Flobertové náboje 9mm

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Flobertové náboje 9mm

Příspěvek od bastik »

Zdravím, měl bych dotaz nevíte jestli se ještě prodávají flobertové patrony ráže 9mm hledal jsem na netu všude píšou že se vyrábějí ale nikde sem nenašel že by se prodávaly:(
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Flobertové náboje 9mm

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Flobertové náboje 9mm

Příspěvek od bastik »

paráda díky leone.. já to googlil porad jak blbej a jediný sem našel od lapui a to byli jen poplášňáky :)
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Flobertové náboje 9mm

Příspěvek od zispo »

Rws dělá jak kulové tak brokové. V Brně k sehnání.
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Flobertové náboje 9mm

Příspěvek od bastik »

ještě by mě zajímalo jako může mít devítka cca energii?? dá se použít třeba na lišku?
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Flobertové náboje 9mm

Příspěvek od Zbrojovák »

energii najdeš v tabulkách výrobce.
jinak já jsem kdysi měl možnost si střelit z kulovničky 9mm flobert - jen mířidla a drážkovaný vývrt adlouhá hlaveň snad 700mm, střelivo se špičatou olověnou střelou, tuším RWS. Na 50m jsem střílel na železný kýbl a šlo to všechno durch a dělalo to pěkné díry. kýbl jsem trefola každou ranou aniž bych se nějak snažil.
Liška je potvůrka a běhá i po kulových polopláštích, když ji vemeš na žebra - takže těžko říct. Barvení bude po 9flobert určitě lepší než po 22LR a spíš tu lišku devítkou prostřelíš.
Otec má starou brňenskou devítku s hladkým vývrtem - jednoranku s válcovým otočným závěrem, normálně "C"čková flinta na papírech, u devítky to asi ani jinak nepůjde se vlézt do 7,5J - to už bys mohl střílet kule z praku :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
steyr6554
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08.3.2011, 16:57

Re: Flobertové náboje 9mm

Příspěvek od steyr6554 »

Zdravim pani, viem ze tu uz raz bola otazka na vykon naboja 9 Flobert od RWS.Hladal som to aj tu aj na strankach vyrobcu, ale nic tam o nich nie je.Su tam len 22 LR a 22 WMR.Potreboval by som zistit vykon tychto nabojov a pripadne nejaku tabulku ako to asi pada a aky je rozdiel vo vykone streliva 9 Flobert RWS s gulickou a so spickou.Ten spicaty flobert je asi urceny pre drazkovane hlavne.Dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa za duplovanu otazku.Steyr6554.
Odpovědět