Klobouky - co s příliš měkkým kloboukem?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Klobouky - co s příliš měkkým kloboukem?

Příspěvek od xHonza »

Zdravím vespolek - řeším teď takový "problém" -před pár lety jsem si pořídil klobouk od tonaku s širokou krempou a z nějakého důvodu mi v poslední době nějak změknul a stává se z něj spíš hučka, než klobouk. Hlavně krempa je celá zmačkaná a má tendenci tak trochu splihle viset :D. Přemýšlím o tom, zda neexistuje nějaký způsob jak ho trochu naškrobit a srovnat (tam předpokládám, že stačí krempu přežehlit napařovací žehličkou).
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Klobouky - co s příliš měkým kloboukem?

Příspěvek od Reno »

Můžeš ho zkusit srovnat a natřít šelakem - za první republiky se používal na četnické přilby z králičích a zaječích chlupů a jak pěkně držely tvar... :lol:
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Klobouky - co s příliš měkkým kloboukem?

Příspěvek od xHonza »

To by mohlo pomoct i s nepromokavostí :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Klobouky - co s příliš měkkým kloboukem?

Příspěvek od nimrodl »

jak člověk několikrát zmokne,tak je to hned.Já mám sice "normální" klobouk ale také už povolil včetně jamky.Nejlepší je lem na zadní části,který má byt ohnutý nahoru,ten můj je dolu jako v přední části.
Je to lepší, částečně překrývá límec bundy. Ovšem pohledy některých kolegů nebo hostů stojí za to :-D
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Klobouky - co s příliš měkkým kloboukem?

Příspěvek od xHonza »

Tak jsem zkusil napařovací žehličku a výsledek naprosto předčil moje očekávání. Klobouk vypadá jako nový, na krempě nai stopa po zplihlosti a zmačkání (to jak jsem ho občas v leči smotal pod vestu) :shock:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět