magnetizující střela ano/ne

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od Petr1k »

zjistil jsem že ze ze směsky nábojů co mám doma některé magnetizují, resp plášť střely. Mám i nějaké NATO střelivo se stříbrnou magnetizující střelou. Střílet je ANO/NE :?:
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od ČENDA »

To že některé náboje na magnety reagují vůbec neřeš. Je to podle toho jaký materiál výrobce na ten daný druh střel používá. V každém případě je to ale měké a nepoškodí to vývrt.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od xHonza »

Záleží z čeho to budeš střílet. U nějaké trochu lepší kulovnice (tzn. od CZ550 výš) pokud se tomu můžeš vyhnout tak se tomu vyhni. Do auta taky neleješ kdejakou sračku.

Jinak hlas ze záhrobí :D :

SHIVA: Vpodstate souhlasim s tim co napsal Fox. Strely s ocelovym plastem (at potazene nebo ne) se pouzivali do vojenskych zbrani. Vojenske zbrane jsou vyrobene za urcitym ucelem, zabijeni lidi a jejich zivotnost a presnost se pocita vzdy v omezenem casovem nasazeni ci poctu vystrelenych naboju.
Ja nemam problem strilet s 58 vojenske strelivo, na to je to delane, ale kdyz budu mit kulovnici na 7.62x39 tak to tam cpat nebudu.

Otazka je kolik te stala flinta, kolik naboju si myslis ze z ni vystrelis a s jakou presnosti se spokojis.
Stala se z toho tak trochu hysterie ze se hlaven po tolik ci tolika vystrelech znici. Neznici, ale vypali se nabeh (pri vysokych tlacich), pri pouziti ocelovych strel se samozrejme nici vyvrt, ale ten se nici i pri spatnem cisteni. a s tim si nikdo hlavu nelame. celkove se zhorsuje presnost zbrane. ale u seriove zbrane a pouzitim seriovych naboju, je to jedno, protoze OAL naboje je tak kratky, ze strela nedosahuje nekolik mm k nabehu. a jestli se o nejakou 0.1mm nabeh vypali v podstate clovek s flintou co mu strili 1.5MOA nevsimne.
Pokud si zacnes prebijet na komoru, tak se ti soustrel stahne pod MOA, a pak kdyz se ti nabeh a drazky vypali, si toho vsimnes.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od Petr1k »

to Xhonza:
"od CZ550 a výš" to jsou pomalu veškeré kulovnice :)

pro doplnění: kontroloval jsem mnou dostupné střelivo a každá druhá magnetí jedná se o LOVECKÉ střelivo SB, RWS, GeCo atd
, stejné to mám u pistolového střeliva například 9mm luger SB. Není to záležitost jen vojenské munice :idea:

Koukám že budu muset chodit nakupovat s magnetem :)
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od xHonza »

Jo mas pravdu. Tema kulovnicema kterym je to jedno myslim IZ, Saiga, Vepr, vz.58, TOZ122, Norinco... Pouziti zeleznych plastu je zalezitost toho ze se nekdo snazi setrit / vydelavat na nepravych mistech... Ale davej si do flinty co uznas za vhodny.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od Toma »

Petr1k ,který typ od RWS Ti chytá magnet?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od lörinc »

SaB je stejně kouzelná. Kamarád co střílí mosinama a podobnýma srandama tak si prebiji. Přesnost nějak neřeší, kupuje si střely od SaB a v jedné krabičce jsou střely které magnetizují a některé ne. To mi ukazoval, když jsem mu říkal že to není možný..... Pak se chlapi divý že to pokaždý funguje jinak.....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od Petr1k »

Toma píše:Petr1k ,který typ od RWS Ti chytá magnet?
bohužel podrobnost nevím mám směs nábojů různých značek a poznám je jen dle vyražené značky... z toho loveckých magnetizujících RWS PMC SB a nějaké armádní
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od Boci1 »

Magnet chytá u RWS ID a UNI,původně TIG a TUG.Dříve i u ráže 8 H-Mantel.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: magnetizující střela ano/ne

Příspěvek od Jiří K. »

Nevím co tady dramatizujete. Pro spoustu lidí je RWS něco jako magický pojem. Střely TIG a TUG jsou vynášeny do nebes. Přitom již od svého vzniku mají plášť s hlubokotažné oceli platovaný niklem. Střela SPCE (MHP) byla navržena stejně, jen má na sobě vrstvičku tombaku. Výskyt střel s čistě tombakovým pláštěm v minulosti byl dán nejspíš nedostatkem originálního materiálu a potřebou splnit plán. V dnešní době údajně již v SB od použití střel s ocelovým pláštěm upustili a vše je již jen tombak. Zde však má jít o ekonomiku.
Takže střelami s tímto pláštěm se loví něco kolem 90-ti let a pochybuji, že způsobují nějak extremnější poškozování hlavní než střely s tombakem.
S ocelovým pláštěm jsem se potkal u SB,Geco,RWS,PS ( Povážské Strojírny) a rusáku různých značek.

Co se týče armádního střeliva tam bych byl velice opatrný, většinou je laborováno na vyšší výkon než pro civilní použití. U střeliva, které bylo uvolněno pro civilní trh ( značky C.I.P či SAAMI) budou větším problémem použité zápalky a druhy prachu.
Odpovědět