puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kojot »

Zrada může být například v tom, že uvedli cenu bez DPH.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3404
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od dalas »

Já jsem koupil R1r 3-12*56 od pana Kozuba (když měl ještě prodejnu na Valchařské) ale s bodem. ten bod byl oproti křižku dost velkej, tak jse se domluvil na výměně za kus s křížkem. Ta cena byla taky něco přes 18. K výměně došlo po domluvě na silnici u Rohlenky. Vše funguje bez problémů. Klepu na dřevo.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od monrouch »

Cena bez dph je 15388,- Alevšude je cena za vic jak 20 000.Tak jestli to nejsou nějaký kazový. A je to alemat.cz. To t mně uteklo. Taky váhám jestli s bodem nebo křížkem. Ale spíše mně vadi , že na ten dalekohled hodně lidí nadává. Na levný dalekohledy už nemám nervy. Koupil jsem si yukona
cfaft , bod svítil jak prase. ta udávaná světlost 92 % mě nepřesvědčila.Ale hlavně to vůbec nešlo nastřelit. Vejška se srovnala a při rovnání boku se všechno rozhodilo a pak to přestalo reagovat.Naštěstí jsem to vrátil do 14 dnů a teď šetřím na tu meoptu. Ale nevím fakt to je tak poruchový a mlži se to?
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od petjan »

To monrouch: koukal jsem na ty stránky, co jsi dával odkaz, ale ta cena je tam standardní tj. cca 21600Kč +-. Pak je tam ještě něco přez 17tis, ale ten je bez bodu.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od monrouch »

No jo máš pravdu. A to tam ráno ještě ta cena byla 18 619 a teď fakt přez 20 000. Že jsem radši nemlčel, ale taky to třeba je náhoda. Za tu cenu do toho asi nepudu.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od petjan »

Je mi podezřelé, že pokud si projdu web, tak výrobky MEOPTY jsou vesměs nemlich stejně drahé. Přitom je docela běžné, že kamenné prodejny bývají většinou o něco dražší, nežli weboví prodejci, neb ti nemusí platit pronájmy, energie, popř. zaměstnance. Není to pravidlem, ale většinou to tak je. Vyvolává to u mě dojem, že MEOPTA nadiktovala prodejcům ceny a ti je za tyto ceny musí prodávat ( v 99% je to stejná cena a to 1% je +- pár korun). Pokud by tomu tak bylo, dopouštel by se výrobce protiprávního jednání. To by ale museli říci prodejci. :cry:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2043
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lovec »

petjan píše: ..... Vyvolává to u mě dojem, že MEOPTA nadiktovala prodejcům ceny a ti je za tyto ceny musí prodávat ( v 99% je to stejná cena a to 1% je +- pár korun). Pokud by tomu tak bylo, dopouštel by se výrobce protiprávního jednání. To by ale museli říci prodejci. :cry:
A mozno ti predajcovia nie su natolko vymlety, aby sa navzajom podliezali cenami. Co nakoniec vedie k tomu, ze dany tovar nechce nikto predavat, pretoze marza pomaly nepokryje ani postovne naklady pri objednavke od vyrobcu/distributora.....ktovie.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od petjan »

Kdo mluví o podlézání cen. Koukni na ostatní výrobky u prodejců Meopty a zjistíš, že u jiných produktů mají i dosti rozdílné ceny jen namátkou terc-zbrane.cz a optickysvet.cz vem třeba Meostar R2 2,5-15x56 a DOCTER Basic 3-12x56 rotdíl cca4700,- Kč. Je to extrem, vím, ale netvrdil jsem, že by někdo měl podlézat ty ceny. Také by mohla být klidně vyšší cena. Někdo si třeba nekoupí optiku po netu, ale pouze v kamenném obchodě a je ochotna zaplatit o něco víc za možnost si ten daný výrobek osahat a vyzkoušet. V případě Meopt mi to je ale podezřelé. Ceny jsou vesměs srovnané a to mi přijde přinejmenším podivné.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2043
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od lovec »

Rovnake ceny drzia za urcite vyrobky aj kamenne predajne v zahranici, takze v tom nevidim nic specificke.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od motolada »

petjan píše:Je mi podezřelé, že pokud si projdu web, tak výrobky MEOPTY jsou vesměs nemlich stejně drahé. Přitom je docela běžné, že kamenné prodejny bývají většinou o něco dražší, nežli weboví prodejci, neb ti nemusí platit pronájmy, energie, popř. zaměstnance. Není to pravidlem, ale většinou to tak je. Vyvolává to u mě dojem, že MEOPTA nadiktovala prodejcům ceny a ti je za tyto ceny musí prodávat ( v 99% je to stejná cena a to 1% je +- pár korun). Pokud by tomu tak bylo, dopouštel by se výrobce protiprávního jednání. To by ale museli říci prodejci. :cry:
To seš na omylu.V konečném důsledku právě to diktování cen trhu prospěje.Věřím,že ti to není po chuti,ale pokud se budou ceny k..t a bude to každý prodávat jak chce,prodejci to přestanou brát,tím trpí výrobce a nakonec zase ten poslední kupec.Takže je to začarovaný kruh,ale v globálu to stím diktováním funguje.
Pokud si měl na mysli kartelovou dohodu tak ta je o necem jiném..
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od pufr »

2Petjan - U výrobku, na který se ptáš je taky celkem pravděpodobné, že ho velká část inzerujících ještě vůbec nemá nebo neprodala ani jeden kus.

Jinak, že je každý obchodník v jiné situaci a někdy potřebuje "rychlé peníze" je samosebou pravda a časem se to i u R2 projeví.

Zkušenost kamarádů - prodejců s Meoptou je "pokud vím" spíš opačná - z určité části od výrobce i neprůhledné obchody přinášející čas od času na trh podezřele levné zboží.
2 Petjan - takže nesmíš tak pospíchat a taky se třeba dočkáš :)
Pufr
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od kojot »

pufr píše:.....neprůhledné obchody přinášející čas od času na trh podezřele levné zboží........
Je veřejným tajemstvím, že před dvěma roky zadržela policie dva zaměstnance Meopty a sdělila jim obvinění za způsobenou škodu ve výši 15 milionů. Tito dva vítečníci více jak tři roky kradli přímo z montážních dílen především Meostary, kterými zásobovali eshopy hlavně v západních Čechách. Rovněž údajně brali i náhradní díly a puškohledy pokoutně sestavovali a brali navíc i ty, které neprošly výstupní kontrolou a byly určené k opravě. Některé přístroje neměli ani výrobní čísla. Jeden nejmenovaný zdroj mi sdělil, že při koupi více jak pěti kusů je cena 13 tisíc za kus. To by odpovídalo internetovým akčním cenám okolo 17 tisíc. Vedení Meopty připadalo podivné, že je Meostar nejprodávanější optika v zahraničí, v Čechách ho vlastní také spousta lidí a roste po něm poptávka, ale prodej stagnuje, nebo spíše klesá. Když to nakonec vše prasklo, rozjela Meopta kampaň s třicetiletou zárukou, aby alespoň částečně zmapovala rozsah škod.

Tak se lehce stane, že se do oběhu dostane mnoho kazových kusů, které významně i díky internetu poškodí jméno výrobce. Sám mám Meopty tři a kromě nedoléhání pružiny v osvětlovací jednotce, kterou po čase jenom natáhnu, nemám žáden problém. Málokdo totiž přizná, kde s tou optikou řádně třísknul, nebo jak si odborně sám puškohled namontoval do kozapáckých kroužků a domačkal si tubus.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Karel61 »

kojot píše:.. dva vítečníci více jak tři roky kradli přímo z montážních dílen především Meostary, kterými zásobovali eshopy..
To tam tedy v té Meoptě musí mít ale kapitální - slušně řečeno - svinčík, když se tři roky nic nedělo.. :cry:
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od j.stepus »

Když jsem kupoval Meostar tak mi sám prodejce říkal, že jim Meopta nadiktovala ceny a níž jít prostě nemůžou (nebo alespoň s cenou, kterou zveřejňujou). Je to pak spíš na dohodě s prodejcem, jestli něco sundá z ceny.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od petjan »

Tak jsem se byl podívat v Meoptě na ten jejich nový puškohled, ale hlavně jsem chtěl na vlastní oči porovnat křížek vs. bod. Bohužel R2 se zatím s křížkem nevyrábí, dle informace paní za pultem v horizontu cca 2 měsíců. Porovnal jsem tedy R2 s bodem a R1r s křížem a musím konstatovat, že chci osnovu s křížkem. Pokud se zapne bod na plno, tak svítí jasně i ve dne a to svítilo slunce. Osvětlený křížek byl patrný pouze na tmavším pozadí. Nevím jak to bude u R2, ale předpokládám, že to bude podobné. Osvětlený křížek je velice jemný a určitě nebude vhodný na rychlé hozené rány. Jinak R2 2,5-15x56 je o něco větší nežli R1r 3-12x56 a má takové ty točítka jako např. Schmidt&Bender. Jde s nimi v celku příjemně manipulovat jen prsty. U Artemisu jsem si lámal nehty. Určitě si na něj počkám. :D Jakmile bude doma napíšu po nějaké době používání mé postřehy.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Odpovědět