Border terier nebo Jagdterier ???

Pejskové a jejich výcvik
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

děkuji za všechny odpovědi
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Nik.308 »

FCI už Patika uznala, jako mezinárodně uznané plemeno?
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Perník »

ne, a ani se k tomu nechystá. Četl jsem odpověď p.Tiché na jeden dotaz v kynologické poradně na Myslivost.cz.
Je to škoda ... :(
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

patterdale terierovi jsem taky uvažovala ale četla jsem že je s ním u nás lov zakázaný. Nevím jestli je to pravda . jak to teda je? :?: :?:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Petr 3 »

Patik nesmí u nás na žádnej druh zkoušek.Zkoušky dělají na slovensku a tady ho normálně používají k lovu.
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

takže když si pořídím psa patíka a zkoušky s ním udělám na slovensku pak s ním můžu lovit v čr :?:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Petr 3 »

ano přesně tak
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Zdenek41 »

To mana pokud má pes zkoušky je samozřejmé,že muže pracovat v honitbě,ono totiž zase z druhé strany neni nikde zakázané aby byli v leči psi i bez zkoušek pokud je jich podle zákona na akci se zkouškama dost.Nechci se hádat,ale před 2lety jsem byl na zkouškách nováčků a pat tam byl.
JGT.
Obrázek
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

:D ten je krásný
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od mrazík »

Já bych se JGT nebál. Sice chovám hladký foxteriéry, ale při posledním cvičení co má karád JGT čubu tak úplně v pohodě. Hodně dělá povaha a oni už JGT nejsou takový blázni jako byvali. Zdeněk má pravdu, že čuby jsou lepší ( proto taky doma nemá psa :lol: ). U teriérů je to jenom o důslednosti vyžadování daných povelů, ale člověk s nimi nemůže zacházet jako s ohaři. Přece jen mu v noře moc nepomůžem a tam je potřeba aby měl svou hlavu, takže jistá pochybení při práci na povrchu jsou omluvitelná. Nechal jsem si od čuby teď štěně, taky fenku, a je úplně jiná . Je velmi tvrdá, svéhlavá a až moc agresivní, doufám, že se trochu uklidní ( přece jen jsou jí 4 měsíce ). Už se mi porvala z vlčákem a naštěstí to odneslo jen slecho.
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

to mrazík můžu se zeptat jak teda pracuje foxterier?
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:31, celkem upraveno 1 x.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od mrazík »

to Trapa. Patíka jsem ještě neviděl pracovat u nás skoro nejsou vím jen o jednom, takže nemůžu porovnat. Myslím, že to cojsi napsal platí obecně u všech plemen, i když patím může být pro toto vnímavější.

to maňa. Ona každá liška chválí svůj ocas a tak bych měl mluvit v superlativech. Spíš to dnes asi nebude až tak moc o plemeni .
Spíš bych to pojal jako o teriérech. Všeobecně jsou to velmi živí psi s obrovskou chutí do práce. Někdy z napoleonským syndromem, ale spousta těch negací je vlastně v majitelích, že svého psa nezvládnou. Nedá se napsat, že fox je lepší než JGT, nebo bordík, nebo patík. Každé plemeno má svoje + a zároveň -. Když jsem si pořizoval teréra měl jsem stejné dilema. Rozhodla to v podtatě náhoda a moje žena, protože nám zůstal z plemen 2 kandidáti a to JGT a Fox. Když jsem si vybíral ze štěnat, věděl jsem, že chci klidnější povahu, tak jsem si taky podle toho vybral. Když jsme s čubou začínal, bylo to 1 km dopředu a 0,5 km na stranu a tvalo 1,5 hodiny než se vrátila. Všechny věci se pes učí v praxi a čím více má příležitostí tím více dokáže sám vyhodnotit situaci. Dnes jsem tak daleko, že chodím na volno po revíru a když přede mnou vyrazí zvěř na louce tak se čuba rozeběhne a běží 20 m a vrací se, protože kusu nic není. Jedinné kdy se mi nevrátí je liška, kuna ,kočka. Co se týče práce mé čuby absolutní spokojenost. Výborná ovladatelnost, zatím se mi nestalo, že bychom nenašli postřelený kus ( jednou to přijde), aportuje bažanta i kachnu z vody. Nejde do kontaktu při naháňkách a zvěř pokud staví tak hlásí. Všeobecný problém foxů je ona hlasitost. Stalo se z něj modní plemeno a tak se moc na práci nekoukalo. Dnes je to vidět, takže ( a to je všeobecně ), brát z vrhů kde oba rodiče jsou aktivně využívaní na práci ( né, že mají jen zkoušky kvůli chovnosti). Probouzet lovecké pudy je otročina a někdy to majtele úplně odradí, protože je to opravdu práce na dlouhou trať.
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

díky
Odpovědět