flinty a trezor

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Petr1970 »

otázka jestli "dveře" do místnosti vyjdou nějak znatelně levnější - dveře s papírem.. co sem se bavil s puškařem tak to rozhodně nebude pod 30, ale on má asi větší třídu?.. dveře včetně "všeho" instalace stály tak 70.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: flinty a trezor

Příspěvek od nimrodl »

kolem 30t stojí dveře 60cm-bohužel se mě nechce chodit do vnitř bokem...
Při stavbě trezorové místnosti je nutné dodržel normy dle počtu uložených zbraní.Bezp. tř. I. II. III. .... ke každé třídě je norma,která to upravuje.Takže nestačí pouze " zdi,stěny,stropy z cihel,betonu a obdobného materiálu "
Nemám chuť žádat o stavební povolení,volat bagr,domichávač,architekta a stavební firmu,která dá doklad,že stavba byla postavena podle těch a těch norem,pak firma která dělá el. zabezpečení (zase skrz doklad)
Ani to počítat nebudu a už je mě jasné,že si můžu pořídit nějaký lepší trezor a příjde levněji,bez nervů než nějaká trezorová místnost.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Petr1970 »

trezorová místnost má smysl (pro mě jako hoby střelce) kdybych stavěl barák tak to vzít rovnou s tím - ale jak říkáš, ty papíry a okolo to prodraží vždy.. tam je to o tom co kdo chce, do určitýho objemu zbraní a střeliva je jasná volba trezor, jsou ale objemy co trezor už nepobere - otázka kdo to uživí:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: flinty a trezor

Příspěvek od tornádo »

no kdo to uživí.Já patřím mezi ty,kteří mají radost ze zbraní.Občas vyčistit,pomazlit se,zastřílet a do 20 ks je to stále možné :D
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Petr1970 »

no tak je to i o střelivu:-) ted sem ve fazi trezoru, když bude časem jinej barák tak už místnost..

ono pár tisíc brokovejch, k tomu něco do kosy... pár výhodnejch nákupů 9mm...
i těch 10 000 je celkem neskladnejch, navíc jelikož je v rodině víc majitelů papírů...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
LubosHa
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05.8.2013, 17:10

Re: flinty a trezor

Příspěvek od LubosHa »

Nejlepší odpověď nabídne zákon:
(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.
Jinak při výběru trezoru bych dbal i na ohnivzdornost apod., protože si do něj pak kromě zbraní můžeš schovat i cennosti (a samozřejmě kvůli nábojům). Z vlastní zkušenosti mohu doporučit tohoto prodejce: http://www.tegus.cz/trezory-a-sejfy/c-1169/, protože velmi ochotně poradí a má kvalitní a certifikované zboží.

Každopádně pokud ti to svědomí dovolí, tak samozřejmě si můžeš nechat na půdě povalovat i dvacet zbraní, dokud se nestane průser a někdo to nezačne hrotit.
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Re: flinty a trezor

Příspěvek od scrofulus »

zdravím ve spolek,

mám taky dotaz, jak je to ze zákona správně?

Příklad 1 : mám 2 flinty, otec má taky 2 flinty, bydlíme v jednom domě, co teď? trezor dohromady? nebo každej ve své skříni a allright?

Příklad 2 : mám 6 flint, otec má taky 6, bydlíme v jednom domě, každej svůj trezor? nebo jeden trezor, kterej je ovšem na 10 flint? nebo spešl zamčená místnost s mřížema?

díky za objasnění

SC
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Bonanza »

Ad: 1: jeden tresor
Ad: 2: dva tresory.
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Re: flinty a trezor

Příspěvek od scrofulus »

no nejsem si jistý

představ si, že v bytovce nebo paneláku je pár myslivců / sportovní střelců a dohromady mají třeba 25 zbraní. Každý ale je v jiném bytě. To by měli mít dohromady jeden zabezpečený objekt?
Takhle když já budu mít dvě flinty a otec taky dvě tak když máme dvougenerační / dvoupatrový dům tak je to de facto to samé? Ne?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Lotr »

Přečti si zákon o zbraních a střelivu a nemusíš sem dávat takovéhle dotazy :roll: § 29 odst. 1 písm. b a d) držitel zbrojního průkazu je povinen zabezpečit zbraně a střelivo a dodržovat podmínky při přechovávání a skladování střeliva. § 58 stanovuje podmínky pro zabezpečení určitého počtu zbraní. Zkrátka zákon neřeší kolik zbraní je v jednom domě, ale jak je má jejich majitel zabezpečit. Takže je to jen na Vás dvou, jak svoje zbraně zabezpečíte, zda si společně koupíte trezor na 10 a víc zbraní, nebo si pořídíte každý svůj trezor nebo zda si ve sklepě postavíte trezorovou místnost.
Do dvou kusů zbraní stačí vhodně zabezpečit, do deseti kusů uzamykatelná ocelová schránka nebo skříň nebo uzamykatelné zařízení, nad 10 zbraní uzamykatelný trezor, nad 20 zbraní místnost, komorový trezor nebo samostatném objektu, pokud jsou elektronicky chráněny a všechno musí splňovat podmínky stanovené v prováděcí vyhlášce zákona o zbraních.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Mám-li pouze 2 lovecké zbraně, trezor nepotřebuji. Má-li otec další 2 zbraně, rovněž se obejde bez trezoru. Jsou-li všechny 4 zbraně v jedné domácnosti, logické by bylo umístit je do společného trezoru, ale nejsem si jist, zda je to podle zákona nutné. Domnívám se, že ano, protože zákon hovoří o počtu uskladněných zbraní v jednom objektu, čímž je v tomto případě mínén byt a neřeší otázku, kdo je majitelem těch zbraní.
Kritériem pravdy je praxe.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: flinty a trezor

Příspěvek od pufr »

Zákon vykládá soud, první střetnutí je ale bohužel s úředníkem a ten je vždy "velmi chytrý" a vše ví úplně přesně, bohužel ale na každém pracovišti trochu jinak :D
Znám několik podnikatelů v oboru zbraní a střeliva, kteří skladují i několik desítek zbraní ve více trezorech (odolností odpovídajících některé "deseti", některé "dvaceti" zbraním) a správní služba shledala vše vpořádku. Proto je úplně nejlepší se vhodnou formou zeptat přímo v místě.
Pufr
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od dalas »

Z logiky věci se odvíjí uložení od početu a majitele. Já třeba vůbec nemohu tušit, kolik zbraní má třeba moje manželka a kde je má uložený, ikdyž bydlí se mnou v bytě. To je její problém. Taktéž uložení v jednom trezoru může narážet, ikdyž bude vyhovovat počtem. Já budu mít v trezoru zbraň kategorie B a manželka má zbrojní průkaz, kde nemá nošení. Logicky má zbraň není zabezpečena proti zneužití. Jinými slovy, musí být zbraně zabezpečeny tak, aby vyhovovaly všem podmínkám zákona.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Durell »

U nás by to malo byť - každý držitel oddelene - ktokolvek iný ako majitel-držitel ZP nieje osoba opravnená a uskladnením v jednej spoločnej skrini ( Trezore ) nieje zbraň zabezpečená proti zneužitiu. Bars je to brat , otec .. z pohľadu zákona je to jedno - nieje opravnený manipulovať z mojou zbraňou. ....
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Re: flinty a trezor

Příspěvek od scrofulus »

Lotr píše:Přečti si zákon o zbraních a střelivu a nemusíš sem dávat takovéhle dotazy :roll:
zákon jsem četl ale toto z něj sem nějak nevyčetl ale díky za názor ;)


no právě to je moje dilema. Sice neřeším takovouhle situaci ale prostě mě to zajímá :idea:
fesoj píše:Mám-li pouze 2 lovecké zbraně, trezor nepotřebuji. Má-li otec další 2 zbraně, rovněž se obejde bez trezoru. Jsou-li všechny 4 zbraně v jedné domácnosti, logické by bylo umístit je do společného trezoru, ale nejsem si jist, zda je to podle zákona nutné. Domnívám se, že ano, protože zákon hovoří o počtu uskladněných zbraní v jednom objektu, čímž je v tomto případě mínén byt a neřeší otázku, kdo je majitelem těch zbraní.

právě právě :idea:
dalas píše:Z logiky věci se odvíjí uložení od početu a majitele. Já třeba vůbec nemohu tušit, kolik zbraní má třeba moje manželka a kde je má uložený, ikdyž bydlí se mnou v bytě. To je její problém. Taktéž uložení v jednom trezoru může narážet, ikdyž bude vyhovovat počtem. Já budu mít v trezoru zbraň kategorie B a manželka má zbrojní průkaz, kde nemá nošení. Logicky má zbraň není zabezpečena proti zneužití. Jinými slovy, musí být zbraně zabezpečeny tak, aby vyhovovaly všem podmínkám zákona.

kolegové na Slovensku to tam třeba jinak. Jak píše Durell každý je musí mít odděleně
Durell píše:U nás by to malo byť - každý držitel oddelene - ktokolvek iný ako majitel-držitel ZP nieje osoba opravnená a uskladnením v jednej spoločnej skrini ( Trezore ) nieje zbraň zabezpečená proti zneužitiu. Bars je to brat , otec .. z pohľadu zákona je to jedno - nieje opravnený manipulovať z mojou zbraňou. ....

toto je také varianta, která by byla asi nejvhodnější 8)
pufr píše:Zákon vykládá soud, první střetnutí je ale bohužel s úředníkem a ten je vždy "velmi chytrý" a vše ví úplně přesně, bohužel ale na každém pracovišti trochu jinak :D
.....Proto je úplně nejlepší se vhodnou formou zeptat přímo v místě.
Odpovědět