pak že je čuníku málo :D

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od BwanaHunter »

FF> trochu opatrneji, prosim. Vyjimky na infra je prosim pekne co? Nocni videni je zakazany doplnek zbrane a jako takovy nesmi byt na zbran montovan. Takze na jeho pouziti nemuze organ statni spravy myslivosti udelit vyjimku. To muze na zakazane zpusob lovu, tedy napr. na umele osvetleni, ale ne na "infra". To by dotycny majitel musel mit soucasne vyjimku od PCR na zakazany doplnek... A nikoho takoveho neznam.
A dale- ta reakce cerne taky zalezi na okolnostech. U nas se s baterkami nestrili a tim padem je nijak nevzrusuji. Je to cca mesic jsem to zkousel, svitil jsem na bachyni se selaty, ktere ve svetle baterky vesele ryly dal. Ta baterka nebyla na flinte, selata mela par kg, takze jsem na ne strilet nechtel, a mamu jim nezabiju... I vyuzil jsem to k pokusu. Svetlo je nijak nerusilo...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od kopov.c »

František myslel určitě noční pozorovací dalekohled s použitím přísvitu.No a ten zakázanej myslím není. U nás na přísvit reagovala černá už před 5lety.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od BwanaHunter »

Kopov> nooo, pozorovak sice samozrejme zakazany neni....ale taky na nej nepotrebujes zadnou vyjimku, o ktere Frantisek psal :-).
Ale jako pokus dobry... :-)))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od kopov.c »

:)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od pivaš »

tak teď tam mají bunkrů až dost.Hodně těžká jamka :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Zdenek41 »

Jen nevím,kde přišli,že prase je pohlavně dospělé ve 3 letech...Pokud jim budeme dělat i nadále potravní nabídku takovou jakou mají nebude problém již v 5 měsícich.To je u každého zvířete většinou zaleží na váze.Pak přichází pohlavní zralost.Hodně udělalo volné otevření hranic a bez plotů se zvěř pohybuje volně a také se velice dobře množí s přílivem nové krve.Dál další neméně zanedbatelná věc je kacení mýtních lesů a odrost mlazim právě na uzemí ČR o plodinách se budu už 1000 opakovat.Vše nahrává jednomu druhu udělat bom, to co po něm žádá příroda a v čem mu nahráváme my lidi.Je to jedno zmála,kterému naše civilizace vůbec nevadí..A budou ještě lepší a chytřejší ani liška neni tak učenlivá a inteligentní.
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Jiří »

Mění se skladba lesa a prasata se přesunují. U nás černé rozhodně ubylo. Dříve mělo pár jedinců běžně sloveno několik desítek kusů a dnes počítají úspěchy na prstech jedné ruky. Na společných honech jsme rádi, že máme nějakého prasečího krále :(
Brok je brok, ale první kule bere.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od Zbrojovák »

Zajímavé, všude jinde je to opačně, taky u nás na pomezí Beskyd a Bílých karpat. Kde jsem se letos na Moravě doptával, téměř všude mají rekordní úlovky černé, pokud ne rekord, tak alespoń vyšší odlov než loňskou loveckou sezonu. Zlínský kraj souhrnem bude rozhodně rekord, dle SVS.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od lörinc »

Teď pracuji na katalogu: Prostějovsko rekord 1570 ks černé zvěře. Loni cca 650 ks. A to na Hané nejsou žádné hluboké lesy :?
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od fesoj »

A já tady u nás už pomalu zapomenu nejen jak vypadá divočák, ale i jeho stopa...
Kritériem pravdy je praxe.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od RuStaff »

Divoká Šárka/Praha - o stopy a pobytové znaky není nouze ani na dětském hřišti a přilehlých trávnících na kraji zástavby, ale to už je pár let setrvalý stav.
Dost mě pobavila letošní příhoda z Karlových Varů (vyslechl Míra Duchek) - vrátný/recepční prý zkusil zahnat prasata, která v noci ryla v trávníků před hotelem, ale jedno větší ho prý zahnalo zpátky do hotelu - kdyby prý ušlo ještě 1-2 metry, tak se před ním otevřely fotobuňkou i vchodové dveře - jeho záchrana pak už asi jedině výtah! :D
Naposledy upravil(a) RuStaff dne stř 27.2.2013, 18:08, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od lörinc »

Fesoj: neboj já taky ne. Přede mnou prasata utíkají do nejhlubších lesů..... Když si vezmu, že mi ani okolní honitby nestřelili ani jedno prase, tak se mi pomalu nechce tomu číslu věřit....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od kopov.c »

Michale,srovnáváš nesrovnatelný. Nemůžeš srovnávat letošní hladový rok s lonským semenným. V semenném roce většina lidí moc neuloví protože to na hromady nechodí a jinak lovit neumí. Takže zůstal vysoký stav a navíc po semenném roce bývá populační exploze. Taky se v jedné honitbě na Prostějovsku naučili dělat nahánky-na 2 akcích 200kusů-dříve ve stejné honitbě za celou sezonu 20kusů. V letošním roce je díky tomu lonskému vysoký nárůst černé,je hladový rok a na hromadě letos uloví každej blbec.
Pokud chceš srovnávat stav odlovu v letošním roce,tak bys musel zpětně nahledat hladovej rok po semenným. Samotnýho by mě ta čísla zajímaly. Navíc co tak vzpomínám tak ted byli po sobě dva semenný roky-jeden rok dub a druhej buk.Takže toto je hladovej rok po dvou semennejch-proto ten nárůst.
Když u nás ted vydím ty prořídlý rudlíky černé,tak příští rok budeme tady u nás rádi když černou vůbec zahlídnem.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: pak že je čuníku málo :D

Příspěvek od lörinc »

Tome nesrovnávám;-).Vzhledem k tomu že mám data snad od roku minimálně 2000, tak sem hodím graf. Ty bohaté roky si musíš najít, mi tady buky nemáme:D. A o tom že na hromadě střeli prase každej blbec bych se moc nebavil :wink: ....
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (131.12 KiB) Zobrazeno 5659 x
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Odpovědět