Nový Nikon Monarch 5

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

To máš(te) pravdu.Rozhodování je vždy těžké,jak s puškohledem,to samé.Já to určitě beru s rezervou,každý má jiné oči a vyhovuje mu něco jiného,ale názory druhých mě opravdu zajímají.A myslím si,že R.G.Je opravdu znalec a ví co píše!Stejně se nakonec budu rozhodovat mezi Meostarem a Steinerem XP.Puškohled který vlastním také každý hanil,když to byla novinka,tak jsem si ho koupil a pro mé oči je v vynikající a jsem s ním opravdu moc spokojen.Jinak dalekohled mám Fomei 8x56ED,také jsem s ním spokojen,ale nějak mám prostě cukání si pořídit pořádný dalekohled,který nebudu za 5let měnit,když ho teda svojí vinnou nerozbiji:-) Jinak souhlas s tím odzkoušením,nic méně je to vždy složité.Ve dne koukají všechny dobře,chleba se láme za snížených světelných podmínek a před koupí Vám ho stejně nikdo nepůjčí,což je trochu škoda.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od j.stepus »

Tykat. ;-) Joo, to každopádně je, to nezpochybňuju. Ten Steiner s autofocusem jsem taky zkoušel, už je to teda dřív, ale byl taky supr, to ostření, nebo spíš neostření mi vyhovovalo. U Meopty mě mrzí, že tady za ní chtějí už skoro 22 tisíc a v Německu je za 18, ale to po intervenci ČNB už bude asi také jinak.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od j.stepus »

Jinak s tím ozkoušením to chce buď objednat si rovnou třeba 3 a pak dva vrátit nebo za někým zajet kdo ho vlastní, ale to je zase nevýhoda, že ho sice ozkoušíš, ale neporovnáš...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Zdenek41 »

Pavka ono je taky potřeba počítat s tím,že za 5let můžou být tvé oči zase uplně jinde,Což samozřejmě nikomu nepřeji.Ted ti vyhovuje 7mm,ale za 5let? :wink:
Pavka
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 09.11.2010, 12:43

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od Pavka »

Zdenku,to raději nekomentuji :o ,samozřejmě máte pravdu.Snad to takto zůstane i nadále.
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od tonnak »

Držel bych se toho co píše Radek Gahura, Nikona za ty peníze ani omylem, přišetřit pár tisíc navíc a jít do Meopty nebo Doctera. A pokud se ti naskytne možnost Swarovského 8X56 za rozumné kačky vůbec neváhej. Steiner mě nesedl, pořídil jsem si Meoptu a jsem maximálně spokojený.
kestrel1
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: sob 01.6.2013, 18:41

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od kestrel1 »

Já jsem měl Nikon M7 8x42 /asi mezi prvními/ a i když byl pěkne světlí, čekal jsem od neho více, ono když má člověk vyhodit tolik peněz za Made in China, tak by to mělo mít optický kvality srovnatelné alespoň s dalekohledy o 7000 dražšími, bohužel nemělo. Zdá se že Nikon si co se týče ceny libuje spíše v zisku než v přidané technické hodnotě. Já jsem si na koukání za šera koupil starej Nobilem 8x56 a jediné co se mi nelíbilo opicky bylo zorní pole /110m ale 90% čisté/ ale tendle novej nikon M5 8x56 ho má ješte menší a nemyslím že bude mít rovněž tak čisté :( .

Kdybich si vybýral dnes dalekohled do tmy tak by to byla patrně 10x56
/oželím to světlo, když dá lepší detail/, ale momentálne na trhu chybý 10x56 /jo když nemám na novej SLC :) / Možná o pár let když bude k mání Meopta HD,Docter ED/OH, Ranger Extreme, použitej Zeiss FL. Jinak Nobilem 10x56 se 110m by bylo pro mě pravý ořechový.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Nový Nikon Monarch 5

Příspěvek od palkopal »

http://www.binox.cz/dalekohledy-titaniu ... ium-10x56/
naprostá spokojenostá na koukání, i v noci (ale jsem už skoro důchodce, takže mi ta menší pupila nevadí)
Odpovědět