turecké brokovnice

Vše o brokovnicích
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

No tak konečně někdo, kdo s ní má praktickou zkušenost :lol: :D :D :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Šuplik
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 21.9.2008, 13:07

Příspěvek od Šuplik »

Určitá zkušenost by tu byla, ale jen připomenu že jedinou věcí, kterou mají obě zbraně je ta že jsou z turecka v dalších věcech jsou si nápadně podobné a v několika podstatných věcech se li?í, Optina je celá z oceli včetně baskule, ale Yildyz má baskuli z odlehčené slitiny, pokud přestanu omezovat pohled jen na brokovnice a srovnám třeba tradiční výrobu zbraní v Uherském brodě tak model CZ 75 Compact a CZ 75 D Compact tak model D má rám Rovněž z odlehčené slitiny a přesto je jeho funkčnost a spolehlivost přibli?ně stejná jako u zbraní s ocelovým rámem. Z vlastí zkušenosti vým že po cca deseti letech pravidelného užívání na střelnici se žádné vůle neobjevují.
ZH 321 16/16
ZH 102 12/12 SKEET
ZH 103 12/12 TRAP
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Nevím jestli je vhodné porovnávat brokovnici s pistolí?! každopádně když jsem ten článek přečetl celý a pořádně, prvotní nadšení z toho, že jsem našel konečně nějaké povídání o tureckých brokovnicích mě pře?lo. když chci něco prodat, tak to musím v patřičném časopise vychválit, že. No nic, bylo to myšleno dobře. :wink: :twisted:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lynx
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05.9.2012, 17:47

Kozlice YILDIZ s ocelovou baskulí

Příspěvek od Lynx »

Zdravím vás,
mám na vás dotaz co si myslíte o této kozlici. Má mít chromované hlavně a nově ocelovou baskuli (dřív byla ze slitiny).
V brokách jsem naprostej začátečník. Byl jsem v prodejně a měl v ruce YILDYZ SPZ ME a BAIKAL iž 27. U iž se ta zbran musela lámat skoro jako vzduchovka a působyla na mě jako dodělej si doma. Dokonce i prodavač říkal, že to není co bývalo. U Yildyz na mě moc dobře nepůsobyla ta slitina ( pravda, že většina pistolí má dnes rám z plastu nebo z duralou), ale když ted má být baskule ocelová, tak nevím zda mít s tureckou zbraní problém? Zajímá mě její teoretická odolnost oproti Baikalu. Jsem i hodně estét a Baikal nic moc a na Berettu opravdu nemám. Přesto mi jde hlavně o tu spolehlivost.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: turecké brokovnice Yildiz

Příspěvek od precechtel »

pokud Ti jde jen o tu spolehlivost a odolnost, tak se přikláním k Bajkalu. S těmito flintami mám osobní a dlouholeté zkušenosti, střílí za každého počasí a jakýmkoliv střelivem. Chce to ale, abys k výběru flinty vzal zkušeného praktika a měl možnost vybrat z více zbraní tu konkrétní, ideální by byla zkouška na střelnici, v této kategorii bych se po vyzkoušení nebál i koupě starší flinty. Co se týká tureckých zbraní, co jsem si osahal, pěkné dřevo a provedení, ale prakticky o nich moc nevím, jen to, že dva známí, co si ji koupili, tak za čas flintu prodávali a na dotaz proč, jenom neurčitě sdělovali - mám moc zbraní, něčeho jsem se potřeboval zbavit, vlastně jsem s ní nechodil, ležela mi v trezoru, ...atd. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět