Výběr kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

děkuji,jen mě trochu mrzí že montáž není s podhledem,jak říkáš nízká,
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od lovec »

Naco by ti preboha bol podhlad???
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

lovec píše:Naco by ti preboha bol podhlad???
to není vůbec špatná věc co se týče rychlé orientace nebo rány na blízko,dočasný problém s optikou jako je špína, fouknutí do okuláru a následné zamlžení atd. myslím že je to věc názoru,ale není to špatná věc
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od lovec »

Ano, takto to sa to obvykle prezentuje, prax je ale silne odlisna....avsak kazdemu podla jeho gusta.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od jezevcik »

Psal jsem to proto, že ta montáž je nízka ,což je dobře, lepší přilícení ,lepší kontakt s pažbou -větší jistota.Podhled je přežitek a navíc tam máš švenka, tak na co podhled, opravdu máš pěknou sestavu, po návštěvě střelnice dej vědět .
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od michalos »

lovec píše:Ano, takto to sa to obvykle prezentuje, prax je ale silne odlisna....avsak kazdemu podla jeho gusta.
Přesně tak, souhlas s Lovec...mám na kulobroku násuvku s podhledem a na tom Artemis 2100 7x50 a za 4 roky jsem ji nepoužil. Přišly mě dvě lišky i na 15 metrů na sněhu ale i tak jsem je střelil přes puškohled. Lepší pevná bez podhledu aby byl puškohled níž.
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od jindrich764 »

Presne tak jak pisou chlapi, podhlad je v praxi na nic. Mel jsem ho par let a radeji jsem to vymenil za nizkou pevnou montaz. Vystrelil jsem si prez podhled jen jednou ze zvedavosti do papiru, odnesl jsem si rozseknute oboci, neuvedomil jsem si pritomnost puskohledu, pevne prilicil a bylo hotovo, sedmsedesatctyrka je holt sedmsedesatctyrka.
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

lovec píše:Ano, takto to sa to obvykle prezentuje, prax je ale silne odlisna....avsak kazdemu podla jeho gusta.
jj asi máš pravdu,ale čas ukáže,jinak to určitě měnit nehodlám
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Ondra »

téměř: Buď rád, že ten slavný podhled nemáš. Je to úplně k ničemu. Vlastně jednu věc dělá dobře-znesnadňuje přilícení-->míření-->zásah. Tak ať se ti s ní daří :wink:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

děkuju,zítra si jdu vystřelit tak dám info,ale myslím že tak nějak vím že to bude chodit kam to pošlu,jinak když má někdo ruce levý tak netrfí ane ze vzduchovky,jinak ten podhled mi taky připadal lepší i při přilícení,ale je mi vlastně fuk na co si mám zvyknout,nejsem nějak náročný
irbiss
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20.5.2013, 17:37

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od irbiss »

Dobrý den, rád bych se zeptal na pár věcí ohledně výběru nové kulovnice. Předem děkuji za jasnou odpověď. Rád bych si koupil nejlépe jednu z těchto kulovnic, nevyžaduji výměnnou hlaveň, ale když se tyto zbraně s nimi dělají, nedá se asi nic dělat. Výběr směřuji na Mauser 03, Blaser R8, Sauser 202, Mannlicher SM12 a Merkel RX Helix. Mé dotazy. 1. ktérá z těchto kulovnic je nejpřesnější na delší střelbu (neuvažuji o ní, ale když už si vybírám, tak bych rád věděl, jak na tom jsou, jediné co jsem slyšel, že mannlicher SM12 je opravdu přesná, ale ostatní opravdu nevím) 2. Pokud se mění hlavně, jak si myslíte, že dlouho vydrží závity.... u M03, 202 a R8? Můžete někdo tento mechanismus srovnat s RX Helix, kde šrouby nepotřebuji, ohledně uchycení. U které z těchto zbraní jsou hlavně nejlépe uchyceny? 3. Četl jsem, že u uzamikání do hlavně u MO3 a 202 může časem dojít k vůlím a že by tento problém nešel řešit (není na tom tedy kleština u Blaser R8 lépe? 4. Nedávno jsem četl Myslivost / 2011 / Únor / 2011 a zarazil jsem se u závěru tohoto testu a nevím, co si o tom mám myslet? " Helix je určitě výrazně rychlejší než klasická kulovnice s válcovým odsuvným závěrem, porovnání s jinými zbraněmi s přímoběžným závěrem po mě nechtějte, nebylo by to fér." Pro koho by to nebylo fér? 5. Mohl by nakonec někdo z vás srovnat klady a zápory R8 proti Rx Helix? Děkuji za případné odpovědi, je jich trochu víc, ale odpovědi by mi výběr značně ulehčily.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Taaaaak jedine S202 nič lepšie nieje nebolo a nebude . :D :D :D :D :D :evil: :evil:

Sory nemohol som si pomôcť, ale na tie otázky mi neprišla vhod iná odpoveď.

Prečítaj si jednotlivé vlákna najdeš tam odpovede na vela vecí na ktoré si sa pýtal.

Môj názor - v rovnakom kalibri budú tie zbrane veľmi vyrovnané a žiadna z nich nebude vykazovať výrazne lepšie alebo horšie výsledky čo do presnosti.

Kažná z nich má niečo čo ti bude absolutne vyhovovať, a niečo čo ti bude veľmi vadiť. Najlepšie vyskúšať, ktorá ti ako sadne, a to si kúp - a podľa voľby zbraní rátam že cena ta nejak nelimituje. veľa šťastia pri voľbe .
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od tibi1 »

ano ano S202 a hlavne v prevedeni JM :D ....no ale pockajme si co napise Lovec....predpokladam ze rozsiri ponuku aspon o R8

Irbiss - tvoje otazky su dost protichodne a je na ne doslova tazko objektivne odpovedat a myslim ze by stalo za namahu aspon zo slusnosti prebehnut aspon toto forum, na kazdu z tychto znaciek je samostatna tema
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Irbiss: Vyjádření odpovědí na tvoje otázky nechám místním podstatně zkušenějším střelcům, ale rád bych se vyjádřil k jedné věci-rychlost přebití. Mám nově M03 a vzhledem k tomu, že klika závěru se otevírá pod úhlem 60 stupňů, tak si troufám tvrdit, že rychlost přebití za přímotahem zase tak moc nezaostává. Nakonec taky rychlost přebití není, podle mě, ten rozhodující ukazatel, podle kterého by bylo třeba vybírat zbraň. Mnoho štěstí při výběru.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
irbiss
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20.5.2013, 17:37

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od irbiss »

Díky za odpověď, je mi úplně jasné, že máte každý jiný názor, doufám, že je dostanu všechny do ruky a budu moci také objektivněji vybírat. Jinak ještě jednu radu bych potřeboval a nechce se mi chodit kvůli této jedné věci do jiného fóra. Co mislíte Swarovski Z6 II generace 2,5-15x56 nebo Leica magnus 2,4-16x56 obojí s balistickou věžičkou. A nebavím se o tom, zda ji budu potřebovat :D , či ne, jen, jestli by to někdo dokázal objektivně porovnat. Zde ve fóru o leice titiž moc věcí není a jinde také ne.
Odpovědět