Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

to kasari: s honzou jenisem jsem dneska o tom mluvil...

diky za info - podivam se na to.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

to zdenek41: zdendo, ja vim, dyt mi to vzdycky rikas a ja porad mel tolik energie. ale dneska to byla pro mne podpasovka!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Perník »

To Alda: Na kolik si myslíš, že je možné s tím něco reálně udělat, chápu že udělat něco, je vždycky lepší než nic, ale podle mě to bude jen takovej výkřik do tmy, plesknutí do vody která se hned zas uklidní a hotovo....
Neznám tvé možnosti, ale opět je to podle mě jen boj s větrným mlýnem bez větší šance uspět
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od dalas »

Jen k řeči pana JUDr. 500 ha považuje za optimální, já za naprosto minimální. Dále je srdcem i tělem kinolog. Jakou postavu má kinolog? Tohle ale může být dílo pisatelů a není to podstatné. Ten problém si myslím je v tom, že ti, kterým jde především o zvěř a přírodu, jsou rukojmími těch, kteří si řeší jen vlastní finanční a mocenské zájmy. Já věřím, že těch prvních je mnohem více. Ať´ se děje co se děje starají se o chod myslivosti, takže státní správa nemá problémy. Zajímalo by mne, kdyby jednou tihle všichni řekli končíme. Vím že to odskáče ta zvěř a proto to nikdo z nich neudělá a ti druzí jsou si toho vědomi.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Zdenek41 »

To dalas ted zatleskám.Přesně to je ono.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

to pernik: nevim, kolik dokazu - ale zkusim, co pujde. minimalne v prvnim kroku jsem napsal prispevek pod clanek na myslivosti a zalozil nove tema v radime si... jeste to dam na stary web radilu.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Shiva »

Ja vidim jedine vychodisko, hospodarit na vlastnim. Jenze to je utopie. vse rozprodany nebo navraceny.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Onďa »

Tož jsem si přečetl páně doktorův elaborát na téma myslivost a pozemkoví vlastníci. Dobrá agitka :) Mě fakt baví, že někdo píše o právech vlastníků a zní to jak z tribuny v 50.letech. Akorát nevím, co by chtěl zrovna tímhle směrem reformovat.. Jak už jsme tady psal jinde, dneska mají vlastníci tolik možností, že navíc by už snad mohli chtít jen modrý z nebe. Že je hošani nedokážou využít, to už je jiná.. V tom případě doporučuju, aby na ministerstvu vytvořili něco Desatero pozemkového vlastníka pro přežití v podmínkách současné myslivosti :D
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od dalas »

Sv. Huberte, ochraňuj nás a ministra před panem doktorem. Tak tohle je klasika. Člověk nabádající k porušování zákona (Aldův příspěvek) ještě nepochopil, že myslivost je u nás vázána na vlastnictví pozemků. To, že vlastník nechce vykonávet sám právo myslivosti je jinej problém. To že honební společenstvo řídí bezzemek je opět problém vlastníků. Ani se mi nechce věřit, že to je JUDr. Možná z Plzně. Ani jsem to nedočetl do konce. Ten problém myslivosti není v tom co uvádí v článku, ale v lidech jako je on sám.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od lörinc »

To je problém toho že se nahoře všichni znají - a to je problém ve všem. A přeci neřeknou kamarádovi ne :x . Takže jak píše Shiva buď na svém, což je utopie. Nebo všechny vyházet a začít znova. Což je utopie ještě větší. Jinak taky zastávám názor že vlastníci půdy mají pravomocí dost, ale nedokáží nebo nechtějí jich využít.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Toma »

To je ten samet.
Lovec zabíjí jednou ranou.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od precechtel »

To Alda, je to o úhlu pohledu. Já z nové vyjmenované Myslivecké rady znám pouze Ing. Fr. Havránka - loni jsem jej prováděl naší honitbou, zajímal se o bobry a je to normální člověk a myslivec, dále znám Ing. J. Jeniše, vážím si ho. Znám pana ministra z vyprávění jeho spolupracovníků, tam si nejsem jistý ničím, ale je to myslivec a teoreticky asi i včelař. Pana Plzáka neznám, ale vzhledem k tomu, že znám Aldo Tebe, v min. jsem četl Tvé zkušenosti s touto personou, nemám důvod pochybovat o Tvém znechucení. Na rovinu sděluji, že nepředpokládám, že něco dalece změníš, ale my všichni, co sledujeme forum, alespoň víme, o koho se jedná.
Aldo, kamaráde, zachovej klídek a tabáček, přece na tom nenecháš své zdraví, bylo by to škoda pro Tebe, rodinu a nás ostatní. Je vždy důležité mít poskládaný žebříček hodnot, já ho mám už léta následovně - zdraví, funkční rodina, koníčky /myslivost a včelaření /, práce. Ostatní věci, které nemohu ovlivnit, hážu za hlavu. Jo a nemám rád politiky a politiku. Vyhlížel jsem Tě v Hranicích, ale neměl jsem štěstí, tak jsem si prohlédl alespoň Tvé trofeje... Snad se uvidíme na Světnově? S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

to frantisek: jsem moc rad, ze jsi se ozval, frantisku - ja sam znam osobne 3 cleny komise, jejich ucast v ni je pro mne samozrejmosti, protoze mohou byt zarukou toho, ze se ceska myslivost bude ubirat spravnym smerem. to, ze jsem napsal vsude tam, kam jsem mohl, co o tomto panovi vim, je samozrejme prvni krok. a alespon to minimum, co jsem mohl udelat. dalsi veci se mi honi hlavou, ale to jeste uvidime, nerad bych to resil s horkou hlavou, kterou stale mam... uvedomuju si, kde mam v zivote hodnoty - a jsou velmi podobne tvym. presto doufam a verim, ze alespon "informacni" kampan muze kdyz uz nic jineho, tak alespon casti myslivecke verejnosti neco rici o teto osobe...

p.s. v hranicich jsem te (v NE) taky vyhlizel, ale nevidel :( pokud jde o svetnov, jeste nevim, zda dorazim....
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

tak plan jiz uzral...

dnes jsem kontaktoval p. kasinu (meli bychom se v nasledujici dobe osobne potkat), nasledovat bude p. kostecka, p. nemec (predseda asociace soukromeho zemedelstvi) a samozrejme i ministr zemedelstvi. uvidime, budu vas informovat, jak se to bude vyvijet...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět