Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Čouda »

xHonza píše:Řešení by bylo požádat nějakého puškaře o sestavení - Spoušťák, závěr a pouzdro pro LH se z Brodu dá v pohodě koupit, pažba z 527 LH Lux nebo udělat rovnou na míru a hlaveň z CZ 527 Carbine a šlus. Cenu tipuji tak maximálně plus 5 až 10 tisíc,- oproti standardu.
Docela by mě zajímalo, kde jsi vzal tuto informaci, že je to v pohodě. Máš to z vlastní zkušenosti, že je ČZUB takhle pružná, že prodá spoušťák se závěrem a samotnou hlaveň na jinou flintu ? Zatím to tu nikdo neuskutečnil, takovouhle stavebnici. Já sice věřím, že ta flinta by postavit technicky šla, ale nevěřím, že to půjde legislativně. Prostě nevěřím, že se s tím budou chtít ve Zbrojovce vůbec zaobírat a z toho důvodu čekám odpověď na svou poptávku do ČZUB zamítavou. Ale dám vědět, jak jsem dopadl.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od gawein »

Taky pochybuji, že ti v CZ vyhoví my nejsme USA kde se prodávají závěry s lůžkem 550. Jinak na přestavbu je potřeba i extra zásoník 7,62x39 a lučík se šachtou pro něj. Spíš se zkus zeptat jetli to náhodou nevyrábějí. Já jsem donedávna netušil, že existuje magnumová 550 v levém provedení, než mi jí zákazník přinesl na úpravu. Údajně vytáhly jeden kus ze zásilky do USA. To je bohužel politika CZ, USA dá objednávku a oni místo aby udělali 50 ks navíc pro tuzemsko, tak na nás s...
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Čouda »

S takovou politikou ať se jdou vys...t. Proto si pak kupujeme flinty německý, protože ty prachy prostě nejdou utratit za českou flintu, když pro leváky nic nevyrobí.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Zkus pana Lenikuse z Brodu, již mnoha zákazníkům splnil zdánlivě nesplnitelná přání v tomto ohledu.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Jedna taková úvaha k původnímu tématu CZ 557... Jsem zvědavý, jak se časem vyprofiluje její reálná užitná hodnota, až opadne počáteční euforie z nové neokoukané zbraně a více uživatelů získá dlouhodobější praktické zkušenosti. Kulovnice CZ 557 měla být jednodušším a levnějším nástupcem, či spíše alternativou k dosavadní řadě CZ 550. A jaká je skutečnost?
S výjimkou CZ 550 Exclusive Ebony Edition (o 1.000,- Kč dražší), CZ 550 Magnum Lux (+ 1.500,- Kč) a CZ HA 550 Hunter (+ 4.500,- Kč) vás dosavadní CZ 550, standardně vybavená napínáčkem a v relativně slušném výběru ráží včetně magnumových, provedení pažby a délky hlavně, vyjde vždy levněji, než CZ 557 v jedné délce hlavně a dosud minimálním výběru ráží. Také proklamovaný lepší chod závěru CZ 557 se zřejmě nekoná... Po dřívějších pouhých několika ohmatávání a cvakání naprázdno jsem měl konečně možnost si i vystřelit (ráže .30-06 Springfield). Bylo to na 50 m střelnici, takže přesnost jsem moc neřešil a vyzkoušel zejména rychlost střelby. A výsledek? Možná opět jen smůla na ne zcela vydařený exemplář, ale chod závěru mi připadal prakticky stejný, jako u kdejaké CZ 550. Tedy takový průměr, žádná vyložená hrůza, ale zároveň ani žádný zázrak, prostě např. Tikka T3 to není. Za sebe tedy mohu říci, že pokud bych si chtěl pořídit novou kulovnici CZ, raději sáhnu po "staré dobré" CZ 550.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Podle info z mých ověřených zdrojů, 557 stojí, neb ve skladech kvete veškerý obsažený dural, ajaj
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dusab »

Ako tomu mam rozumiet? Daj nejake obsiahlejsie info.
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

To by asi zajímalo více lidí :D .

