Kaps 8x56 alrbo Steiner Ranger Pro 8 x 56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Rempo
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07.5.2012, 7:50

Kaps 8x56 alrbo Steiner Ranger Pro 8 x 56

Příspěvek od Rempo »

Dobrý deň.
Máte niekto skúsenosti s Kaps 8x56.? Uvažujem nad ním alebo Steiner Ranger Pro 8 x 56.
Oba sú v cene okolo 500€
text k modelu Kaps 8x56:
Tretia generácia rodiny vo vlastníctve podniku Karl Kaps GmbH & Co KG Rozvinul v spolupráci s poľovníkmi z celého sveta ďalekohľad špičkovej kvality. Nový vývoj zaisťuje brilantný jas a tým vynikajúci kontrast vďaka vysokej priepustnosti svetla. Nové ďalekohľady vynikajú vďaka svojim ergonomickým dizajnom a perfektnou manipuláciou vďaka individuálne nastaviteľných otočným očniciam. Zväčšenie 8 x 56 mm Zorné pole (m/1000) 107 m Stmievací faktor 21 Očný reliéf 14 mm Očná rozteč 55 až 75 mm Zaostrenie od 3 m Hmotnosť 1095 g Veľkosť 168 x 70 x 148 mm.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kaps 8x56 alrbo Steiner Ranger Pro 8 x 56

Příspěvek od pufr »

Pokud se nepletu jsou oba "velmi kvalitními asijskými produkty" - Kaps tedy tvrdí, že z Asie je "jen" skříňka s tubusy a mechanikou a čočky, hranoly atd., že jsou osazeny v Německu. Myslím, že chybu neuděláš ani s jedním - že v uvedeném případě je to na vkusu a vyzkoušení, co Ti líp sedí.
Pufr
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Kaps 8x56 alrbo Steiner Ranger Pro 8 x 56

Příspěvek od Ondra »

Kaps nevím, ale na ten Steiner jsem se koukal, když jsem si kupoval dalekohled. Bylo na něj dost reklam, tak jsem si ho chtěl prohlídnout. Po optický stránce nezhodnotím, bylo 11 dopoledne a svítilo Slunce, takže v těch ideálních podmínkách koukal hezky. Ale jeho zpracování, pogumování mě zklamalo. Nějak to nebylo hezký a čistý, neseděl mi dobře v ruce. Za ty peníze ale službu určitě odvede. Tchán má Nighthunter 8x56 a nemůže si ho vynachválit.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
jan2222
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24.3.2013, 19:01

Re: Kaps 8x56 alrbo Steiner Ranger Pro 8 x 56

Příspěvek od jan2222 »

Som majitelom dalekohladu Stainet Ranger 8x56 a som s nim nadmieru spokojny. V noci perfektna viditelnost. V dalekohlade vidim este v pohode, ked v puskohlade uz nie (meopta meostar r1r 3-12x56 grd). S kamarátom som ho porovnaval s nocnym videnim. To, co videl on, videl som aj ja a mozno aj viac. Rozhodne som bol vo vyhode, ze mi do oci nesvitilo svetlo, ako u nocneho videnia. ... a este mimiochodom - robia ho v Nemecku.
kestrel1
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: sob 01.6.2013, 18:41

Re: Kaps 8x56 alrbo Steiner Ranger Pro 8 x 56

Příspěvek od kestrel1 »

ono "made in germany" není vždy zárukou že je to čiste nemecký produkt /nevím jako je to se steinerem/ , ale více než polovina značek je jenom obchodní/prodejní název který nenese nijak velkou přidanou hodnotu, dnes jsou největšími výrobcemi dalekohledů patrně Kamakura Koki a Optical light works, a to většina uživatelů dalekohledů vůbec netuší, ani o nich neslyšela. Kdyby ste měli dost financií můžete dnes založit značku klidně i Vy. Proces dnes funguje násleovně http://www.light-op.co.jp/english/?page_id=20 Já spíše cením, když značka dalekohledu má i vlastnej R&D, a né že jenom outsourcuje své požadavky na nekoho kdo to udelá, a oni to pak jenom prodávají. To bych vědel i já říci že chci tydleto parametri, dám vám tendle CAD model zevnějšku, chci od vás tudlenctu výrobní cenu a já to pak v evropě prodám jakože supr produkt, který je evropský tradiční a nadmíru lacný, abudu ošizovat spotřebitele a házet bláto na jiné že prodávají prodražené dalekohledy. Já osobně raději zaplatím za dalekohled více když je navržen a vyroběn reálně v evropě, protože když lidé napchávají vačky azii, nech se nečudují že je mějí prázdné a lidé v okolí přicházejí o práci.
Odpovědět