Novinky: V USA ulovil jedenáctiletý hoch třímetrového kance

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Novinky: V USA ulovil jedenáctiletý hoch třímetrového kance

Příspěvek od Andy »

http://www.novinky.cz/koktejl/v-usa-ulo ... jda09.html


Obrázek
Téměř půltunový kanec je vskutku triumfální trofejí.
foto: ČTK/AP

Teprve jedenáctiletý lovec z východní Alabamy skolil divokého kance obrovských rozměrů. Rekordní úlovek měří od čumáku po ?pičku ocasu 2,74 metru a váží 476,73 kilogramu. Možná obtí?nější než ulovit obrovského kance ale bylo dostat jej z lesa. Mimo jiné bylo kvůli tomu pora?eno několik stromů a Použity musely být i motyky, aby vůbec mohl být dopraven k náklaďáku.

28.5. 2007 10:28
MONTGOMERY - Zabitý divočák je ještě větší než Hogzilla (spojení anglického hog=divoké prase a japonského monstra Godzilla), dosavadní rekordman ulovený před třemi lety ve státě Georgia. Tento kanec vá?il 362,8 kilogramu a na délku měřil 2,4 metru.

Chlapec se vydal začátkem května na lov ve východní Alabamě se svým otcem a dvěma průvodci. když narazil na obrovské zvíře, vypálil do něj osm střel z revolveru ráže 0,5 a pak ho tři hodiny pronásledoval po zalesněných kopcích. když ho dohonil, dorazil ho ještě jednou ranou.

Samozřejmě si byl vědom toho, že se zraněné zvíře může obrátit proti němu a zaútočit na něj, jak je u divočáků obvyklé. "Trochu jsem se bál, trochu jsem byl vzrušený," přiznal chlapec. Celou situaci si ale zjevně užívá: "Pravděpodobně už asi nikdy nezabiju něco tak velkého," soudí.

Z kance bude 315 kilogramů klobás
Jeho otec byl s oběma průvodci připraven, že by v případě útoku zasáhli se svými těžkotoná?ními ručnicemi. Kly zvířete měří 12,7 centimetru.

Hlava prasete měřila v obvodu přes 137 centimetrů a přes plece dokola skoro 190 centimetrů. Jeho kýty byly co do velikosti srovnatelné s pneumatikami. Části zvířete, které nebyly určeny na preparaci, skončily v klobásách. Bude jich přes 315 kilogramů, odhadl Jamisonův otec Mike.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Prijde mi to dost neuveritelny...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Otec byl pěkný kaskadér. Zajímalo by mne jak ten revolver udržel. .50 :?:
ještě, že to má do našich divočáků daleko. Myslím, že evropský kňour by ho roznesl po okolí. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

...no prijde mi to taky nejaky pritazeny za vlasy... :?
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

U nás by ho rozmetlo i 100kilový prase.Jo hold Amerika tam je možný všecko...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Teda!Moc se mi tomu věřit nechce! Ale kdyby takovýhle zvíře přišlo mně v noci na kupu, tak do rána ze ?ebříku neslezu a budu doufat, že mně nenavětří a nedá si mně jako zákusek!!! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Teda...pokial je to tak....je to riadna obluda.Akurat zbrane ma nejake male.Zeby nejaky cernobylsky presidlenec??? :lol:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

NEDAL BYCH RUKU DO OHNĚ ZA TO že TO VŮBEC DIVOČÁK JE A NE DOMESTIKUS.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

to: nohavica stanislav
přesně tak, viděli jste někdy videa z lovu '' divočáků'' v Americe?? Jsou to prasata vykrmená na farmách a střílí se rovnou pod násypkami.Podle mě je to další americká mystifikace.
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Kanec

Příspěvek od lörinc »

Taky je mi to divné :roll: :roll: , ale mrkněte sem, ten už vypadá líp, než :) :)

http://www.proarms.cz/Lov.php
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo to zname... to je Hofmanovo prasatko.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To nahoře neni prase, ale zakrytá kupa hnoje, dyk to nemá zbraně, hřbet a vůbec nic, co pořádný prase má mít. A tou stříkačkou by "toto" stejně nesložil, Možná tak kdyby vystřílel několik zásobníků do jednoho místa, jako Old Shatterhand. A odkdy můžou třeba i v USA takový ?punti lovit bouchačkou ...???
Je to celé obludnej kec. :x
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

V USA jsou podlě mě s lovem uplně jinde...?adny tradice,přerostlý prasata,luky,o?těpy...a než se to dostane do Evropy,tak se to 10x přemotá a je to přita?ený za vlasy....ja tomu taky nevěřím
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak už na netu psali, že se jednalo o kance prasete domácího, které někdo koupil na "chov" a místo toho ho ještě víc vykrmil, vypustil do svého loveckého revíru a pak prodal poplatkový odlov. :lol: :lol: :lol:
U? jsem to sem chtěl napsat, že to tak odhaduji. protože tuhle jsem s manželkou koukal na "nějakou kriminálku" a tam ře?ili jak lovce roztrhal medvěd Kodiak někde u LA. Nakonec přišli na to, že ho někdo koupil v zoo jako do další zoo, pak ho nadrogoval, pustil v lese a nechal si zaplatit za odstřel. jenže se jim to zvtrlo. Prý to tam tak chodí.
takže tohle bylo jen potvrzení jejich praktik. :?
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nojo je to tam stejně normální jako unás sta?í se podívat jak to bylo s tím muflonem světová trofej z ohrádky :(
Odpovědět