Co máte za psy?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od nivo »

Také by mě to zajímalo.Intenzivně uvažuju o koupi nějakého seveřana akorát,že můj favorit je zatím KMP.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od kasari »

Doporučuju nejdříve okouknout pár psů při práci. A štěňata vybírat důsledně...
Ulkomaalainen...
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od nivo »

To je právě problém,v našich krajích se zatím nevyskytují(KMP,NLP).Jsou tady dvě ZSL,ale nevím no zatím je to takové neslané,nemastné. :?
sajto
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29.1.2013, 6:52

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od sajto »

Zdravím všechny , děkuji všem diskutérům za cenné rady .Máme doma dva Výmaráky pes 2,5 roku PZ,SVP, čuba 1,5.Chtěl jsem reagovat na téma na ohař na naháňkách.Chodíme a jsme zváni pouze na drobnou tam kam ohař patří,ale nikdy se nestalo že by tam to prasátko nebylo alespoň v jedné leči.Vždy se selátko nebo lončáček ukázal a to i v místech kde by to nikdo nečekal.Jednou se stalo že na výřadu na drobnou ležela tří prasátka a jeden bažant .Teď nevím jak se chovat když při honu na drobnou ti čuníci už jsou běžnou záležitostí a ohaři je v těch trnkách vystavují jako zajíce do té doby než do toho honec praští a vyletí lončák. Po letošní zkušenostech a čerpáni informací z tohoto fóra to vidím jedině na nějakou ochranou vestu , jelikož ten můj blázen má zálibu honit prasátka a naštěstí se ještě žádné neotočilo, aby mu dalo výprask.A včil babo raď, to se mám sbalit a jít domů podle zákona kdy je výška omezena na 55 cm nebo zbytek honu strávit na vodítku ?? :D
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od motolada »

To musíš vědět sám jak se ti pes chová a co ho může potkat.Můj ohař našel živé prase asi v 5 letech a choval se jak se dalo čekat,jako osel.Jak šel čas prasat přibývalo,jeho věk také,tak mě dohledával všechny střelené prasata a jakýkoliv lov černé jsem si bez něj neuměl představit.Kolega má třeba plemeno pro lov prasat ale nechává ho doma a je to to nejlepší co může vzhledem k ostatním udělat :wink:
JInak jsem zastáncem toho,že výprask z něho dělá kvalitního lovce.Samo,že ho to prase nesmí zvalchovat,že se nepostaví,ale taky mu musí ukázat kam až může s prasatama zajít a kam už se nepouštět.Pokud před ním budou ti "lončáčci" jen utíkat a on je bude štvát moc mu to nedá...
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Nik.308 »

Sajto, dobý postřeh. Ono je vcelku zajímavé pozorovat, jak se myšlení v kynologii mění. Naši předci nám vyšlechtili výborné psy, ještě naši dědové chtěli mít téměř z každého plemene (mimo barvářů) všestranného pomocníka při lovu. Bohužel si myslím, že způsob vedení kynologie v ČR jde špatnou cestou(mohu soudit, vedl jsem i na mezinárodních akcích). Změna ZŘ v roce 05/06 tomu byla jasným důkazem, jací lidé naší lovecké kynologii vládnou a co je nutné prosazovat. Nic naplat články plné statistik o vzrůstu početních stavů spárkaté zvěřě. Ale i toto forum leccos prozrazuje.
sajto
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29.1.2013, 6:52

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od sajto »

Tak tak ,všechno se mění ted je jen otázka zda k lepšímu nebo horšímu . :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Leon »

jo jo kynologie se mění a podle mě k horšímu začalo to všestranným ohaře a dnes by mělo být už všechno všestranný jako kdyby naši předkové byli pitomci :roll:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Leon »

pokračování je zde viewtopic.php?f=27&t=7919
CZ 550 american 308win.
Odpovědět