po beskydech běhají rysi, vlci i mědvědi

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: po beskydech běhají rysi, vlci i mědvědi

Příspěvek od Jiří K. »

Našel jsem zajímavý odkaz při projíždění webu Projektu Čiřikáni.
http://www.ticharevoluce.cz/index.php?r ... vek/&id=56

Jinak pro pana zBeskyd, o činnosti VH nám tady toho může napsat ještě hodně. Osobně jsem však znal nějakého Leoše Košťála a měl jsem čest s několika lidmi kolem něj. Ani netušili, že patřím k hubertově cechu, ale nenávist a demagogie z nich jen crčela. Mimo jiné jsem viděl jak si pan Košťal představuje lesní i jinné hospodaření v praxi.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: po beskydech běhají rysi, vlci i mědvědi

Příspěvek od fesoj »

Ono mezi lidmi, kteří si zaslouží název Homo sapiens, vždy může dojít k dohodě - ale na druhou stranu platí, že nejhorší havárie je srážka s blbcem. Smutným faktem je, že ti blbci se bohužel vyskytují na obou stranách. Na myslivce nadává kdekdo, i když problematice rozumí jako tele notám a na druhou stranu stačí jediný pitomec mezi námi, aby pokazil reputaci nám všem u hodně lidí na hodně dlouho. Když jsem si přečetl některé příspěvky na konkurenčním mysliveckém webu, kde neexistují pravidla a kde některý takymyslivec veřejně pblikuje, že by u nás rysy vystřílel do jednoho, říkám si jen zaplaťpánbu za práci našich moderátorů. Zejména ta zásada, že nelze tolerovat porušování zákona či nabádání k tomu je k nezaplacení. Fidel Castro kdysi řekl, že iniciativní blbec ve vedení je horší než třídní nepřítel - a já k tomu jen dodávám, že nejen ve vedení, ale i ve sdělovacích prostředcích... A pokud se mezi námi vyskytují takoví exoti, kteří se snaží obhajovat neobhajitelné, silně mi připomínají dudka, který také sere do vlastního hnízda. :cry: :oops: :cry:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: po beskydech běhají rysi, vlci i mědvědi

Příspěvek od kojot »

De facto se v článku píše vše, co jsem uvedl v příspěvku 22. března 2012. Akorát je to více srozumitelné pro širší veřejnost. Říkám to už řadu let. Veškeré ochranářské iniciativy jsou sprostý business. Na závěr vedeného sporu vám sdělí, že pokud jim přispějete na provoz kanceláře, nebudou s již odvolávat. :twisted:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: po beskydech běhají rysi, vlci i mědvědi

Příspěvek od fesoj »

Kojote, ne že bys neměl velký kus pravdy - ale neházej všechny do jednoho pytle ! Jsou i tací, kterým člověk musí fandit a snažit se s nimi najít společnou řeč, i když připouštím, že jsou v menšině. Tím paušalizováním se dopouštíš stejné chyby, jako ti, pro které je každý myslivec jen srnomrd a vrah.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: po beskydech běhají rysi, vlci i mědvědi

Příspěvek od kojot »

Náhodou, Českomoravská srnom....ká jednota nezní vůbec špatně :lol:
Neházím je všechny do jednoho pytle. Měj jsem na mysli ony samozvané neziskovky, jenž bez jakékoli odpovědnosti za své požadavky a rozhodnutí si udělaly z domnělé ochrany přírody dobrou živnost. Naopak respektuji orgány jako správy CHKO, NP, AOPK a ČSOP.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: po beskydech běhají rysi, vlci i mědvědi

Příspěvek od Petr1970 »

v jiných oborech (je to všude stejné) sem kdysi objevil kategorii

1 kategorie - všimné -platíte za to že si vás všimnou

2 kategorie - nevšimné - platíte za to že si vás nevšimnou..

při čemkoli se na vás nalepí obě skupiny.. ve stavařině jsou ekofašos obzvlášť aktivní...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět