3006 Sprg.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

lovec: hmmm pekne....! mas chrono alebo si ustovku len vykalkuloval ?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2052
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

merane samozrejme na chrone.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Za zhruba asi 10 let jsem vyzkoušel krom S&B ještě ?pičaté 180 gr poloplá?tě od Sierra, 180 gr Failsafe a 185 gr Lapua Mega a spokojený jsem byl v podstatě se všemi, nejvíc ale s těmi Megami od Lapuy.

Asi před rokem jsme s kamarádem rozčarovaným ze Sierra GameKingů v nábojích S&B nabili 220 gr poloplá?tě Hornady s kulatou ?pičkou (a AAc 3100) a ten si je teda nemůže vynachválit. :D
Martin
nejedlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08.1.2007, 17:44
Bydliště: Táborsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 3006 Sprg.

Příspěvek od nejedlak »

Anonymous píše:Ahoj,
Zajímalo by mne jaké máte zkušenosti se střelbou z ČZ 550 ráže 30-06 Sprg a jaké náboje používáte?
Zdravím,

zkušenosti s 30-06: při Použití vhodného střeliva zcela univerzální ráže
zápory: u lehčí zbraně problém se zpětným rázem

Co se týká střeliva nejvíce se mi osvědčila střela Pro Amm od jihoafrické muničky PMP(po?ívám v gramá?i 9,72g).Jde o dvoujadernou střelu o ?pičkové kvalitě a velmi rozumné ceně(cena za ránu cca 35 Kč!!).používám jí především pro lov srnčí zvěře.Z drtivé většiny zásahů zvěř zůstala v ohni(jednou srnec po hodně nízké komoře odběhl asi 30 metrů..,to byl můj jediný případ kdy nezůstal na místě).poškození zvěřiny po této střele minimální(výstřel do 5 cm!!) .Hematom minimální.Zcela opačný názor mám na střelu SPCE 9,7g od SB.poškození zvěřiny,výstřel kolem 13 cm není vyjímkou...Jinak si tuto ráži jen chválím.Lovu lesu zdar!
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

PMP

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak s tímto nábojem -Pro Amm PMP- máme zkušenost s mým kolegou. Já jsem mu je rozmlouval, ale on na mě nedal. Koupil jich čtyřicet v ráži 9,3x62 a 9 nábojů šel vyměnit, protože bez velkého usilí vytáhl střelu z nábojnice. Jinak ale ucházející přesnost, průstřel kmenu starého kadlátka na mé Nevadě (před tím to dokázala pouze 300WM).
Jinak 30-06-ka je univerzální a v mediu už silnější ráž, která snese bez problémů nasazení i na těžké kusy.
nejedlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08.1.2007, 17:44
Bydliště: Táborsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PMP

Příspěvek od nejedlak »

Josef Kuřitka píše:Tak s tímto nábojem -Pro Amm PMP- máme zkušenost s mým kolegou. Já jsem mu je rozmlouval, ale on na mě nedal. Koupil jich čtyřicet v ráži 9,3x62 a 9 nábojů šel vyměnit, protože bez velkého usilí vytáhl střelu z nábojnice. Jinak ale ucházející přesnost, průstřel kmenu starého kadlátka na mé Nevadě (před tím to dokázala pouze 300WM).
Jinak 30-06-ka je univerzální a v mediu už silnější ráž, která snese bez problémů nasazení i na těžké kusy.
Díky za odezvu,je to možné ,že se nějaký kousky nepovedly,ja mám těhle pro amů teprve třetí pakl ,ale jak už jsem psal,naprostá spokojenost a na to srnčí fakt paráda,když to srovnám s těma Vla?inkama..no coment..Chci se zeptat,koupil sem si na zkušenou paklík rws TUG,máte s tím nějakou zkušenost v 30-06?Dík moc! :lol:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

A není ta 9,72g střela moc lehká? Já bych spíš chtěl sly?et nějaké zkušenosti tě??ími střelami, třeba ten RWS Tug se dělá v 13g podle tabulek rws jwe ta střela o trochu pomalejší a tě??í než u 8x57JS takže bych řekl že to musí mít i opoznání menší náchylnost na překá?ky v dráze letu než 9,72 ne???
Nebo u těch Lapu Mega jsou střely myslím taky těch 13g Tak nemáte někdo zkušenosti???!
nejedlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08.1.2007, 17:44
Bydliště: Táborsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nejedlak »

Pavel.K. píše:A není ta 9,72g střela moc lehká? Já bych spíš chtěl sly?et nějaké zkušenosti tě??ími střelami, třeba ten RWS Tug se dělá v 13g podle tabulek rws jwe ta střela o trochu pomalejší a tě??í než u 8x57JS takže bych řekl že to musí mít i opoznání menší náchylnost na překá?ky v dráze letu než 9,72 ne???
Nebo u těch Lapu Mega jsou střely myslím taky těch 13g Tak nemáte někdo zkušenosti???!

