Montáže

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: montáže

Příspěvek od Nik.308 »

Dobrý večer, nemáte někdo zkušenost se sejmutí klapkové montáže? Lze sejmout kameny sám, nebo musí jít zbraň k puškaři, případně, kolik si puškaři za tuto práci účtují? Díky za odpověď.
Jura Mazur
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29.1.2010, 2:18

Re: montáže

Příspěvek od Jura Mazur »

Zdravím.. Tak jak jsem při nedávné reklamaci zjistil, FAO je v insolvenci, tak všem přeju, ať se nic nevysere jako mně.. Montáž otočná na CZ 550fs nevydržela ani dva roky, prasknul mi ten přední kámen a Sentivani mě poslal oklikou do prdele.. Brodický neodpovídá na e-mail a mobil je neaktuální..
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: montáže

Příspěvek od Leon »

a obchodní inspekce by to nevyřešila ? když má na to jezdit do Afriky lovit lvy :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: montáže

Příspěvek od jezevcik »

Mám dotaz kolega kupuje mestára 3-12 -56 k tomu kozap montáž nizká násuvná bez podhledu jedná se mu o to jestli koupit ty nízké kroužky jestli budou stačit. Puškohled chce co nejblíž hlavni.Kulovnice cz550 dík
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: montáže

Příspěvek od Lesomil »

Přeju hezký den :)
Neberte to prosím jako reklamu, ale montáže z výroby MAK by nemusely být marné.... jsou sice drahé jak "u žida", ale jsou bytelné a osobně k nim nemám připomínek. Záměrně neodkazuji na prodejce, pouze se zmiňuji o výrobku...
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Montáž Leupold QR

Příspěvek od hřivnáč »

Chlapi nemáte někdo zkušenost s tímto typem rychloupínací montáže na kulovnice? Nabízí ji na svých stránkách FINN HUNTER.
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
HonZZZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 17.3.2007, 14:37
Bydliště: Družstevní 917, 539 73 Skuteč

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od HonZZZ »

Dobrý den. Mám QR kroužky a marně jsem hledal, zda Leupold vyrábí základny pro kulovnici ČZ (ZKK601). V katalogu ČZ není uvedeno. Mám otázku, zda existuje ekvivalent na jiné zbraně, který by šlo použít ČZ. Pokud ano, ihned bych ho koupil. Děkuji Zlatohlávek.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od pufr »

Na ZKK bych to viděl na tyhle "puškařské" (QR Gunmakers 2pc) základny, šikovným nástrojařem dopracované a přišroubované na horní plochu pouzdra závěru (kterou by mohl i srovnat či v ní zhotovit mělkou podélnou drážku o potřebné šířce)
Obrázek
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od BwanaHunter »

pufr> velmi správně :)) Přesně tak to mám udělané na ZKK 602. Funguje už pár let. Jen ty osičky se časem trochu vymačkávají.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od gawein »

Nevýhodou Leupold základen je šířka jen 19 mm takže když je přišroubuješ na rybiny ZKK nebo 550 tak nevypadá moc krásně. Jedno z možných řešení je přefrézovat montážní rybiny na 15 nebo 16 mm a upravit stejně i Leupold základny ,nasunout a zajistit šrouby. Pak ty základny jakoby vyrustají z pouzdra a vypadá to lépe. Můžeš na to použít asi jakékoliv QR základny nemusíš mít nutně gunsmith bases. Tohle všechno se dá udělat pouze za té podmínky že ti nevadí upravit původní pouzdro zbraně. Pokud chceš zachovat original stav tak je jenom přišroubuj navrch jak ti radí kolegové výše.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od BwanaHunter »

gawein> to je reverzní inženýring v praxi? :lol: :lol: Já bych řekl, že výhoda gunsmith base je ta, že si jí uzpůsobíš na šířku, jaká se ti hodí, a ne naopak upravovat pouzdro závěru :? Možná mám nevkus, ale mě to na té flintě nijak divné nepřipadá. Naopak, působí to docela jako integrální součást zbraně.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od hřivnáč »

Když chci na Sauer 200 použít tu to montáž, vysoké kroužky (High) a puškohled s objektivem o průměru 56 ( tubus 30 mm) bude montáž dostatečně vysoká? (puškohled-hlaveň) Ve Finn Hunteru mi mlhavě naznačili, že snad ano, ale nebylo to moc přesvědčivé. Ideální by bylo si to celé poskládat a připasovat, jenže nikde jsem nenašel jaká je výška základny. Poradíte někdo? Lovu lesu!
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od BwanaHunter »

hřivnáč> a co je to za puškohled? VXL?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od hřivnáč »

BwanaHunter-Mám MeoStar R1 3-12x56 R1.
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Montáž Leupold QR

Příspěvek od BwanaHunter »

Hrivnac> no ja nevim, jak ma sauer resene pouzdro zaveru, kolik je nad hlavni. Mam na ZKK 602 v krouzkach, ktere maji 1" vysku (do stredu krouzku) puskohled 50tku a je to tak akorat. 56 by se tam taky jeste veslo. A to jsou podle me "super high" krouzky.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět