Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Lesomil »

Podle fotek se oddělil plášť střely Geco od olova stejně jako se to stává u Sell Bell...tedy podle stížností... :) Myslel jsem, že Geco drží více pohromadě... Možná proto ta devastace...
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kojot »

lörinc píše: Ty si taky nedáš říct, co :lol: :wink: . Jinak nemohu souhlasit, že by to tak vypadalo po každé střele. Kdo umí střílet mezi žebra, tak mi napište, chtěl bych ho vidět.
Za ty peníze bondovaná střela by mohla stát za hřích. Každopádně klasiku TM od průměru 6,17 mm never more!!
4fesoj: V 243W mi to fungovalo bez problémů. Rok jsem je nestřílel, tak netuším, jak to současně s kvalitou vypadá. Zkusím teď Powerpointy od worčestru a až budu mít dost hilzen, vyrazím pod hráz jedné vypuštěné přehrady.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od lörinc »

Že je to bondovaný nevím, je fakt že od jisté doby seriovou munici nesleduji :wink: .

... prej se bude napouštět - někdy, prej 2013. Nevíš nic??
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kopov.c »

Tohle je ve fotkách Myslivost lovectví http://www.myslivost-lovectvi.cz/foto_f ... /94961.jpg Je u toho napsáno- Asi by to udělal každý náboj, ale letos zkouším GECO a tohle to dělá když střílíš na krk. Sele mělo 17kg :lol: :lol: :lol: . No nevím jestli by to udělal jiný náboj.Každopádně jsem onehdá střílel sele jiným střelivem než Geko,ráží 7x64 která je celkem rychlá taky přes páteř a ještě přes plec a tohle ani nic podobnýho mi to rozhodně neudělalo. Sele stahoval jeden kolega,tak třeba má fotku-nevím zeptám se. A k tomu vyslečenýmu olovu u Geka-tohle jsem nacházel u 70% výstřelů,takže asi normál. Vždy na vstřelové straně plášt a na výstřelové straně 34 kousků olova-je to blatíčko vhodný do terča :)
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od hřivnáč »

Geco 7x65R, T. mantel 10.7g, srnec, 2 vtř. váha 25 kg, vzdálenost 20 metrů. Střílel jsem z vysokého žebřiku pod velmi ostrým úhlem, podcenil jsem ho a výsledkem byla proklatě nízká komora. Kus po ráně odskočil asi 10 metrů, táhl za sebou skoro celý vývrh a zalehl s hlavou nataženou dopředu. Než jsem stačil do kulobroku nabít celopláštˇ pro případný dostřel srnec zhasnul. Ikdyž jsem netrefil hrudní kost ani žebro, tak se střela i na tak krátkou vzdálenost rozložila a výstřelná byla o průměru 30ti cm( žebra jsem až po cemr vysekal).
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od dusab »

Zdravim Geco-strelcov. Tento prispevok som uz pisal aj v sekcii Geco-nove strely, ale kedze bol vymazany tak ho pisem aj tu, je to vhodnejsia rubrika. Pisal som do Geca ohladom striel Geco TM a Geco Target. Dostal som odpoved, ze oba tieto strely su jedno a to iste, teda totozne. Na otazku, preco maju na stranke uvedene ine parametre, mi uz nikto neodpovedal. Takze obraz nech si kazdy urobi sam, ale tieto strely su podla vsetkeho totozne.
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Jiří »

Mám s Geco Tm uloveno několik kusů a pocity nic moc. První krabička paráda a euforie, druhá šílenost, třetí opět funguje, Sika, srnčí v pohodě, bez podlitin v ohni. Čtvrtou už zkoušet nebudu, jdu do Saka SUPER HAMMERHEAD!
Brok je brok, ale první kule bere.
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od argonaut2006 »

Pro zajimavost je to Geco Target dle vlastnich zkusenosti stejne strela jako Geco TM loncak vstrel ze sikma tesne za pleci strela skoncila tesne pod skarou mezi pleci a krkovici
Přílohy
geco.jpg
geco.jpg (167.7 KiB) Zobrazeno 10769 x
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Posmiros »

To je rozdílných názorů, teď jak si to přebrat :mrgreen: U nás to má kamarád a zatím má ulovenou jednu danělu a říkal, že paráda :) Tak to asi taky vyzkouším, nebo vezmu Geco Express s plastovou špičkou, když budou mít :) Do našich podmínek (škodná, srnčí a minimum černý zvěře) by to mohlo vyhovovat :) Co lovíte, když všichni píšou (pominu TM) o Geco plus, která je určená na těžkou vitální zvěř?
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Vojta »

Geco TM používám už čtvrtou sezonu. 2 sezóny v 7x64 a nyní i v 8x57 JS. Jsem nadmíru spokojen jak s přesností,tak s účinky. S často zmiňovanými SPCE z mého pohledu neporovnatelně kvalitnější. Uloveno cca 70 ks srnčího, 10 ks černé,2 ks dančího a asi 30 ks zvěře škodící myslivosti. Bez jediného problému-zůstávám tedy u Geca TM. A teď se v tom vyznej. ;-)
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Střílím Geco 12 g TM v 8x57JRS. Srnčí rozbijí, černá barví a daleko odchází. Dva kusy černé s evidentně dobrou ránou nedohledány. K dančímu zdánlivě dobré, ale dančí dost podlité. Všechno rány do 100 metrů. Střela se tříští, svléká se plášť a nepochopitelně mení směr po zásahu kostí. Škodná a "toulavá škodná" na Geco slyší dobře.
Plusy - střelivo přesné, ostré a našláplé. Nevýhody - nevyrovnané účinky. Můj názor z revíru - v 8x57 JRS je SPCE lepší.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Pavel.x »

