puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

Leon píše:záruka 30 let je na meostar na meopro je pouze deset
Tak za tenhle svůj omyl se omlouvám, opravdu na levnou řadu MeoPro je záruka jenom deset roků. Děkuji za opravu. K dalšímu pak. Hovořil jsem s Dr. Slaným z Meopty Přerov. Model o kterém je tu řeč , MeoPro s osvětleným bodem bude možná, to možná s vykřičníkem k prodeji možná kolem letošních vánoc. Když nebudou problémy. Čili teď není nikde ke koupi žádný model MeoPro s osvětleným bodem.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Žanek »

Starší model Meopty, který právě zkoumám má trochu problém s přesvětleným bodem, i na 1 to trochu oslňuje, bylo by řešením vrazit tam místo 3V baterie, jen 1,5V s adekvátním nákružkem? Zkoušel to už někdo?
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Pyros82 »

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo osobní zkušenost s puškohledem ZD 6-24x56 RD od Meopty. Vyhrál jsem tento puškohled a zvažuji jeho instalaci na flintu. Zvláště by mě zajímalo jak hodnotíte světelnost tohoto puškohledu, jak drží naklikané hodnoty a jak hodnotíte osvětlení kříže? Předem děkuji za odpověďi.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kasari »

je na to samostatné téma - viewtopic.php?f=19&t=5758

a taky tohle viewtopic.php?f=19&t=4828.

Přesuň dotaz tam. Tady ho smažu.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

Pyros82 píše:......s puškohledem ZD 6-24x56 RD od Meopty. Vyhrál jsem tento puškohled a zv...........
Jo to bych taky chtel, kde se to vyhrava??? Stoupnu si do fronty :D

Jinak neco je i zde:
http://magazin.strelectvi.cz/recenze-pu ... -12x56-rd/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Pyros82 »

To: Choochoo007 - Díky za radu, vyhrál jsem ho na jedné střelecké soutěži, kde jsem vyplnil anketu pro meoptu co očekávám od dobrého puškohledu a náhodou mě vylosovali.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Choochoo007 »

Taky do nej planuji jit, rekl bych ze je to hodne povedeny kousek. Sice jsem doufal ze bude jen osvetleny maly krizek, ale uz zacali po upravach delat osvetleny cely kriz. Prej je ale moznost velmi dobreho stelovani osviceni, tak uvidim. Zavidim a preji at dobre slouzi. Urcite se pochlub jak funguje, co se libi a co ne. Foto puskohledu, krize jiste nebude na skodu :wink:
Uz jsem si rikal jestli jsi ho nevyhral na posledni leci v tombole :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Pyros82 »

Osvit puškohledu už jsem zkoušel, ovládání chodí hladce a osvit jde nastavovat po krocích a jde nastavit naprosto jemně. Podle světelných podmínek si člověk nastaví osvit jak potřebuje, protože osvit má opravdu hodně kroků. Řekl bych, že je to naprosto stejné jako u puškohledu Zeiss Diavari 6-24x56 FL. Osvětluje se jen mildot uprostřed kříže.
Tady je kříž s osvětlením:http://www.meopta-shop.cz/puskohled-meo ... ek-zdarma/
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od j.stepus »

Prosím o radu. Před 2dny jsem se vrátil z čekané a po příchodu do teplého prostředí jsem si všiml, že mám puškohled zamlžený uvnitř. Měl bych ho hned reklamovat, co myslíte?
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od beskydak »

S takovým problémem je puškohled skoro k ničemu. Takže opravit a když to máš v záruce, není co řešit. Lesu, lovu
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Pyros82 »

Určitě to hned reklamuj, někde ti netěsní puškohled a určitě ti unikl dusík. Jak píše kolega takový puškohled by ti byl k ničemu.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od j.stepus »

Dobrá, hned zítra to vyřeším. Děkuji za odpovědi. :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak bohužel já velký patriot a zastánce Meopty na všech stranách dnes kapituluji.O pondělních problémech jsem již psal v jiném vlákně.Včerejší ulovení selete mě teprve utvrdilo v tom,že neni něco v pořádku.Opět na hřbet duchapřítomě dostřeleno na hlavu kolegou.Dnes na střelnici nástřel absolutně v pořádku do té doby než začlo mrznout a mě se přední sklo zalilo do mlhy v teple.Ta mlha se rychle u radiátoru stratí a optika je zase čistá.Jedná se o vrchní čočku uvnitř.Co dodat opticky za 7 let vynikající jen ty detajly co se týče těsnosti a pod jsou někde jinde.Máte někdo zkušenosti s reklamací.Zajímá mě jak dlouho trvá oprava.Zda mám dávat druhou optiku.Jak se chová Meopta v uplatnování reklamace?Jedná se mi pouze o vlastní zkušenosti.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od radekbartik »

Sundat montáž přiložit záruční list a popsat závadu, do 30ti dnu by měl byt zpátky opraveny přetesneny, vlastní zkušenost pred lety, mluvil jsem tehdy s technikem, který mi říkal, ze se jednalo o nejaky starší typ tmelu a někdy se stalo pravé toto, takže přešli na jiny, bezproblémový. Meoptu bych nezatracoval uznátelne reklamace údajně 1% z celkove produkce a různé nezavisle testy hovoří take jasně...
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od T.Kulikov »

Bohužel musím také přidat špatné hodnocení Meopty. Před dvěma lety jsem zakoupil 3-12x56 r1r a asi po 200 ranách došlo k povolení zadní části tubusu puškohledu, takže při zvětšení se točí ten zadní člen celý, při ladění dioptrické korekce to samé...Začal se samozřejmě také zamlžovat. Po odzkoušení na střelnici, jsem zjistil, že při zvětšení nad 8x a pod 5x nedrží nástřel. Je to pro mě velké zklamaní, již jsem ztratil důvěru v tuto značku. Po reklamaci půjde na druhou kulovnici. Na mé hlavní kulovnici je již ZEISS. :cry:

Ještě musím dodat, že po demontáži puškohledu, jsem zjistil, že mě nejmenovaný puškař z Plzně Roudné, vyrobil na tubusu dvě parádní rýhy, každá cca. 2 cm. Jedna byla pod přední objímkou, takže nebyla vidět. A druhá začerněná, pravděpodobně fixou!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Odpovědět