Lékárnička pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od Leon »

já to myslel tak že to je dobrej nápad nemám je,tak jsem kouknul co to stojí a našel jsem ty na který jsem dal odkaz
CZ 550 american 308win.
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od malak »

no tak ten svorkovac co ste sem dali vyzera ako najednoduchsie a najrychlejsie riesenie ...
http://www.youtube.com/watch?v=GE-6DT_t ... r_embedded
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od trapa »

JJ je to s nim jednoduche, jen jak rikam, dela velke jizvy a pokud mam male psy a maji stale hubu rozbitou tak bych timto zpusobem mel jizvu na jizve a to fakt nechci, proto ve vetsine pripadu siju.

Tady neco pro svadlenky... opravdu zvazte kdo nato mate a opravdu jste schopni ranu na svem psu zasit, jinak budete nosit siti sebou a stejne ho nepouzijete.

http://www.youtube.com/watch?v=RkZnmJG3 ... re=related

Aby to zase nevypadalo tak moc jednoduse, je potreba si rici, ze hned v uvodu je nutne ranu dobre prohlednout a vydesinfikovat. Pozor na rany od knoura s vetsi delkou zbrani, nuze dojit k poskozeni vnitrnich tkani a pokud ranu radne neprohlednete (nekdy je potreby ji zvetsit - nastrihnout), muze dojit k zasiti necistot hluboko v rane a jeji nasledne velmi silne zaniceni. Potom je nutne zvazit, kdy je potreba nasadit antibiotika a pripadnou sepsi prekryt....
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Díky moc za rady. Zase jsem aspoň o něco chytřejší. No na to šití osobně bych si sám netroufnul, ale ta sešívačka nevypadá špatně. Ono by se to možná chtělo poradit na veterině, kdy a za jakých podmínek by se zhruba dala použít. Zajímalo by mě, jestli by bylo dobré řešení tu sešívačku použít jen chvilkově. Myslím tím přes hon, než skončí a pak s ním zajet na veterinu a tam ho sešít normálně. Jinak vesta, to je jasný, ale stanou se nějaké ty zranění v oblasti mordy apod.
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od malak »

myslim,ze pokial tu ranu poriadne vycistis - dezinfikujes tak robit tu istu robotu dvakrat je zbytocne a k veterinarovi by stacilo ist uz len pichnut nejake atibiotikum ...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od Leon »

jak píše trapa ta sešívačka dělá velký jizvy šití je lepší ale jako rychlovka by to bylo asi dobrý a hlavně vždycky to chce drén u větších zranění
CZ 550 american 308win.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od trapa »

to malak: ono neni problem to udelat hned napoprve, ale to uz musite kazdy z vas vedet na jak velke a slozite rany si troufnete. Jak jsem jiz psal, osetreni neni vetsinou prilis slozite, ale svadlenka o tom jiz musi neco vedet a VZDY (a nato skutecne apeluji) se musi rana radne prohlednout a zjistit PŘESNĚ její rozsah!!!!!!
jeanxixao
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16.4.2013, 8:55

Re: Lékárnička pro psy

Příspěvek od jeanxixao »

Stačí když si třeba vzpomenu na zážitky z honu u Bruntálu, přijeli rakušáci, psi měli automaticky reflexní vestičky a rolničky a tam byla vidět třeba aspoň základní starost ochrany před přehlédnutím a střelbou "naslepo" osobně si myslím, že stačí klasická nějaká cestovní lékárnička jako http://www.vmbal.cz/cestovni-lekarnicky A vůbec, berete si s sebou lékárničku i pro sebe nebo to flákáte?
Odpovědět