Výběr kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od fesoj »

A jen bych dodal - dá se koupit přesná flinta za malé peníze, to ano /viz zrovna ten Marlin XL7 nebo XS7/, ale nevyplatí se šetřit na optice, zejména budeš-li často lovit za šera a v noci.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

fesoj:to je svatá pravda,optika dělá hodně,dost koukám na bazarové meopty,ale problém je že jsem strašně nedočkavej a lidí co se mi snaží poradit mám kolem sebe dost,ale káždý má jiného favorita,tak mám v hlavě guláš,ale zkusim vydržet,hodně toho osahat atd.no snad budu mít šťastnou ruku,nechci totiž koupit flintu a měnit ji do roka,jinak všem moc děkuji za rady a poznatky,určitě dám vědět co jsem si pořídil,díky.Jinak forum je super dost věcí co se tu řeší je hodně užitečných :idea:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od fesoj »

Právě s výběrem optiky se špatně radí, každý máme jiné oči a proto je nejlepší, pokud to lze, se přes to sklo kouknout nejen normálně ve dne, ale i za šera. Potíž je v tom, že ne každý má před nákupem tuhle možnost.
Kritériem pravdy je praxe.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Filda »

S tou kulovnicí jsem se taky trápil minulé prázdniny. Původně jsem chtěl taky remingtona, slyšel jsem na něj dost chvály. Když jsem ho dostal do ruky, byl jsem hodně zklamanej. Je to hrozný poleno :-). Ale neříkám, že to nestačí a nestrílí. Pak jsem se šel mrknout na weatherby vanguard. Jak jsem jí dostal do ruky, tak jsem hned věděl, že remington mít doma určitě nebudu. Je sice o něco dražši, ale oproti remingtonu paráda. Pak jsem šel mrknout na howu a tam se mi moc líbila pogumovaná pažba, takže jsem pár tisíc přihodil a koupil si tu howu. Ale doporučuju ti, aby ses došel mrknout aspoň na toho weatherbyho, je to vlastně to samé co howa a cena 15300.
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2037
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od lovec »

Hosi, a ako to je s tym Remingtonom? Lebo je to tu ako v hospode....."ake mas auto?.....skodovku!"....ale ani boh nevie, ci rozmrdanu Feldu, ktoru drzi pokope len farba, alebo sestvalcovy Superb za milion.... :?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Filda »

mluvíme o remingtonu 770
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

fesoj:hm. tak to máš pravdu,taky by se mi líbilo mít u sebe pár puškohledů a za šera je zkoušet,ale bohužel to nejde,koukal jsem do meopty,pokaždé do jiné,moc hezký,pak docter,to byla paráda jako by mi daly nový oko,no a taky tu deltu,myslím že to bylo porovnatelný s meoptou,ale jak říkám,je to tak že u sebe je všechny na ráz mít nemůžu proto taky pročítám fora kde to lidi řešej,pár rad od zkušených myslivců (lovců) jsem taky dostal ale co člověk to názor už jsem se taky utvrdil že když narazím na bazarovou meoptu co přede mnou nevlastnilo prase tak mám supr optiku za supr cenu.S tou deltou to byla jen ůvaha jestli to či ono.
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

filda:to je právě to co říkám,těch flint je tak moc že si snad nevyberu,třeba tu howu trochu znám,ale v ruce jsem neměl,tu druhou,to ani nemám páru co je to za značku,ještě že vynalezly googl.toho remingtona jsem chtěl jen proto že stojí právě okolo 11tis.jinak když víc tak naši zbrojovku,použitou,v tom mám naštěstí jasno i v ráži,jinak si koupim zrcadlovku a budu lovit jinak :shock: :?
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Filda »

Hlavní je, aby se líbila tobě a seděla ti. Nejlepší je udělat si pěknej den třeba v Praze, zjistit si na netu, kde mají co a pak už jenom jezdit, brát do ruky a zkoušet. Z fotky nejde poznat, jak ti zbraň sedí. A zrcadlovku chci taky, tak jí dyžtak kup a vyměníme :lol:
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

Filda píše:Hlavní je, aby se líbila tobě a seděla ti. Nejlepší je udělat si pěknej den třeba v Praze, zjistit si na netu, kde mají co a pak už jenom jezdit, brát do ruky a zkoušet. Z fotky nejde poznat, jak ti zbraň sedí. A zrcadlovku chci taky, tak jí dyžtak kup a vyměníme :lol:
z fotky to nejde to máš recht,jezdím mezi kamarádama a zkouším,taky se těším do Lysé,jen se bojím že tam budou jen samé novinky a penězma na ně nedosáhnu,to víš že by se mi líbila parádní nová flinta nejlépe model roku 2013,ale bohužel ve sportce jsem ještě nevyhrál,jsem obyč.živnostník :x
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od pufr »

Právě, že projekty "Levná kulovnice" jsou dnes v první lajně většiny světových výrobců. Je to úplná smršť "ekonomických" modelů s výbornou přesností střelby a 95% uživatelských vlastností svých dražších sourozenců :D :D
Tady letošní novinka - Remington model 783
Obrázek
http://www.remington.com/en/product-fam ... l-783.aspx

http://www.savagearms.com/firearms/model/axis
http://www.ruger.com/products/americanRifle/models.html

Když k tomu připočtu ty Marliny, Howy, Mossberg 4x4 a projekt "levná kulovnice ČZ557", který asi tak trochu pohřbívají chytráčtí obchodníci z Uherského Brodu, tak je snad z čeho vybírat - pro prvních cca 5 až 10 let z mého pohledu docela dobrý. No a internet je ten mocný nástroj, který pomůže prozradit, kde nám chtějí a umí nabídnout férovou službu a kde jsou neumětelové, co draze nakoupili a mračí se na zákazníky, kterým se jejich cena nezdá :D
Pufr
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Ondra »

téměř: "jen se bojím posměchu kolegů na plastovou pažbu" Prosimtě hlavně se s klidem vykašli na to, co bude většina těch posměváčků radit a mektat :roll: . Mám zkušenost, že ti nejhlasitější a "nejchytřejši" jdou 3x ročně do revíru a na rameni maj něco takovýho: http://myslivost-lovectvi.cz/fotografie ... :9/120522/ . Chodit s tím, střílet a v neposlední řadě platit! to budeš ty. Vyber si to, co sedí a líbí se tobě.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Tiež mám drevo, ale kludne kúp aj plast , ale nie je plast ako plast niektoré sú vydarené a pekné a niektoré nestoja designovo za zmienku. Časom došporíš a druhá už môže byť drevo , ale nemusí.

Je to ako keby sa tí čo chodia dolesa na nových autách mali smiať tým čo majú jazdené samce , pajera .... .

Radšej zober splátky, a kúp dačo solidnejšie - sám viem ako je to vymeniť zbraň o dva levely vyššie - je to príjemné .

Nakoniec zbraň za 450 € vo mne nebudí najvyššiu dôveru a ten chrobák ti bude v hlave hrýzť pri každom nedobrom zásahu " nebolo to kôli flinte? " montáži? optike?

a tých ciest na strelnicu ....... a hneď ta to stojí o 400 € viac.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

pufr píše:Když k tomu připočtu ty Marliny, Howy, Mossberg 4x4 a projekt "levná kulovnice ČZ557", který asi tak trochu pohřbívají chytráčtí obchodníci z Uherského Brodu, tak je snad z čeho vybírat - pro prvních cca 5 až 10 let z mého pohledu docela dobrý.
Ted jsem nemel moc casu na zkoumani novinek jako Remington 783, takze nevim jak je na tom oproti ostatnim, hlavne oproti 770. Strkat Howu do skupiny levnych kulovnic je dle meho trochu mimo. Skupinu bych seradil spise takto:

Rem. 770
Marlin XS7, Mossberg 4x4 (zda se jako zlevnena Howa, nektere dily jsou z Howy, upravene pouzdro zaveru...)
Rem 700, CZ 557, 550
O chlup pak lepsi Howa 1500, Wetaherby Vangurad,

Pokud sezenu Howu, Wetaherby Vangurad za 15tis neni o cem :wink: Pokud chci jeste setrit tak Marlina nebo jetou CZ v peknem stavu. Dle meho neni jina volba. U CZ 557 me trochu zklamal zaver ze neni z jednoho kusu a pojistka, ktera nezajistuje zaver, takze oproti 550 trochu krok mimo, ikdyz tohle reseni nabizi take Remington u 700.

Ondra píše: na rameni maj něco takovýho: http://myslivost-lovectvi.cz/fotografie ... :9/120522/ . Chodit s tím, střílet a v neposlední řadě platit! to budeš ty. Vyber si to, co sedí a líbí se tobě.
Co mas proti krasnym tradycnim celopazbam. Ty jsi neslysel nikdy od tradicniho mylsivce, ze to to prase na hromade taky zabije a nevypada to jako vojensky kver :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Filda »

Weatherby vanguard měli ještě na podzim v jednom obchodě v Praze za 15329 Kč skladem. Na internetu to pořád mají, tak si myslím, že cena pořád platí.. Pokud by chtěl někdo odkaz, tak ať mi napíše zprávu. Nechci tu dělat reklamu, nevím, co se smí a nesmí.. Právě kvůli té ceně a kvalitě si myslím, že je tam jeden z nejlepších poměrů cena/výkon. Ale to už záleží na posouzení každého soudruha :-)
Naposledy upravil(a) Filda dne čtv 09.5.2013, 12:51, celkem upraveno 1 x.
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Odpovědět