Včera se mi zase po nějaké době poštěstilo nastřelovat CZ557 sporter 30-06Spr. Kolega ze sdružení si pořídil, manželce na truc, nového mazlíka místo dovolené u moře :) .A na tu pušku nemůžu říct špatného slova, funguje bezvadně, závěr chodí hladce (pro ty kteří vědí, jak Mauser závěr používat), spoušť hladká a příjemná, pojistka bez výhrad a pažba sedí na mou figuru úplně perfektně. Jen ta ráže mi nesedí, ale to o subjektivním pocitu.
Kdybych se měl rozhodnout pro ještě jednu flintičku, tak bych si jí klidně koupil. Až se trochu naplní trh a zaběhne se pořádně výroba, tak bude levnější než CZ550.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Zbrojovák píše:...557 stojí, neb ve skladech kvete veškerý obsažený dural...
Vždyť je také květen, ne? :lol: Nějaké pikantní detaily? :P Že by kvalitní subdodavatel, pravděpodobně z Číny, slitinu duralu "legoval" železným šrotem či co? :twisted:
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Kodiak1 píše:...závěr chodí hladce (pro ty kteří vědí, jak Mauser závěr používat), spoušť hladká a příjemná, pojistka bez výhrad a pažba sedí na mou figuru úplně perfektně...
A čo si vlatně Kefalín predstavujetě pod tým "vědět, jak používat Mauser závěr"? Jinak Sporter má, jestli se nepletu, pažbu s rovným hřbetem bez lícnice. Na tu se musí srovnat opravdu každý.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Boci1 »

Nevím co Kefalín,ale Mauser by se měl ovládat dlaní a ne za něj tahat prstama jak za cecek :D .Jesti se nepletu,tak v manualu k VZ24 je to popsáno.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

To Boci1: kdyby šly dávat plusové body tak za předchozí ho máš! Plně souhlasím, zkoušeli jsme to na novém Mauseru a jak netlačíš v ose ale pod uhlem nahoru nebo do boku tam vzpříčíš i ten ...

K tomu květnu :lol: ve skladech kvete nevhodně zvolená konzervace. Prostě olej co na to použili se po odpaření vysráží v bílý povlak. Tak to samozřejmě nemůže jít na pulty takže vše vybalit a napravit ... Na funkci rostlináře to samozřejmě nemá vliv :D
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Petr1970 »

škoda že to není 550 - mohli by to prodávat jako 50 let starý uloženky a nikdy nestřílenou kvalitu - podívejte pane, všude zaschlá vazelína, to byla kvalita panečku :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Jenom nevhodný konzervační prostředek? Tak to je pouhý kosmetický detail... :) Jinak jsem očekával, že se zde dozvím nějaké nové zázračné kouzlo, jak opravdu správně ovládat závěr typu Mauser, no a místo toho čtu dávno profláklé obecné samozřejmosti... :roll: Předpokládám ovšem, že jsem tu osu při střelbě neodhadl na milimetr přesně, případně že i velikost a tvar mé dlaně není pro obsluhu závěru typu Mauser vhodná, díky čemuž to hladce nechodilo... Chyba je tedy zcela jistě na mé straně... :lol: :roll:
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Boci1 - S tím Mauserem je to přesně tak, jak píšeš. Pokud bude kdokoli tento velmi jednoduchý postup používat, tak se nemusí bát problémů se vzpříčeným závěrem.
To Reno - Vůbec v tom nehledej žádná nová zázračná kouzla, stačí se držet těch starých vyzkoušených samozřejmostí, na které bohužel někteří rádoby odborníci zapomínají a pak lamentují nad tím, jak ten závěr blbě chodí a stále se příčí, protože má velké vůle a ... a nakonec to vůbec není o velkých vůlích, ale o tom, že to jednoduše dělají blbě. A toho jsem byl svědkem už nesčetněkrát.
Ono je to s tím tak, že žádnou osu nemusíš hledat a už vůbec ne na milimetr, pokud to budeš dělat tak jak se má, tak to musí přebít vždycky a opravdu je to desetiletími prověřený postup, který byl popsán pro ne vždy úplně chytrého vojáka základní služby. Tak že Ti musím dát za pravdu - chyba je jistě na tvé straně a nemá s tím nic společného tvar a velikost tvé ruky.
A když se s tím naučil každý, i ten ne úplně chytrý voják, tak nevidím důvod, proč by se s tím nenaučil chytrý chlap jako jsi ty :wink: !
Odpovědět