Foxteriér nebo velšteriér

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od braka »

Velšterieři prý předčí foxteriery a dokonce i jagoše. nejsou tak svéhlaví a pracují s větším rozumem.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Foxteriér nebo velšteriér

Příspěvek od buba »

Nevedu žádnou statistiku, který plemeno je to nej, asi to ani nejde, ale jedno si myslím hraje velkou roli. Např. mě vyhovuje jag, protože na něj můžu víc přitlačit aniž by to narušilo náš vztah. Používám jednoduchou metodu bič - cukr. Nebaví mě nějaká velká psychologie. Funguje mi to, nemám důvod to měnit. Kdybych tak chtěl postupovat s jezevčíkem, je konec. To může být i důvod proč každý preferuje jiný plemeno. Někomu k povaze a způsobu výcviku sedí foxlík, někomu labrador atd. Komu co sedí se dá zjistit jedině tak, že si psa pořídí. To nehledě k tomu, že v rámci plemene jsou mezi jedinci velké povahové odlišnosti!! Např. parson, který se zdál být k ničemu a já nad ním zlomil hůl a tím pádem mu dal víc volnosti začal makat jako ďas a vyklubal se z něj šikovný pejsek, který mě přivedí k dobrým loveckým příležitostem a zážitkům. Asi i tak je třeba uvažovat pokud vybírám psa...vědět jaký plemeno vesměs je a pak se ptát chovatele jaké povahově které štěně je....
Odpovědět