Něco málo z mých zkušenosti s Gecem TM v 7x65R 10,7g. Před rokem jsem koupil krabičku do kulobroku na vyzkoušení. Kupoval jsem před zimou takže jsem plánoval jak je vyzkouším na liškách. Nastřelení bez problému na 2 rány,pak 3 zkušebí a docela mile mě překvapil soustřel a těšil jsem se na lov. Jak to tak bývá když liška přišla tak buď na blízko na broky nebo dálka na kterou jsem nechtěl střílet. Takže kulí jsem za rok střelil jen 2. Obě v ohni díry jak vrata, ale s tím jsem počítal takže pro tento účel super. Ale náboje mi zůstali tak jsem je chtěl vyzkoušet i na spárkatou a to byla chyba kterou už neudělám.
V květnu roček na 80m rána za lopatku přes plíce na vstřelu přes žebro. Doslova ho zásah smetl ani jsem neviděl že by odkazoval. Za srncem tak 2x2 metry cákance barvy a kousků plic. Výstřel děsivá díra jak pivní tácek, žebra podlitá.
V řepce lončák 60kg na 20m. Střílel jsem úmyslně na krk takže v ohni ale neprostřelen. Při stahování jsem se jen divil. Hned pod škárou střelný kanál o průměru 5cm a z páteře 2 obratle doslova na prach. Ze střely jsem našel pouze dno s kouskem pláště a pár miniaturních kousků olova, kam se poděl zbytek netuším. Z krkovice nezbylo téměř nic :(
Poslední kus lončák 50kg na 80m zásah za plec, prostřelen, odskok 20m barvil dobře, ale opět na můj vkus brutální masakr a podlitiny. Je to jen pár kusů, ale už nemám chuť dál experimentovat. Zbytek vypráskám do terče a vrácím se k osvědčeným Nosler Partition 11.3g.
Podle mě je Geco TM pro tuto ráži moc měkká střela. Na střelnici nebo lišky a škodnou, když nezáleží na kůži ok, ale na spárkatou nedoporučuji.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od motolada »

Tak v sobotu jsem střílel na sele 20 kg.Asi na 40m,na široko.Vyšli si na žír do vinice a zobaly zrníčko po zrníčku.Po přední běhy mělo tělo strčené ve vinici tak jsem to instinktivně sunul víc vzad.Výsledkem byl přestřelený trávník,sele prostřelené.Na nástřelu ani jnde ani kapka,po 1 hod následoval dost složitý dosled,neúspěšný.
Ráno jsem šel znovu,psa jsem nasadil na druhou stranu a sele našel po cca 150m :) .V noci jsem psa směřoval na druhou stranu v domění že prase odešlo tudy,opak byl pravdou.

Už i po tom SPCE mě kdysi po ráně na trávník stejné sele nechalo na nástřelu velice dobře viditelný pozdrav v podobě asi 10cm kola s obsahem trávníku.To Geco nic :twisted:
První kapka nalezena až po 50m a ráno.
Nevím jestli to je tím že lovím na blízko,vše ze země....?
7x57r
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Skalák »

motolada píše:Tak v sobotu jsem střílel na sele 20 kg.Asi na 40m,na široko.Vyšli si na žír do vinice a zobaly zrníčko po zrníčku.Po přední běhy mělo tělo strčené ve vinici tak jsem to instinktivně sunul víc vzad.Výsledkem byl přestřelený trávník,sele prostřelené.Na nástřelu ani jnde ani kapka,po 1 hod následoval dost složitý dosled,neúspěšný.
Ráno jsem šel znovu,psa jsem nasadil na druhou stranu a sele našel po cca 150m :) .V noci jsem psa směřoval na druhou stranu v domění že prase odešlo tudy,opak byl pravdou.

Už i po tom SPCE mě kdysi po ráně na trávník stejné sele nechalo na nástřelu velice dobře viditelný pozdrav v podobě asi 10cm kola s obsahem trávníku.To Geco nic :twisted:
První kapka nalezena až po 50m a ráno.
Nevím jestli to je tím že lovím na blízko,vše ze země....?
7x57r
Nic ve zlém, ale toto není zrovna případ, který by vypovídal o účincích nábojů GECO, ale to je o špatně umístěném zásahu a následně o nedůvěřování pejskovi. :wink: LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od motolada »

Já myslím,že o účinku to určitě je.Pokud trefím,navíc prostřelím,dále průstřel je dost nízko tak to prostě musí mít nějaký efekt,aspoň na nástřelu(aspoň to očekávám).Proto jsem i doplnil,že po SPCE mě totožný zásah ukázal jiné značení na nástřelu.
Kdyby už nic tak aspoň v tomhle lze hledat rozdíl v účinku Geco vs SPCE.Prostě ta střižná hrana toho vzala asi víc(přitom se zvěřinou jsem tehdy problém neměl).

O vedení psa mám jasno,proto jsem to i bez okolků přiznal :wink:
Odpovědět