Nože

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: nože

Příspěvek od Red arrows »

železo nejni špatný, je to asi dost vymazlený co se týče tvaru a cena.....
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Nůž Victorinox

Příspěvek od fori »

Zdar, popraskaly mi plastové střenky na noži Victorinox Hunter. Zajímalo by mě, jestli se dají někde sehnat a vyměnit. I když je to nůž starý víc jak 10 let, pořád řeže super a nerad bych ho zahazoval. Měl jste něko stejný problém?
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nůž Victorinox

Příspěvek od kojot »

Já jsem je odstranil záměrně a nahradil je střenkami z jeleního shozu. Konečně to vypadá jako lovecký nůž. Paroh si nařežeš na pásovce a pak jen vybrousíš požadovaný tvar ručně, nebo fortunkou. Stačí pak zahloubit otvory pro čepy na noži a nalepit epoxidovým lepidlem, každopádně je třeba na parohu uzavřít houbovitou tkáň, protože ráda bere vlhkost a kroutí se. Celkové provedení je o něco těžší než originál, ale pěkně sedne do ruky.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: nože

Příspěvek od Red arrows »

Koukni třeba na pokud to chceš vytunit jsou tam i docela rady jak na to http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=611

a origo střenky by Ti asi poradil http://www.noze-nuz.com/ kterej pár nožů i prodává :D
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: nože

Příspěvek od fori »

Na kneife.cz jsem už koukal a ty tuningy jsme viděl. Ale bydlím v bytě a nejenom že nemám dílnu, kde bych si s tím mohl hrát, taky na to nenám čas. Pro mě by bylo nejlepší sehnat origo nové a jenom vyměnit.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: nože

Příspěvek od fori »

Tak včera se mi vrátil Vickorinox od pana doktora. Z kraje minulého týdne jsem ho posílal do Roslera na výměnu popraskaných střenek. Když jsem ho tam posílal, byl hodně popraskaný a ošoupaný a vrátil se jako skoro nový krasavec. Když nebudu počítat poštovné tam, tak dobírka při převzetí činila asi 170kč. Možná to trochu bude vypadat jeko reklama, ale já můžu s čistým svědomím plně doporučit.
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: nože

Příspěvek od plok »

Jsme byli v létě na Sardínii. Jak jsme po ní cestovali zajeli jsme do města Arbus, kde je rodinné nožířství Pusceddu a tam jsem si koupil tendle nůž na stahování.
Ostří zatím drží, střenka je z kozí rohoviny. Jediná nevýhoda je, že v něm není péro, čepel drží jen tím, že jde víc ztuha, ale nevím, jestli mu to vydrží. Jinak super padne do ruky. Používám ho výlučně na stahování.
pusceddu1.jpg
pusceddu1.jpg (212.66 KiB) Zobrazeno 10383 x
Naposledy upravil(a) plok dne úte 03.3.2015, 15:44, celkem upraveno 1 x.
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: nože

Příspěvek od Jirka C. »

Tak já jsem vyznavačem pracovních nožů spíš v tý střední třídě typu Wenger - žádná krása, ale zase žádnej šmejd.
Né že bych se bál pustit chlup, ale vím, že s těma Pajlama, Barešema, Brixima a dalšíma bych se nedostal dál než 5 metrů od vitríny v obýváku. Jelikož jsem úchyl na nože a místo od pravěku zakódovaného "koukání do ohně" já při televizi brousím nože, tak je mi tak nějak jedno, s čím jdu ven, protože mi všechno holí. A i když si s tím nožem na nah´áňce naříznu byť jen buřta o svačině, moje první cesta po uložení psa, vede k ocílce. Až pak políbím manželku :-) Díky svý úchylce brousím několika kamarádům veškerý nože od Mikovů, přes švýcary, američany až po Finy. Všechno se mi brousí skvěle (nejlíp Wenger, Vinox, Lapin Puukko) ale co mě fakt točí, je švédská Mora. Nevim proč, ale i kdybych tuhle kudlu brousil tejden, furt bude ostrá (pro spoustu lovců víc než dost), ale nikdy tak, jak to dokážu u jinejch nožů. A sere mě to. Ten nůž mi skvěle sedne do ruky, mám ho jen na rušení ve visu ale furt na tenhle nůž nemůžu vyzrát. Tak jako někdo hledal elixír mládí, já budu hledat úhel u Mory :-D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: nože

Příspěvek od fesoj »

To Plok - že ze Sardinie a Korsiky pochází muflon, to vím. Ale že tam žijí kozy s parohy, to teda čumím :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: nože

Příspěvek od gonias »

Tento týden jsem pořídil Wenger Swibo
Swibo.jpg
Swibo.jpg (14.66 KiB) Zobrazeno 10602 x
Konečně pořádnej nůž na maso. Další typy budou následovat :wink:
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Re: nože

Příspěvek od kromax »

ahoj,
mam na vas takovy dotaz. Poradili byste mi nejaky nuz severskeho typu s cenou do 1 tis? Samozrejme +-, pokud bude nejaky lepsi, tak treba neco nad :)
Bylo by to spis na bezne uzivani, na srnci, jeden dva kusy rocne cerna, jinak na podzim hony na drobnou.
Diky predem
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: nože

Příspěvek od gonias »

Na výběr jich bude asi víc než je zdrávo.
Nicméně mě se líbí např. Okský nůž - Puma nebo Finské nože - Marttiini.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: nože

Příspěvek od gonias »

Jelikož nožů neni nikdy dost :wink: , tak jsem si pořídil malý zavírák.

Victorinox Hunter XT

- čepel nože s pojistkou
- zubatá čepel na vyvrhování s pojistkou
- pilka
- vývrtka (tu už jsem několikrát postrádal, takže musela být :) )

K noži jsem si nechal vyrobit pouzdro, dle představ.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: nože

Příspěvek od Jirka C. »

Možná mimo téma otázka, ale: používáte na noži párák, pokud ho tam máte?

Já osobně ho na několika nožích mám a dodnes jsem tomu na chuť nepřišel, i když jsem tomu šanci dal. Prostě mezi dva prsty vrazím nůž a provedu řez, kterej mi zabere možná poloviční čas, kterej bych strávil výměnou želízek. Třeba pilku používám vždy, i když jde o mladej kus, protože mám rád stoprocentní ostří a vážně nevidím důvod si ho mršit. (podobný téma tu bylo u figiho "vyvrhovacího" videa, kde Aldovi přišlo úsměvný, že figi používá pilku)..

Ale opravdu mě to zajímá: fakt je ten páráček tak skvělej?
Samozřejmě bych radši ocenil odpovědi od praktiků, než odpověď od někoho, kdo vyvrhuje jeden kus ročně. Tam tu "výhodu" samozřejmě vidím :-)
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: nože

Příspěvek od Filda »

Páráček vůbec nepoužívám a pilku také ne. Při vyvrhování používám pouze nůž. Pouze pokud to opravdu nejde, což je málokdy, tak pilku taky vytáhnu. Nožík používám tento http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848.php . Myslivecký vzhled sice moc nemá, ale nosím ho u sebe pořád i mimo les a jsem na něj zvyklý. Nejdůležitější pro mě není vzhled, ale to, že řeže :)
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Odpovědět