Je to lehčí střela to máte pravdu.Hledal jsem střelu,která bude lehčí a tím i na srnčí zvěř vhodnější.A tato se mi opravdu na sto procent osvědčila!Zvěř zůstává v ohni a poškození zvěřiny je opravdu jen minimální .Vím ,že dost lidí co má také sprg. střílí srnčí raději na měkko ně? na komoru,právě kvůli tomu poškození zvěřiny.Důvod je jednoduchý-jen zvolit vhodný druh munice.Co se týká náchylnosti,střílel jsem i skrze obilí a nezdálo se mi,že by se dráha změnila:-)
nejedlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08.1.2007, 17:44
Bydliště: Táborsko
Kontaktovat uživatele:

30-06 TUG

Příspěvek od nejedlak »

Zdravím, máte někdo zkušenost s RWS TUG 11,7 G v 30-06??Případně jestli by bylo možno foto účinku na zvěř po této střele.Moc díky!!
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

3006

Příspěvek od Jiří »

Zdravím, 3006 používám pouze na černou a na siku, protože na srnčí se mi to zdá zbytečná energie :shock: Sice jsem jí na ni párkrát Použil,zvěř zůstala v ohni,ale raději používám menší ráži
Brok je brok, ale první kule bere.
nejedlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08.1.2007, 17:44
Bydliště: Táborsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 3006

Příspěvek od nejedlak »

Jiri:
Mít dvě kulovnice není rozhodně na škodu :-) ,ale když je zatím jen jedna nezbývá nic jiného než laborovat se střelivem :-)A současný trh nábízí mnoho různých střel,takže každý najde to co hledá. 8)
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

3006

Příspěvek od Jiří »

Laborovat se střelivem se dá vždycky. Sice je na trhu mnoho různých střel,ale když ono se oběví zase něco nového a láká to vyzkoušet.Potom je jedno jestli máš jednu flintu, nebo deset. vždy» to zkoušení je přece taky fajn :P
Brok je brok, ale první kule bere.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To L.porizek
Ahoj. Zatím Sieru používám a celkem jsem spokojen, ale teď na podzim se ji chystám změnit za Nosler Partion 180gr. :wink: Srnčí po zásahu v pohodě, jen se musi střílet až za plecko. Prasata mi neodchazela, protože střílím na plecko. Raději vyhodím 1kg zvěřiny než ho pak hledat 500m. :wink: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

pro Feryho

Příspěvek od l.porizek »

to prase jsem střílel na ?iroko,na vzdálenost 80m těsně za plecko s tou Sierrou,pěkná předpisová ranka,A výsledek byl těch 500m dohledávka.
Další případ byl srnec,2 roky,vzdálenost 30m.,srnec neznačil a odběhl 150m po polu do lesa,a tak sem nabyl přesvědčení že jsem chybil a šel domu,za dva dny jsem procházel kolem toho místa kde jsem vyděl srnce bě?et zdánlivě chybeného a sly?ím hem?ení a bzučení much,tak jsem skočil na všechny čtyři a lezu nějakejch asi 20m.hou?tinkou a co nevydím!muj srnec s perfektní ranou těsně za pleckem.A ani jednou zněj neukálpla kapka barvy.při hodně případech se střela chovala jako celoplá?t.
A to bych ti mohl jmenovat další případy dlouhých dohledávek s touhle střelou.ale v žádnem případě nechci tuto střelu hanit:Proti gustu žádný di?putát.
Ted do 30-06 používám RWS Tig,a málokdy se stává že bych něco dohledával dál jak 30m. i při horším zásahu,většinou zvěř zhasíná na fleku.
A nezlob se že jsem se tě na tohle téma ptal v jiné diskusi.Ahoj Lukáš
LOVU A LESU ZDAR
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Já se nezlobím. :wink: až budeš mít víc zkušenností tady na foru, tak budeš vědět kam psát dotazy a kde hledat odpovědi. Andy se občas čertí, když se v jednom tématu probírá něco jiného. :lol: :lol: :lol: Tak jsem ti odpověděl do správného a v tamtom ti nechal odkaz.
K věci: U srnčího se mi ještě nestalo, že by mi po dobré ráně někam ode?lo. vše bylo do 10m. Letos mám 3 srnce a z toho 2 na místě a třetí bohužel odešel, protože byl naměkko. To jsem zamířil o kousek dál než jsem chtěl. :? Jak střílím prasata jsem už tady několikrát psal - na plecko = vše do 20m. Zatím vše až na jedno bylo prostřelené a z toho jsem vyndal Sieru v pěkném hříbku. S tím barvením máš pravdu, že to není žádný zázrak, ale do těch 20m je vidět nebo sly?et kde to padlo. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Odpovědět