Lovecká pumpa

Vše o brokovnicích
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Lovecká pumpa

Příspěvek od michalos »

Remigton 877.. 17 tisíc a nějaký drobný, Benelli supernova 20 tisíc a nějaký drobný...to není zase takovej rozdíl...
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Lovecká pumpa

Příspěvek od Reno »

Remington 877 neznám, asi nějaká novinka... :D V mém předchozím příspěvku jsem myslel zejména cenový rozdíl mezi brokovnicemi Remington 870 a Benelli Nova / Supernova. Brokovnic - pump jsem za svůj život vyzkoušel celkem dost a některé značky / modely i značně intenzivně. Takže pokud bych měl vybírat mezi pumpami Benelli Nova (od cca 19.000,- Kč) nebo Benelli Supernova (od cca 20.000,- Kč) a v ČR prodávanou "obludou" Remington 887 Nitro Mag (od cca 15.000,- Kč), tak bych já osobně raději nějaký peníz přidal a šel do Benellky. Zejména díky preciznímu zpracování vnitřních součástí má výrazně hladší chod. Každopádně "starý dobrý" Remington 870 rozhodně nebyl špatná pumpa, sice tomu poněkud trvalo, než se to rozběhalo do přijatelnějšího chodu závěru a byl i trochu těžší (ocelové pouzdro závěru), ale jinak to pak byl odolný spolehlivý držák. Jak je na tom s kvalitou a trvanlivostí Remington 887 netuším, nějaká negativa jsem zaslechl, ale nesleduji to. Chod závěru jsem subjektivně vnímal cca stejný, jako u 870. V porovnání s tím měl takový Winchester Defender, Benelli Nova, Browning BPS nebo Mossberg (dokonce i Maverick 88) chod závěru hladší. Ale co vlastně chceš a proč, to si musíš rozhodnout sám. Na netu najdeš dostatek recenzí.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Lovecká pumpa

Příspěvek od michalos »

Přemýšlím na tou pumpou, že bych ji používal u nás na kačeny a hlavně u nor v zimě nebo při norování samém, už jsem zažil kdy dvě rány prostě nestačí...
Odpovědět