Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od kopov.c »

Okolo všechno na kaši? Prý to nerozbíjí :lol: Zeptej se Lorince-stahoval kdysi odemně sele Sakem přes kosti a myslím si,že si nestěžoval na nějakou kaši :) Nevím mé flintě to Sako fakt šmakovalo,ale 100 lidí 100 názorů 8)
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Petr Hošek »

kopov- nevím co by NSR provedlo při ráně přes plece, zatím se mi to naštěstí nepovedlo. Myslím v 7x64 :wink:
Ještě mi napadá Norma oryx ale někde jsem tu našel (tuším že to byl příspěvek od vhoola) že není příliš vhodný pro tuhle ráži ale již jsem tam nenašel proč?
Jestli je příliš tvrdý že nedeformuje, nebo naopak moc měkký ?
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od kopov.c »

No jo,ale Whol(Lumberjack) třeba chválí Acubound kterej mě zrovna moc nepasoval. Neříkám,že je špatnej,to ne ale asi to chtělo jinou rychlost nebo co já vím.Na špekulování nebyl prostor. Říkám100 lidí 100 názorů.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od fori »

Já teď dostřílel Normy Plastic pointy a potřebuju něco dalšího. Letos jsem se dostal do honitby, kde se loví v 99% srnčí a Plastiky to docela otvíraly. Co na srnčí? Uvažoval jsem nad Vulkánem. Máte někdo s ním a srnčím zkušenost?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Za mě RWS KS 10,5g.Bez překážek se to chovalo slušně.Teda u srnčiho.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od BwanaHunter »

KS nemusi byt spatna volba. Ja strilim v 7x65 Nosler Partition. Na srnci bych je s klidnym svedomim doporucil. Na vetsi zver uz bych si nebyl tak jisty...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

BwanaHunter co to dělá s černou?To je od SB nebo H.Já to videl v 7 myslím 9,1g od H při lovu jelenů,běhalo to do těch 50m.Ale slušně to barvilo.
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od jindrich764 »

Ten NP urcite stoji za odzkouseni, priklanel bych se ale k tezsi variante 11,35g. S KS mam spatne zkusenosti at 8g ci 10,5g, zabiji to dobre, ale ke zverine prilis devastujici. Neco jako GECO TM. Oproti timu zlata SPCE 11,2. Ja osobne jsem chtel letos odzkouset ARROWHEAD II 9,7g, bohuzel neni v tomto state prodejce, ktery by ho mel na krame. Jinak stale ke vsi spokojenosti pouzivam NORMA Plastick Point 11g. Na nahanky mam pripravene Hornady interlock 11,4g, ale zatim jsem nemel prilezitost je zkusit. Do REZU STREL jsem vkladal par fotek kuli teto raze, tak tam mrknete a kazdy si muzete udelat obrazek o tom co ktera strela asi odvede za praci.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Je fakt,že jsem s tím lovil X let nazpět,ale v té době se KS chovalo k srnčímu přes žebra velice dobře.To že to fragmentuje přes sebemenší překážku je pravda.Odešel jsem od nich jen proto že černá odcházela sice jen do 30m,ale bez barvy.Tam devastace,vstřelný kanál byl.
Ten NORMA Plastick Point 11g,popiš trochu jak se to chová k černé v této ráži.Nevadí mi,když si zvěř odběhne do 50m,ale musí barvit a prostřelovat.Snad proto setrvávám u ID.Já totiž většinou na srnčí používám malého magnuma.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdenek> Hirtenberger. No, po pravdě jsem s tím střelil jen 2 větší prasata, přesněji řečeno na 2 větší prasata. První s dobrou ranou šlo něco kolem 200m, bez psa by nebylo. Druhé barvilo sice ze začátku velmi dobře, ale pak už moc ne a nakonec jsme ho nenašli. Samozřejmě tedy nevím, jak bylo skutečně střeleno, můžu se jen domnívat na základě barvy, barvení, chování po ráně... Pak jsem radši na větší zvěř sáhnul po jiné flintě. Takže z takhle malého vzorku nelze dělat skutečné závěry.
Nicméně na srnčí a menší prasata fajn, srnčí bez významnější devastace, a to i menší kusy a rány na blízko, dobré barvení.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pantomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16.1.2013, 10:45

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pantomas »

NP od SB v ráži 7x64 používám 2.rok a zatím se jeví dobře. Černou zvěř se snažím střílet přes plece a v těchto případech zůstává v ohni, pokud nepovedený zásah více dozadu (játra apod.) zvěř odbíhá různě daleko (nejdále ca 200 m). Vždy je průstřel.
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od jindrich764 »

Zdenku, musim zduraznit ze mam celopezbu, kratky lauf 52cm, mozna se ta strela chova jinak nez u plnotucneho 60cm, ale po te NORME Plastick Point PPDC 11g, cerna proste jako kdyz upadne a lezi. Neznam krok z nastrelu. Kvuli zamestnani se snazim strilet tutovky, tak 60m max. 100 ale to malokdy. Urcite to znas, kule 7, optika 7x, chirurgicka rana za plec, vyrusit, hospodar, veterina, mrazak. Zpocatku me prekvapil ucinek na srnci, par kusu zustalo po komorove rane strnule stat a behem par sekund se slozilo v ohni, moc nechybelo a opakoval bych ranu. To uz jsem tu ale nekde psal. Ta strela ma Eo temer 4000J, pri laufu 52cm na vzdalenost 60m to bude urcite E 3500J a to uz svou praci odvede.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od BwanaHunter »

pantomas> 200m je na můj vkus dost. Když jednou, to se stane, když pravidelně, je to blbě.

jindrich> nic ve zlém, ale ten tvůj příspěvek je plný nepřesností a oblíbených omylů, které by se neměly šířit dál. Délka hlavně nehraje významnou roli, zvlášť při střelbě na takhle malé vzdálenosti. Usuzovat z energie střely na její účinek, terminální efekt a chování zvěře je zcela zavádějící. Různé střely v různých rážích můžou být nalaborovány na stejnou energii a přesto účinek bude diametrálně odlišný. Energie je pouze určité vodítko, resp. jedno z vodítek, které hovoří o tom, na jak velkou zvěř je náboj použitelný. Podle mého názoru opřeného o praktické zkušenosti je rozhodující konstrukce střely.
K chirurgickým ranám se nechci moc vyjadřovat, ale zajímalo by mě, když nevíš "co to je krok z nástřelu", u černé při ráně za plec, o jakém počtu prasat jako vzorku mluvíme a jak velké kusy to byly?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od fori »

Taky se trochu podělím:
SRNČE
Honitba ... Náboj NORMA
Místní název Kramařky Střela 11g Plast Spitz
Datum 20.10.2012 Vzdálenost/Dosled 90m/50m(padlo v dohledu)
Čas 7:50 Barvení dobré
Ráže 7x64 Zásah spodní komora

LONČÁK 70kg-NAHÁŇKA
Honitba ... Náboj NORMA
Místní název Hradiště Střela 11g Plast Spitz
Datum 21.10.2012 Vzdálenost/Dosled 20m/v ohni
Čas 9:30 Barvení -
Ráže 7x64 Zásah na páteř

LONČÁK 55 kg
Honitba ... Náboj NORMA
Místní název Pod Bélou Střela 11g Plast Spitz
Datum 9.12.2012 Vzdálenost/Dosled 50m/110m
Čas 17:30 Barvení Střední (na sněhu)
Ráže 7x64 Zásah na měkko-ven kýtou

LIŠKA
Honitba ... Náboj Norma
Místní název valník Střela 11g Plast Spitz
Datum 17.2.2013 Vzdálenost /Dosled 60m/v ohni
Čas 18:15 Barvení -
Ráže 7x64 Zásah Měkko + páteř

SRNEC 11kg
Honitba ... Náboj Norma
Místní název Na jalovčí Střela 11g Plast Spitz
Datum 26.5.2013 Vzdálenost /Dosled 80m v ohni
Čas 6:14 Barvení -
Ráže 7x64 Zásah Měkko - játra

SELE 14kg
Honitba ... Náboj Norma
Místní název Licoměř Střela 11g Plast Spitz
Datum 16.8.2013 Vzdálenost/Dosled 30m/v ohni
Čas 21:15 Barvení -
Ráže 7x64 Zásah Vyšší komora

SRNČE 7kg
Honitba ... Náboj Norma
Místní název v dubech Střela 11g Plast Spitz
Datum 5.10.2013 Vzdálenost/Dosled 70m/v ohni
Čas 7:05 Barvení -
Ráže 7x64 Zásah Zadní komora+játra

Není toho moc, ale sned si někdo udělá obrázek. JEŠTĚ UPOZORNÍM, ŽE SRNČÍ BYLO ZÁMĚRNĚ STŘÍLENO NA POSLEDNÍ ŽEBRA. Ještě chci vyzkoušet ulovit srnší těsně za plec. Tam se změní odpor tvrdší žebro vs. chrupavka posledních žeber.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od fori »

Nějak se to rozhodilo, mělo by to být ve dvou sloupcích.
Odpovědět