Mývalí sádlo

Kulinářské rady a recepty
Odpovědět
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Mývalí sádlo

Příspěvek od tondaa »

jelikož je tato šelmička dost rozšířená a každý,kdo měl tu čest slovit a stáhnout jistě ví, kolik to má tuku. Je využitelný podobně jako jezevčí sádlo, a nebo - jak se píše jinde-kvůli možným zdravotním komplikacím ,,jen,, -pro muchy..?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od fesoj »

Že by byl u nás mýval nějak hodně rozšířený, o tom si dovolím dost pochybovat. Neměl jsi na mysli psíka mývalovitého ? Ten je v tuto roční dobu tak obalený tukem, že jezevec vedle něj vypadá jako hubeňour. Co se týče využití, myslím, že praktické zkušenosti nejsou v našich zeměpisných šířkách zatím veškeré žádné. Ovšem dočetl jsem se, že v oblasti původního výskytu /Dálný Východ, povodí řek Amur a Ussuri/ je loven nejen pro kožešinu, ale i pro chutné maso. Až nějakého střelím, určitě dostane teplou boudu a česnekové knoflíky, ovšem až po vyšetření na trichinelózu. A sádlo ? Myslím, že by se dalo využít úplně stejně, jako sádlo jezevčí nebo psí. Jedovaté nebude, za to dám krk. Ideální by ovšem bylo nechat provést jeho zevrubný rozbor ve Státním veterinárním ústavu.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od BwanaHunter »

Fesoj> koukam ze ty sezeres snad vsechno, zacinam se bat :lol: :lol: :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od Georg.H »

@BwanaH.: když je hlad tak i šunka je dobrá... :lol: :lol:
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od tondaa »

když už jsi vzpoměl to vyšetření-kolik to stojí a co se dává jako vzorek ? On totiž i zajíc by si zasloužil kontrolu, divočák pokaždý,...a pak je tu skupina ,,chráněných,, --ale jedlých potvůrek ...(třeba psík sousedův)..!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od fesoj »

Že bych sežral úplně všechno, to je mírně přehnané. Ale již klasik české myslivosti Julius Komárek tvrdil, že správný myslivec má ochutnat všechno, co mu v revíru běhá, létá a leze. Pokud si dobře vzpomínám, tak v Lovech v Karpatech vychvaloval, jak výborné maso má strakapoud bělohřbetý. A letos jsem se dozvěděl, že soused mého syna ze sousední vesnice si upekl a sežral tchoře. To bych asi nemusel. A nechápu ani lidi, kteří si pochvalují, jak prý je dobrý tzv. "dachhase" /z německé kuchyně/. Moje kamarádka, která je výborná kuchařka a je pro každou špatnost, už také upravovala ledacos, například jezevce, po kterém se všichni jen olizovali, ale "střešního zajíce" pekla jen jednou a prý je to hnus.
Kritériem pravdy je praxe.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Mývalí sádlo

Příspěvek od Karel61 »

Tak to v italské televizi zase odvysílali, že "Dachhaze" je chutnější než než kuře, lepší než králík, lepší než holub :), viz: http://www.novinky.cz/koktejl/192503-re ... misto.html Pana kuchaře (asi italského Pohlreicha) kvůli tomu z televize vyrazili. Minulý měsíc jsem se v Itálii seznámil s jedním rybářem, který mi vykládal, že loví sumce v Pádu, ty ale nejí, protože mají tvrdé maso. Jeho žena pak dodala, že ona jí ráda žáby, ale sumce by nevzala do pusy, poněvadž sumci v Pádu žerou chcíplé a utopené kočky.
Můj závěr a poučení zní, že každé maso se dá jíst a každé maso je chutné, pokud se použije správný recept, který je k úpravě toho kterého masa určen. Takže na mývalím sádlu nemůže být nic špatného a v každém případě se nechám pozvat... :) :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od fesoj »

Viz Babička Boženy Němcové - cituji p. Proška : "Kdo ví, po čem dítě bude tlusté - proti gustu žádný dišputát !"
Kritériem pravdy je praxe.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od Kubajs »

A ještě bych Foseji dodal: "Co huba sní, prdel přebere." :lol:
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od fesoj »

Nedávno jsem se někde dočetl, že tuk všech zvířat, která se ukládají k zimnímu spánku, obsahuje vysoké procento léčivých a ochranných látek. A zdá se mi to logické, vždyť ten zimní spáč po několik měsíců nepřijímá potravu a žije jen z těch tukových zásob.
Kritériem pravdy je praxe.
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od tondaa »

RE fesoj ....škoda,že se to nedostalo do širšího povědomí (že je zimní sádlo zdravé)...jistě bychom se chovali jinak i k zaječímu,jež prý smrdí ...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od Zdenek41 »

Mě osobně sádlo nevadí a když pěču zvěřinu se zeleninou na svíčkovou je přítomno ve směsi.Zaječí zvěřina je jedna z nejvonavějších a lidi,kteří zvěřinu nejedí rozhodně zajíce do huby nevemou.No jejich chyba...Jinak třeba zvěřina ze selete...pokud se jim to neřekne tak jen mlaskaj. :wink:
Na druhé straně bych ho asi neškvařil,no kde ho taky vzít alespon 10kg :lol:
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od tondaa »

nejen sele...nutrie je taky taková dobrota a stejně spousta lidí vidí (prej) ty zuby a ..navaluje jim
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od Bord »

Malé selátko toje mňamka.Dnes již 11let starý bordík za ta léta chytil tří selátka cirka 8kg vyvržená.Dušená na zelenině v troubě jěště teď slintám.Omluva za OT
8x57JRS,bordík
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: mývalí sádlo

Příspěvek od Toma »

Kubajs píše:A ještě bych Foseji dodal: "Co huba sní, prdel přebere." :lol:
Prababička to říkala takto"co přes krk přeleze,přes řit jak když čert přenese".
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět