Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Lotr »

U nás taky lišky nejsou, měli jsme rok, kdy jsme jich ulovili 33 a letos krom úspěšného jarního norování nic, já viděl letos jednu lišku a to ještě na velikou dálku.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Tony30 »

Tak u nás Lišky jsou,ale mnohem méně než v loni.Na sněhu,který držel 14dní byli stopy,ale proti např.lonsku nic moc.
Ani újedˇextra nenavštěvují.Mám letos pouze 5ks.Miluji lov na sněhu a za těch 14dní se mi podařila jen jedna :(
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Koblížek »

Nějak to tu umírá :) u nás lišky taky jsou, ale vždycky tam kde nejsem já :lol: včera jsem seděl do dvou a :lol: ouplný prd!z čehož jsem usoudil že asi chodí ráno...má být až mínus patnact tak to do lesa nepůjdu, nehledě na to že mám odpolední, ale po neděli jdu na ně.mám možnost sehnat uhynulé slepice, takže krmení dost, doufám že to vyjde.zkusím natahat vlečky, jako psoj přeci jen maj mrtě podobnýho..stáhnu si je tam, kam teď nikdo nechodí....máme tu jen dva prasečkáře a i ti řeknou že když čekají na prase tak na lišku nestřelí..to já si kdyz tak prase radši koupím, ale když mám šanci, že lišku úspěšně zasáhnu tak nikdy neváhám..
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Špalda »

U nas lišky taky celkem nejsou. Na 18set hek. ulovek 10. za rok. A neni to otom že by jsme je nelovili, prostě nejsou. Nemůže za tím být něco jiného???? Třeba Aujeského choroba??? Jen se ptám???
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od BwanaHunter »

Koblížek píše:to já si kdyz tak prase radši koupím, ale když mám šanci, že lišku úspěšně zasáhnu tak nikdy neváhám..
Proč?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Posmiros »

Špalda píše:U nas lišky taky celkem nejsou. Na 18set hek. ulovek 10. za rok. A neni to otom že by jsme je nelovili, prostě nejsou. Nemůže za tím být něco jiného???? Třeba Aujeského choroba??? Jen se ptám???
Já teda taky lišky moc nevidím, ale očividně jsou. Na to, kolik se jich střelí, bych se asi neoháněl. U nás ve sdružení je teď druhým rokem kámarád a střílí asi polovinu lišek sdružení (přes 15 zhruba ze 30 lišek). Za rok jich střelí víc jak někteří členové za 20 let :mrgreen: jak to dělá netuším, ale zaměřuje se jenom na škodnou :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Leon »

takového kamaráda mám taky straky lišky kuny to je jeho vášeň s kulovnicí do revíru nevyleze a lišek je opravdu méně předloni jsem jich měl 11 loni 2 a letos zatím nic a nejsou ani vidět dřív jsem je aspoň zahlídnul
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od fesoj »

Já se musím připojit. Ještě před pár lety jsem běžně lovíval 10, 12 i 15 lišek ročně. Předloni jich bylo 7 a loni 0 - za celý rok jsem vystřelil na lišku jednou a hanebně chybil... Na sněhu vídám podstatně míň stop a jediné, co se mi na tom může líbit, je to, že vídám o něco /ne o moc, ale o něco přece/ víc stop zaječích. Připravená újeď je 14 dnů nenačatá. A taky věřím, že to má souvislost a ACH.
Kritériem pravdy je praxe.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Michal S »

Já mám teď na jednej újedi od začátku prosince 4 lišky a 1 kunu. Další 2 lišky jsem nedohledal.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Zdenek41 »

Nemoc možná,ale hlavně ubytek potravy a psík.Opravdu tyto dva druhy se jako konkurenti nesnesou.Kolegové od sousedů letos střelili 3.Jeto první zástřel u nás.Pocházeli od nás z hradů.Jezevec tam byl bez problémů,ale liška tam nevyvedla ani jedna.Ani ted v průběhu kankování se zde lišky nezdržují.A to je tu něco okolo 30 vsuků a čtyřpodlažní etáže i ve čtyrech metrech.
Věděl jsem o psíkách několik let,ale vždy jen prošli nebo se zdržovali v lánech kukuřice či řepky.Letos podle stop a blízkého odstřelu od těchto hradů je jasné,že jsou již stálý.
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Koblížek »

BwanaHunter píše:
Koblížek píše:to já si kdyz tak prase radši koupím, ale když mám šanci, že lišku úspěšně zasáhnu tak nikdy neváhám..
Proč?
No protože u nás je tech prasat hodně pomálu, letos máme na 1094h dvě, jinak vždycky tak kolem šesti.když není kukuřice nebo řepka tak tu fakt jen přejdou, a to jen občas..někdy občas závidím lidem co prasata alespň jednou za měsíc vidí :)
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Koblížek »

Stop vídám dost, tedy od lišek, od psíka jsem letos zatím ještě nenašel, ale to neznamená, že tu nejsou..i když jsme do nich před pár lety dosela šáhli, na 250ti hektarech jsme jich střelili 10, osm štěňat a oba staré..dnes jsem založil novou újeď a zitra si natahám 4 vlečky k ní..liška je tam pak do třech dnů..
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud se lovem lišek zabýváš(lovil jsem jich 15 ročně),tak nejlepší je natáhnout vlečku kravským lůžkem,několik dnů zavadlé v igelitovém pytli.To platí.Slepice je taky dobrá,ale zmrzlou rádi nemají to platí i u ryb.Jak příjde obleva tak to je ta nejlepší doba.Jinak lov lišek a černé na sněhu patří pro mne k těm nejlepším zážitkům.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od fesoj »

Lůžko nemá chybu - a kdo má tu možnost, jako kdysi já, střílet z půdy kravína ke hnoji, kam se ta lůžka vyvážejí a kde právě proto, že bývají přikryta hnojem, nevadí ani silný mráz, pak ani vlečky nepotřebuješ, lištičky tam trefí samy.
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Posmiros »

Čistidlo jsem zkoušel několikrát jako vlečku a vždy bez úspěchu... asi bylo málo uleželý, táta říkal ať to furt vozím na jedno místo, ale toho času tolik není a vykrmovat lišky nehodlám :) Tak nějak se přiznám, že jsem trochu na lišky přes zimu rezignoval kvůli zimě, ale rád to při oblevě vyzkouším :) stop je zatím vidět dost málo :roll:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět