Střelivo pro 5,6x52R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

savge

Příspěvek od parfors »

toto je myslim tema o 5,6+52R a ne zakon a poradek, ja taky pouzivam tuto zbran, na srnci, ale kdyz rano v srpnu cekam na srnce a vraci se bachna a selata, tak je urcite necham bez rany odejit, zvlast, kdyz v tuto rocni dobu maji selata 15-20 kg. Jinak pochazim z honitby, kde se lovi kolem 300ks cerne rocne cca na 2000ha (naloveno na selatech a loncacich) proto z devadesati procent lovim trojakem 8+57JRS nebo kul.7+57 ale nekdy me ta savage vezme za srdicko a musim ji vyvetrat, uz proto, ze vazi 2,50kg. Proto pro vyznavace slabsich razi jsem napsal co jsem napsal. Je to jen praxe. Pokud si nekdo chce otevrit tema zakon a poradek , at si ho klidne otevre,ale nemicha ho do kuloveho streliva. Zneni zakona tady urcite zname vsichni. Pro BONY-pouzivam srelivo poloplastove ceske S+B, pri tak male spotrebe co mam se me nevyplati kupovat matrice, ale kolega je ma uz objednane. Laborace a druh prachu zatim neznam, ale urcite se zapojim do zkousek a pak dam zajemcum vedet . Jinak kdo nazyva savage silnejsi malorazkou...............
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

savge

Příspěvek od parfors »

toto je myslim tema o 5,6+52R a ne zakon a poradek, ja taky pouzivam tuto zbran, na srnci, ale kdyz rano v srpnu cekam na srnce a vraci se bachna a selata, tak je urcite necham bez rany odejit, zvlast, kdyz v tuto rocni dobu maji selata 15-20 kg. Jinak pochazim z honitby, kde se lovi kolem 300ks cerne rocne cca na 2000ha (naloveno na selatech a loncacich) proto z devadesati procent lovim trojakem 8+57JRS nebo kul.7+57 ale nekdy me ta savage vezme za srdicko a musim ji vyvetrat, uz proto, ze vazi 2,50kg. Proto pro vyznavace slabsich razi jsem napsal co jsem napsal. Je to jen praxe. Pokud si nekdo chce otevrit tema zakon a poradek , at si ho klidne otevre,ale nemicha ho do kuloveho streliva. Zneni zakona tady urcite zname vsichni. Pro BONY-pouzivam srelivo poloplastove ceske S+B, pri tak male spotrebe co mam se me nevyplati kupovat matrice, ale kolega je ma uz objednane. Laborace a druh prachu zatim neznam, ale urcite se zapojim do zkousek a pak dam zajemcum vedet . Jinak kdo nazyva savage silnejsi malorazkou...............
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to all: naprosto souhlasim s tim, ze je dulezite se drzet tematu....


avsak az do te chvile, nez se zacne psat o porusovani zakona - to bychom mohli psat o tom, jak je ucinne lovit z aut, pri baterce, nahanet zver auty a tak podobne...

to parfors: pokud si chces sdilet podobne informace, zaloz si na toto tema forum (existuji jiste strelci, ktere to bude zajimat). protoze vetsina mistnich casto prispivajicich clenu zakon jednoduse dodrzuje a nediskutuje o tom, jaky zakon a jak porusit ci obejit. podivej se do jinych temat.


cesky clovek je holt cesky clovek...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

5.6+52R

Příspěvek od parfors »

Nevim jestli by se ti podarilo najit muj PC, ale hlavne nevim, k cemu by ti to bylo.(prinejmensim podivne metody) Rozhodne jsem ale nechtel vyvolat bojovou naladu na toto tema. Vetsina zkusenosti s touto razi spadaji jeste do doby kdy omezeni se ridilo delkou nabojnice. Nicmene odpovidal jsem jen na dotaz a urcite nenabadal k lovu cerne zvere touto razi.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

To:parfors
Edelweiss zajisté Tvé PC zjiž?ovat nebude a proč také. Možná ale někoho to zajímat může. To, že někteří kolegové citují zákony je jen a jen na místě, ovšem pro některé lidi je to stejně jen házení hrachu na zeď. Nezlob se na mne ale rozumný myslivec i v dobách kdy ještě neexistovalo zákonné omezení v používání této ráže k odstřelu tě??í spárkaté, tak stejně nečinil. Ono by bylo Možná zajímavější se pochlubit spíše tím, co se nepovedlo a popřípadě i tím jak dlouho zvěř trpěla než byla dohledána, tedy pokud vůbec byla dohledána. Mnohdy se u této ráže a jí podobných pouze konstatuje, že zvěř byla chybena a až po nějakém čase se objevují v honitbách zhaslé kusy, ke kterým se žádný z borců samozřejmě dobrovolně nepřihlásí. I při v?í opatrnosti a za Použití daleko silnější ráže se snad každému z nás již v životě povedlo neš»astně zasáhnout kus spárkaté. Není to rozhodně nic příjemného pro myslivce, který nevnímá zvěř jako pouhý terč a nechová se pouze jako otrlý řezník. Z každé své chyby si má člověk vždy odnést jisté ponaučení aby se v budoucnu vyhnul jejímu dalšímu zopakování. Předpokladem k tomu v našem případě ale je především existence svědomí, zodpovědnosti a určitě úcta ke zvěři. A s tím se musí každý z nás porvat sám :oops: :lol:
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

5,6+52R

Příspěvek od parfors »

To jsou slova praktika a zkuseneho myslivce a nemuzu jen souhlasit. Samozrejme kdo je soudny, musi priznati i nekolik techto zkusenosti. Je videt, ze jsou zde myslivci, kteri umeji tem mene zkusenym problematiku v klidu vysvetlit . Kdyz mlademu myslivci neco bez vysvetleni budete zakazovat, ac tak jasne hovori zakon, tak na to vemte jed, ze druhy den, to pujde vyzkouset. Vemte v potaz treba silnice, tam mate zarny priklad, prez veskere sankce a kontroly se toho moc nemeni, natoz v lese, kde je vesmes kontrola minimalni. Proto si myslim, ze je lepsi osveta a diskuze. Jeste jednou, ja jsem vubec nemel v umyslu nabadat k lovu cerne zvere touto razi. Kazdy normalni strelec prece musi uznat, ze savage je k lovu vitalnejsi zvere nevhodna. A na tom zadny zakon ci narizeni nic nezmeni.
vhool

Příspěvek od vhool »

to all: prosim opet k tematu......parfors je zde novy tak kdyz projde forum tak pochopi proc jsme zde na tema zakon a jeho dodrzovani ponekud haklivejsi nez na jinych diskuzich......diky za pochopeni ....

P.S. .... pro informaci parforse a ostatnich "novacku" zde na foru....jste na soukromem foru co ma sveho majitele a tudiz opravdu neni problem vas dohledat .... treba pres magistrat v usti nad labem ..... :!: :!: :!: takze prosim vemte na vedomi pravidla fora a berte je vazne....
bony
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05.2.2008, 18:11

aha

Příspěvek od bony »

Edit:
1.Tvůj příspěvek je OT!!!
2.Kdo tě oprávnil hodnotit administrátora???
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Optika na tuto ráži

Příspěvek od Nivna »

kupuji kulovničku v této ráži a přemýšlím nad vhodnou optikou. jelikož kupuji ještě kulovnici v celopažbě r. 270win jako hlavní zbran u které bych do optiky chtěl trochu investovat tak na optiku tuto dopňkovou ráži moc peněz nezbude. Obhajuji se tím že je to slabší ráže a tak ze bude stačit něco levnějšího(HAKKO?). Bude to jen na den na srnčí a škodnou...
Jaký je názor zkušenějších kolegů?
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Hakko

Příspěvek od US OPTICS »

for Nivna : to Hakko by to mělo zvládnout. Myslím, že když to budeš mít jen na den na srnčí a škodnou, tak bych volil něco z komise a to buď starého Zeisse nebo Meoptu a budeš na tom určitě lépe než s tím Hakkem.

for Parfors : myslím, že jsi neměl uvádět, že používáš k lovu černé zvěře tuto ráži. Kdybybyl někdo tak aktivní a nějakým způsobem tě ztoto?nil (např. zná tvou přezdívku) a nedej bo?e je to nějaký nepřející kolega, tak věř tomu, že by jsi mohl přijít o lovecký lístek a kdo ví jestli ne i o zbroják. Já osobně znám taky jednoho pana myslivce ze sousední honitby, který vlastní pouze tuto ráži a loví s tím úplně všechno, ale nemám důvod proč bch to měl o něm ?ířit. Je to již pán v důchodu a na novou zbraň by jen těžko sháněl peníze.
Jinak k tomu dohledání PC, tak toho bych se tak nebál, protože existuje zákon na ochranu osobních údajů a pravděpodobně jen tak nějaké dohledání přes mag. by nebylo to pravé ořechové (teď nenavádím nikoho k tomu, aby si začal dělat na tomto diskusním fóru, co se mu zlíbí). Myslím si, že toto diskusní fórum má velmi dobrou úroveň a měli bychom si vá?it zakladatele a adminů, kteří se starají o chod tohoto DF, aby vypadalo tak jak vypadá :lol:
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Střelivo pro 5,6x52R

Příspěvek od Hans88Vagus »

Prosím, kdo další vyrábí střelivo do této ráže. Viděl jsem pouze S&B, Normu a RWS. Nechce se mi věřit, že neexistuje žádný americký výrobce tohoto střeliva. Děkuji za reakce.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Střelivo pro 5,6x52R

Příspěvek od pufr »

Zkusil jsem si udělat ještě krátkou Google rešerži a obávám se, že krom výtvorů "custom" výrobců spotřebovávájí američtí "nereloadeři" evropské výrobky. Ale budu rád, pokud mi někdo přesvědčí, že se mýlím.
Jeden typ poloplášťové střely o dnes již neobvyklém průměru .228 určený pro tuto ráži produkuje Hornady - další taky spíš menší výrobci (sám jsem už několika vlastníkům zbraní 5,6x52R nějakou krabku střel jako "železnou zásobu" koupil :) ).
Obrázek
http://www.hornady.com/store/22-Cal-.22 ... cannelure/
Pufr
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Střelivo pro 5,6x52R

Příspěvek od Jiří K. »

S muniček co se k nám vozí nedělá tento náboj nikdo. I na Midway-USA mají pouze SB. S evropských výrobců je má ještě Jaguar a Impala.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Střelivo pro 5,6x52R

Příspěvek od bon »

Originál střela pro tuto ráži je o průměru .228 a tu jsem zatím viděl pouze u RWS a S&B. Hornady dělá střelu o průměru .227, ale chodila mi z toho dobře a na srnčí a škodnou platila :D
Odpovědět