Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Lesomil »

Gonias :)
Ono to nebude zas až tak jednoduchý "prodat starou".... Znám pár chlapů, co by ji rádi prodali ale furt se tý báby nemůžou zbavit.... :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od gonias »

:lol: tu moji bych neprodal.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Tim »

No já nevím, ale znám dost lidí co má "Čézetu" a nikdo si nestěžoval :idea: Táta s ní (CZ 550lux) má už pěkných pár set ran za sebou a s flintou nebyl jediný problém :wink:
Jinak si ale nemyslím, že by to byl problém jen naší zbrojovky. Všude se dnes vše šije horkou jehlou, stačí se podívat na auta, tam už také není pravda že Subaru je nesmrtelný a Mercedes najezdí milion bez servisu. Když se budou prodávat věci, který vydrží sto let, fabrika nebude vydělávat, to je přece jasný. Vezměte si BLASER, drahý je to jak čokoláda a se*e se to pořád, větší krám jsem v životě neměl v ruce :roll: To radši IŽ protože u té vím, že vydrží všechno a když ne, tak ji vyhodím a nebude mi jí líto. Já myslím, že CZUB je takový zlatý střed - nenadchne, ale ani neurazí :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kounek »

No tak tady bych si dovolil oponovat. Neurazí? A jak bys tomu pak řekl, když sedíš na posedu desátou noc v řadě, vyjde trofejový kňour, jelen, nebo cokoliv a ono to udělá cvak?

A to nejsem žádnej skeptik zbrojovky, měl jsem a mám pár jejích flint a s tou současnou jsem poměrně "spokojen", ale 557 bych nechtěl ani zadarmo...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Tim »

Samozřejmě tato událost by mne neurazila, ta by mne nas*ala :wink: S tou novou flintou jsem se ještě nepotkal ale myslím si, že kvůli jedné flintě která se prostě hóódně nepovedla není potřeba zanevřít na celou zbrojovku, toť můj skromný názor :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Leon »

Time těch flint se nepovedlo daleko víc podle kvanta dotazů na netu :wink:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Tim »

No, jestli možná to kvantum dotazů není proto, že je jich mezi našimi myslivci opravdu hodně :?: Říkám, znám dost lidí s "čézetkou" a nikdo nenadával, až na pár drobností bezproblémové flinty....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od vesrad »

Lesomil:
no že to nejsou schopní prodat je asi i jejich chyba. Inzerci zbraní sleduji intenzivně a těch vtipálků co za jetou 550 s čínou puškohledem chtějí 18-20tisíc, nebo za ZKK s čtyřkou zeissem 15 tisíc a je pořád hromada. Holt si musí uvědomit, že tržní cena jejich miláčků je tak o 5-7 tisíc níž. Já za 13t koupil 550 varminta, a i když má díky "péči" předešlého majitele chytlý vývrt, střílí sub MOA. Zatím 250 ran bez závady...
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od krkam2 »

Budu chtít vrátit peníze. Když vám chlapi po dvaceti až třiceti nočních čekaných dojde prase a flinta udělá cvak, tak ji už moc důvěřovat nikdo nebudete......
dubo33
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 05.2.2012, 10:15

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dubo33 »

František Fořt píše:Některé prvky české povahy prostě nikdy nepochopím. Spousta na CZUB nadává (oprávněně) a další část bere ty neustálé problémy jako "normální" a jsou "vděční", že někdo opraví závadu na pušce. Přesto to lidi pořád kupují.
CZUB je nechutný podnik po všech stránkách, ať už se jedná o lovecké zbraně nebo třeba o CZ805. Je to všude stejné, chyby, vady, problémy, neotestované produkty honem na trh či armádě. A ty chyby jsou všude jinde kromě těch zmetků. Však to otestujeme na spotřebitelích/uživatelích v praxi.
Dokud to lidi nepřestanou kupovat a jiným přístupem aspoň průměrně náročného zákazníka nedonutí ty darebáky ke změně chování a výroby, nic se nezmění.
Co znám, tak nikdo, kdo má trochu požadavky, žádnou zbraň CZUB nemá. A jak sleduju jejich "novou" řadu kulovnic a vše, co se s tím pojí, tak ani mít nebude.
Tak to je dlhodobý a hlbokozakorenený problém s čias socializmu.Kúpil si?bud rád že máš.Stále v tom žijú akoby na veci boli poradovníky ako kedysi v stavebninách a na škodu favorit.No doba sa mení a musia si to uvedomit aj v CZUB.Pokial TIKA,REMINGTON,HOWA a íní pošlú svoj výrobok na dialku,kludne aj cez oceán slúži k spokojnosti nieje o čom.Na mojej novej CZ550 a stejne aj vzduchovke slavia 631 je černenie viac ako podpriemerné,akoby riedke,hrdza preskakuje hocikedy s to myslím že s ich údržbou to preháňam.Nekúpim už nič radšej 100-200 eur dohodím a kúpim iné
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Ondra »

