puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od radekbartik »

Je jasna, ze všude hraje roli lidsky faktor a mnoho dalších aspektu. Takže k chybě resp. poruše muže dojit. Tak to proste je. Zrovna nedávno se někde na fóru řešilo jak dva zeissy mely po krátké době uvnitř tubusu, viditelnou necistotu...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Zdenek41 »

Já nechci hodnotit Meoptu před ní jsem měl taky Meoptu a byl jsem spokojen.Očernovat jí v každém případě nechci.Odvedla za těch 7 let dobrou práci.A ta první za 18 let ještě víc.Chci jen vědět jak dlouho trvá oprava a vše okolo reklamace tak jak popsal radekbartik za což děkuji.Vše nevydrží věčně. :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3404
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od dalas »

já mám taky u Zeiss 6-24x56 VD smítko. Je vidět tak do zvětšení 10. S vyšším zvětšením se více rozmazává a právě při zvětšení 10 a více zmizí mimo zorné pole. Takže při porovnání cen může mít Meopta klidně dvě smítka. :D Ale vážně. Když zvážíme, kolik tu běhá Meopt a kolik jiných značek, není divu, že většinou slyšíme o problémech Meopty. Já mám dvě a musím zaklepat, zatím bez problémů.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od T.Kulikov »

dalas píše:já mám taky u Zeiss 6-24x56 VD smítko. Je vidět tak do zvětšení 10. S vyšším zvětšením se více rozmazává a právě při zvětšení 10 a více zmizí mimo zorné pole. Takže při porovnání cen může mít Meopta klidně dvě smítka. :D Ale vážně. Když zvážíme, kolik tu běhá Meopt a kolik jiných značek, není divu, že většinou slyšíme o problémech Meopty. Já mám dvě a musím zaklepat, zatím bez problémů.
Asi jsem koupil páteční kus, teď mám Victori Diavari 3-12x56 HT s ASV+, tak snad budu mít více štěstí :wink:
Gringo13
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 31.7.2009, 20:36

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Gringo13 »

Zdenek41 píše:Tak bohužel já velký patriot a zastánce Meopty na všech stranách dnes kapituluji.O pondělních problémech jsem již psal v jiném vlákně.Včerejší ulovení selete mě teprve utvrdilo v tom,že neni něco v pořádku.Opět na hřbet duchapřítomě dostřeleno na hlavu kolegou.Dnes na střelnici nástřel absolutně v pořádku do té doby než začlo mrznout a mě se přední sklo zalilo do mlhy v teple.Ta mlha se rychle u radiátoru stratí a optika je zase čistá.Jedná se o vrchní čočku uvnitř.Co dodat opticky za 7 let vynikající jen ty detajly co se týče těsnosti a pod jsou někde jinde.Máte někdo zkušenosti s reklamací.Zajímá mě jak dlouho trvá oprava.Zda mám dávat druhou optiku.Jak se chová Meopta v uplatnování reklamace?Jedná se mi pouze o vlastní zkušenosti.
Nazdar, ja som reklamoval 2 puškohľady Artemis 2000 u Meopty, s tou istou závadou: zarosený objektív z vnútornej strany. Puškohľady mali cca. 1rok. Kontaktoval som Meoptu_pani Machalíková_a následne som poslal balík na vlastné náklady do Meopty. Po cca. 3 troch týždňoch som mal späť opravený kus - zadarmo s popisom chyby a vykonaných opráv. Na jednom vymenili aj samotnú šošokvu objektívu.

Úplne korektný a perfektný prístup k zákazníkovi ako aj k problému. Čo sa týka mojej štatistiky: 7 nových Meopt a 2 reklamácie v priebehu 2 rokov. Čo sa týka klikania a držania nástrelu som absolútne spokojný, mám Artemis 2000, MeoPro aj Meostar.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Boci1 »

Brácha loni reklamoval Meostara,vyřízeno do třech neděl bez problému.Utržená čočka v oblasti obkuláru.V -27 stupních chtěl změnit zvětšení,nešlo to,tak zabral a dobrý,dal ránu a jen to zacinkalo.Jinak Docter reklamován po 3 letech na netěsnost a Zeiss Diarange rozlepenej optickej člen objektivu,vypadalo to jako když zevnitř stekla kapka vody.Zkrátka reklamuje se všechno.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Herkul »

Ano, reklamuje se všechno. Ale u té zatracené metopty, když ji dám reklamovat, že mi to hází všude možně a přijde mi pravda do 3 -4 týdnů, tak se to rozhazování změnší (ale v jejich maximální dané odchylce). Cože se tedy mě vůbec nelíbí, protože to je na 100m docela nemalá odchylka! Jen by mě zajímalo jestli sem tak dopadl jen já a dva další, nebo je to normální záležitost u meopty? :roll:
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od T.Kulikov »

Herkul - to urcite nejsi sam! Proto, jak jsem psal výše je pro me meopta velké zklamaní a po reklamaci půjde na druhou kulovnici, kterou ale moc nevyuzivam. Neni to totiž 9ka. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2043
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lovec »

Meopta Meostar R2 1-6x24

....tak tu mame nejaku novinku, ktora nie je na stranke vyrobcu (....nic neobvykle u Meopty). Nema niekto nejake insider info?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od michalos »

Že by konkurence Swárovi aspoň co se týče rozmezí zvětšení??? Každopádně už bylo na čase a určitě každej kdo chce něco takovýho tak dá 30 000 za Meoptu než přes 50 000 za Swára co se týče naháněk...hlodá mě červík R2 vs. zeiss duralyt 1,2-5x36.... 8)
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od radekbartik »

Ještě musíte chvilku vydržet :-)
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od pufr »

Při pohledu "skrz" na IWA - Frankonia s nastaveným zvětšením 1x s oběma očima otevřenýma - bez zkreslení nebo jiných problémů - jak bych se kolem sebe díval bez dalekohledu :)
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2043
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lovec »

A jeje, tak to som prepasol. Frankoniu som umyselne vynechal, aby som nestracal cas "v obchode"...... :roll:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kasari »

Škoda. Paradoxně propagovala Frankonie Meoptu líp, než vlastní stánek
Ulkomaalainen...
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od bonecrusherx55 »

no uz aj odeon vyraba nejaky puskohlad 1-6x42 myslim...tu meoptu R2 1-6x som na stranke meopty nevidel, ale nahodne som ju objavil na nete katalog Frankonia...obrazky vyzerali vierohodne, ale meopta mlci...
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Odpovědět