Lov holubů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Lov holubů

Příspěvek od Michal S »

U nás není problém vidět 50ks hejno na strništi nebo na hnojišti, ale cca týden po době hájení už není u nás ani holoubek.. Věchno odletí na moravu. Potom je ze začátku podzima možnost potkat velký hejna, když táhnou, ale to bych musel chodit každej den abych je zrovna potkal.. Známej ze sousední honitby řikal že to u nich praktikujou tak, že chodí už 2týdny před dobou lovu.. samozřejmě nelegálně..
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov holubů

Příspěvek od Leon »

u nás to je stejný obilí je z pole před dobou lovu pak zmizí a občas jich pár přelítne
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Lov holubů

Příspěvek od Daniel Vyoral »

tornádo píše:Na ty minimagnumy je dost negativních ohlasů,co se rychlosti a průbojnosti týká.Osobně sem je nezkoušel,tak nevím.
Jsem zvědav na ty Corony,protože SB sem nikdy nekupoval.

Každopádně pak poreferuj.Zajímalo by mě jak to půjde s nima.Protože pomalejší náboj se 42g olova na rychlo letícího malého ptáka,k tomu ten značný zpětný ráz a následné tuplování... :D
Mno co se týče rychlosti tak ty minimagnumy maj v 380 m/s a corony s fortunou 385 m/s. Takže čistě teoreticky tam bude silnější prach a brok o stejném průměru poletí téměř stejně rychle se stejnými účinky jak v magnumu, tak v coroně či fortuně.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lov holubů

Příspěvek od tornádo »

údaje na stránkách SB bych nebral vůbec za směrodatné.Někde sem narazil na internetu na testy brokového střeliva.Krytí,rychlost,hmotnost prachu a broků.Pamatuji si,že rychlost se lišila náboj od náboje stejného tipu až o 20m/s,různé hmotnosti náplně a o kvalitě broků bych se raděj ani nebavil.
Soustředil bych se hlavně na zkušenosti střelců.U nás to chvilku střílel kolega z ruského kulobroku,po několika chybených liškách je přestal kupovat (jisté rany do 40 metrů).Dokazují to i podzimní hony,kde se občas ozvou v leči duté rány,pšouknutí...
Nejlevnější jejich brokové lovecké náboje stojí kolem 8,- tak bych nečekal nějaké zázraky.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Lov holubů

Příspěvek od Daniel Vyoral »

SB určitě nevychvaluju, jen vařím z toho co mám. U nás na prodejně mají jenom SB. Sám bych rád odzkoušel jiné brokové střelivo.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lov holubů

Příspěvek od tornádo »

kde kupuješ ? já letos v ewaxu pořídil levné SB právě na holuby,protože dat 13,- za ránu na holuba,který z 90% stejně odletí se mě nechce :lol:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lov holubů

Příspěvek od BwanaHunter »

tornado> no, jestli to nebude tím. :lol: Třeba by ti jich odlítlo míň, kdybys koupil pořádný patron.... Já mám výborné zkušenosti s Fiochci Minimagnum na kachny (divoké a na velkých rybnících, nevypouštěné brojlery na kačáku) i holuby. Pořídil jsem letos Winchester Super Speed, a těším se, až je zkusím.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lov holubů

Příspěvek od tornádo »

na těch pár holubů nepotřebuju drahé náboje.Pořídím třeba za 15,- +/ks dáš 5-6 jistých ran za celou dobu lovu,spadne možná 1-2.Pak ti ostane 3/4 krabičky a co s tím ? na honě používat 3,0mm broky je oničem.Necháš si zbytek na další rok,pak je dostříláš a když budeš chtět přikoupit,tak zjistíš že už je nemají.

Nejlepší by bylo odzkoušet,které náboje tobě a flintě budou sedět nejlépe.Udělat zásobu třeba na 10 let a máš pokoj.Než neustále řešit problém s kolísající kvalitou nábojů
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Lov holubů

Příspěvek od Daniel Vyoral »

No teď jsem přišel z Ewaxu a ze zahraničního střeliva tam mají jenom jednu krabičku Winchestrů pak nějaké ty Rotweily a Fiocchi, ale vše jednotné střely. Tak jsem vzal ty minimagnumy ve trojce. Ono když budu brát v potaz větší procento úspěšnosti vzhledem k tomu, že je tam více broků, tak mně nakonec ten výsledek holubů a konečná cena za střelivo vyjde stejně, ne-li líp. Ale těžko říct. Jinak teď tak bokem, takový holoubek v Praze vyjde na nějakých 184,--Kč, což je teda pro mně masakr :) http://www.menudomu.cz/holub-na-dva-zpusoby/.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Lov holubů

Příspěvek od BwanaHunter »

tornado> já jsem ale neříkal, že to kupuju po jedné krabičce :) Jinak obvykle střílím skoro všechno 3,5mm. Do šestnáctky jsem pořídil Rottweil Waidmansheil HV 3,5mm. Bažanty přes 50m spolehlivě a mojí brokovnici vyloženě sedí. Vloni jsem s nimi nastřílel krále honu, a to nejsem zrovna bůhví jaký brokový střelec. Jsem si celkem jistý, že budou fungovat i na holuby. Ty Winchestery mám do dvanáctky.

Daniel> pokud bys chtěl nějaké konkrétní patrony, které běžně nejsou na krámě, objednej si je u distributora. Rottweil dělá Kozap, Winchester Walter Trading. Kozap je ti schopen patrony nechat dovézt na prodejnu v místě bydliště, vyzkoušeno. Walter nevím, ty mám blízko. Ale asi by neměl být problém něco vymyslet. No ale ne jednu krabičku, samozřejmě.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lov holubů

Příspěvek od Filda »

Na holuby používám většinou nějaké rychlejší trapové náboje. Trapka při zásahu holuba spolehlivě srazí, stačí klidně jeden brok. Nevím, kde se berou úvahy o tvrdosti holuba na ránu.. Nejspíš tam, že někdo vystřelí na holuba, z toho se zapráší a holub letí dál. To ale není tvrdostí na ránu, ale tím, že v 3,5 je málo broků a holub je poměrně malý pták. Brok ho škrtne pouze přes peří (proto to zaprášení) a do těla se netrefí, holub potom letí dál. Pak je tedy třeba koupit brok alespoň 4 mm :-D. Holuby lovím s trapovými náboji od malička a když holub nespadne, tak vím, že chyba je ve mně. Tátovi totiž padají parádně :). A že bychom je lovili jen do 30 m se říci rozhodně nedá. Maximálně bych lovil brokem 2,75, větší už je spíše na škodu..
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov holubů

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím kolik holubů jsi nalovil...Holub je ještě tvrdší na ranu než kachna. :wink: Pokud nelovíš na 15m.
Pokud pominu to,že lovit cokoliv 2,4 brokem je nemyslivecké,je otázka kolik holubů z kterých se tobě nezapráší odlétne několik stovek metrů.Kde zhasne.Ale ty je nikdy neuvidíš...
Stačí čerpat ze starších publikací.Naši předci byli moudří a spjatí s přírodou.Což se dnes říci nedá.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov holubů

Příspěvek od Leon »

přesně trapovky jedině na střelnici taky mi jeden tvrdil že jsou nejlepší a když jsem holuba ulovil na zhruba 30m tak sice spadnul ale při stahování byl jenom modrý a pár broku bylo po kůží.Letos chci vyzkoušet tyhle loni bažanti slyšeli velice dobře http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=134
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lov holubů

Příspěvek od tornádo »

dělají i 36g ?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov holubů

Příspěvek od Leon »

tak se podívej na stránku výrobce a zavolej si do armsu jestli je dovážej
CZ 550 american 308win.
Odpovědět