Tim: Jen taková malá OT poznámka k těm autům a Blaseru - automobilka dneska daleko víc peněz vydělá na servisu než na prodeji. Nemá zájem na tom, aby Mercedes najezdil milion kilometrů bez servisu. Tak to ostatně nebylo nikdy :shock:.
K tomu Blaseru, nejsem jeho zastáncem, tý kulovnice se trošku bojím, ale to, cos napsal mi přijde jako přehánění. Drahý to je, protože se to prodává. A prodává se to proto, že Blaser má, podle mě, ve světě zbraní a) ten nejlepší marketing na světě a za b) jistý vysoký standart kvality. Kdyby to tak nebylo, moc zbraní by neprodali. Názor na technickou stránku věci, přímotah atpd. je věc jiná. Můj názor.

Jinak k tý "číze" a obecně přístupu CZUB ke svým zákazníkům. Myslím si, že je správné chtít zpět peníze. Jinak se to nezmění nikdy. V případě potřeby bych se nebál ani přitlačení na pilu ve formě pohrození vypracováním znaleckého posudku a případným soudním sporem. Neřekl bych, že se pak budou cukat.
Každopádně moc přeju, aby na to nemuselo dojít a vše bylo vyřízeno ke tvojí maximální spokojenosti s jinou zbraní, než s CZ. Bohužel.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kounek »

No je psáno, že flinta bude 5.1. na reklamaci již 30 dní, tedy reklamace bude uznána a zákazník "neostrouhá", ale...

Otázkou je, jak bude reklamace vyřešena. Možnosti jsou: Jiná flinta 557 (nepravděpodobné), vrácení peněz (nepravděpodobné) a výměna úderníku s pružinou na původní flintě. Pro zbrojovku nejlevnější a již ověřeno, že to pak odpaluje správně...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Balu »

No to že to nevyřídili do 30 dnů dává kupujícímu právo odstoupit od kupní smlouvy a chtít vrátit peníze.. Otázka je co by se stalo kdyby zbraň byla koupena po 1.1. 2014 ..

K CZ 557 mě se ta zbraň líbí, ale vadí mi to že se dá otevřít závěr když je zajištěný, absence zásobníku a hlavně přístup České Zbrojovky, ale to už se tu popsalo mockrát. Nevím jestli jsem Tima dobře pochopil, ale těch 557 nebude mezi lidmi tolik, aby to bylo adekvátní k poruchovosti,kteá s po forech řeší.. byl bych ochotný uvěřit že slabý úder úderníku je problém nějaké série, bylo by fajn kdyby se k tomu Zbrojovka postavila tak jako třeba Sauer u 303, řekla by je to série Xyz tak my vám u těhle flint tu pružinu vyměníme.. Třeba se pochlapí, já jim přes všechno fandím, ale pořád jim to moc nejde... Já mít 557 a jít ven s pocitem že mi to nemusí vystřelit... po všech těch super recenzích v časopisech- To už mě to namouduši žádná legrace :)

Time OT prosím napiš mi do Sz v čem je Blaser takový klump? Neber to zle, jen mě to zajímá...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Leon »

Tim píše:No, jestli možná to kvantum dotazů není proto, že je jich mezi našimi myslivci opravdu hodně :?: Říkám, znám dost lidí s "čézetkou" a nikdo nenadával, až na pár drobností bezproblémové flinty....
Time ono těch 557 moc zatím nebude díky tomu přístupu co mají k zákazníkům :wink: jinak já 550 mám a už má dost nastříleno a šlape bez problému a nerezne
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Tim »

Aha, já to pochopil jako že se nepovedlo více typů kulovnic, ne jako že se nepovedl jeden typ vůbec :wink: Teď už jsem doma. No, jestli je to problém celé série, měla by se k tomu zbrojovka postavit čelem a opravit všechny.
K těm Blaserům napíši do jiného vlákna :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět