Posedové vaky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Tak nakonec jsem výběr přehodnotil a objednal jsem posedový vak HABR 180 od VATES.
Domnívám se, že užitné vlastnosti vs. cena jsou u tohoto výrobku v dobrém poměru.

Klady, které z mého pohledu rozhodly:

+ koncepce rozepnutí spodní části (hlavně pro odchod)
Obrázek
+ vysoký límec (toho si dost cením)
Obrázek

Až ho vyzkouším v terénu, dám sem poznatky.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Tak Vates jsem měl venku zatím celkem 4x. 2x bylo nad nulou, tak to mě bylo ve vaku pěkně horko, 1x 0°C a 1x -4°C.
Při těm -4 jsem seděl 5 hodin a bylo mě po celou dobu příjemně. Rukavice jsem měl v záloze, ale nebyly potřeba, vystačil jsem s těma na vaku. Nefoukalo, takže jsem ani nenasazoval kapuci a nezapínal límec. Za kapuci s límcem jsem však byl rád při 0°C kdy pěkně fučelo, to jsem byl rád, že tam jsou.

Zatím jsem shledal dvě nevýhody a z toho jedna jde doma odstranit. První je nepogumovanost spodní vnitřní části vaku (prostoru na nohy), ta druhá je absence rychlo utahováků na šňůrkách od kapuce. Na límci jsou na kapuci už ne. Ty tam však dodám a první problém vyřeší návleky z vhodného materiálu (ještě teda nevím jaký, ale něco se najde).

S klidným svědomím vak doporučím!

Ještě k velikostem
U vaku Záhoří-Rudel i Vates je u každé velikosti vždy 10 cm rezerva (velikost 180 má v reálu 190).
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Zdravím, až bude ostřejší zima tak dej vědět, možná za rok, za dva nebo možná i letos kdo ví...ale 0°C a -4°C není pro mě zima. To se dá sedět i se zatepleným hubertusem, lepšíma kalhota a přehozenou dekou přes kolena i na otevřeným posedu (žebříku).
Od rudla v poseďáku jsem seděl 5 hodin v otevřeným posedu (žebříku), vítr, -20°C na otevřeným prostranství, kde mi vál vítr přímo kolmo. Měl jsem pod tím na sobě obyč. termoprádlo kdekoliv k dostání, zateplené kalhoty a lodenovou košili z petex.cz, mikinu od vietnamca, svetr z army výkupu + šálu, boty Labrador vysoký a kuklu taky z army shopu. V místě kolen jsem měl přehozenou tenkou deku, kterou s sebou nosím pořád. Po pěti hodinách jsem střelil lišáka a musím konstatovat že bych cca ještě necelou hodinu vydržel, už hodně bolel za...k a teprve jsem začal pociťovat menší chlad na nohy, ale každý to máme, pociťujeme a vydržíme tak nějak rozumně jinak.
Dnešní zima bohužel není co ty mrazy před 2-3 rukama. Kdo ví, jestli ještě nějaká vůbec bude 8) Lovu Michal.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Jasně, dám vědět a to i když spokojen nebudu.
-4 není zima ani pro mě. Netvrdím, že Vates je lepší než Rudel, jen popisuji svoje zatím krátké zkušenosti s vakem. Každý si musí při srovnání uvědomit, že Rudel stojí jednou tolik a zda mu užitná hodnota za ty peníze navíc stojí. A hlavně každý preferuje něco jiného.

Někdo loví s varmintem, jiný chce zase tu nejlehčí. A taky nejde dát konečné resumé která je lepší. :wink:

Já jsem zatím spokojen. Až spokojen nebudu, dám vědět.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Musím přiznat, že za tu cenu sice jsem zatím zimu nepociťoval, ale postrádám pogumovanej spodek na boty. V zimě to je dobrý to jsou boty od snihu, ale jakmile sníh sleze a už místama se odkrejvá blatíčko je to na prd....
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Tak to mám stejný. S tím blatem je to zrovna aktuální, takže igeliťáky na boty a potom do pytle.
Nechápu, že když už s tím pytlem mají výrobci tolik práce, že nemají snahu ho dotáhnout do dokonalosti.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

A nebo dovnitř vešít nějakou koženku, co se dá mokrým hadrem doma vyčistit....ale teď už se do dá sedět v zateplených kalhotech a přesto deku...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Posedové vaky

Příspěvek od precechtel »

já to řeším tak, že na posed jdu v obyčejných polských Huntrech za 1.500,- Kč, a než vlezu do vaku, tak zuju ten plastový obal a ve vaku sedím v těch filcových vložkách, tím je mi teplo na nohy a nemám špinavý vak- F.
politice a politikům zmar
capis
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24.4.2014, 9:52

Re: Posedové vaky

Příspěvek od capis »

Vážení kolegové pořídil jsem si posedovy vak od Rudela věřím že budu spokojený.Jak řešíte odchod z posedu??Přetažení spodní části mi příjde dost složité.Nebo je to otázka tréninku??Nebo se na posedu cely vysléknete z vaku upravíte a navléknete jako bundů už z pásky v přaskách??
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Co se týče toho odchodu z čekané, tak rozepnu spodní část okolo pasu a zip směrem dolů abych vytáhl nohy. Ten pak opět zapnu. Poté chytnu jeden "šrák" a připnu spodek přes záda a pak i ten druhý. Vemu flintu, hodím přes raméno :lol: a opatrně slézám dolů. Takhle to praktikuji jak na žebříku tak na kazatelně, trocha cviku a pak už je to pohoda :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Petr1970 »

jestli máš místo (velká kazatelna) a čas a teplo, je asi lepší to ze sebe sundat a sbalit (nosím místo originál šnůrek 1ks rychlostahováku na spacáky, stejně to doma rozbaluju na proschnutí)

ale bacha viz. můj zážitek, v -15 to vybalit a rukama nějak dělat (tenký rukavice) to je hodně blbý.. takže pak už spíš podkasat spodek a vytáhnout(připnout) a opatrně slézat v tom - jen bacha na mokrý šprušle a to že ten vak je nějaká hmota, takže může i "odstrčit" od žebříku...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
capis
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24.4.2014, 9:52

Re: Posedové vaky

Příspěvek od capis »

A jak to delate z botama u posedoveho vaku Zahori??
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Když jsou od sněhu tak to nevadí...když jsou od bláta...je to horší...záleží jestli se ti to chce potom kartáčovat nebo ne... :roll:
Uživatelský avatar
VATES
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19.10.2014, 10:49
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Posedové vaky

Příspěvek od VATES »

gonias píše:Tak to mám stejný. S tím blatem je to zrovna aktuální, takže igeliťáky na boty a potom do pytle.
Nechápu, že když už s tím pytlem mají výrobci tolik práce, že nemají snahu ho dotáhnout do dokonalosti.
Dobrý den, díky za ohlasy, na vylepšení zapracujeme. Padl návrh, zda vyrábět návleky na boty, nebo spodní část posedového vaku doplnit omyvatelnou (pogumovanou?) látkou. Která z variant by se líbila víc? Budeme rádi za tip na vyhovující materiál.

Rozšířili jsme sortiment o podsedáky, nyní akce, ke každému posedáku podsedák zdarma.

Tento příspěvek jsem pustil, neb uživatelé mohou ovlivnit budoucí vlastnosti výrobku. Prosím ale, aby to nepokračovalo čistou komercí. dalas
Vyrábíme posedové vaky pro myslivce
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od pultik »

By stačil pytel na boty aby do nich nepadal sníh když je pověsím na žebřík.Já se zouvám a beru tlusté ponožky.. Volnost noh je nejlepší proti prochladnutí a to teplíčko když je tam ještě jezevčík. :lol:
Odpovědět