Agresivita stoupá...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Zdenek41 »

Třeba byl po chrutí :lol: Někdy to dá dřinu....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Tim »

Tak jsem včera málem zkusil, jakou sílu má agresivní čuník :D U kamaráda na bažantím honu řekl hospodář, že když vyběhnou prasata,tak ti co mají s sebou jednotnou střelu mají zkusit nějaké ulovit. No a hned při první leči vběhli mezi mne a kamaráda, tak jsme vystřelili a jako na potvoru oba najednou a do stejného prasete :shock: Prase udělalo kotrmelec jako zajíc a zůstalo ležet, tak jsme si navzájem popřáli Lovu Zdar a dál se věnovali bažantům. Po skončení leče jdeme k praseti a ouha, prase se najednou tak 10 metrů od nás zvedlo a běželo přímo proti mě. Pak si to naštěstí rozmyslelo a vrhlo se na kamaráda, který byl blíže, ale na rozdíl ode mne ozbrojen. Nechal si ho doběhnout tak na dva metry od sebe a vystřelil - jenže v tom stresu netrefil :mrgreen: Tak uskočil a nás ta potvora ještě chvíli honila po oranici, než si rozmyslela běžet do remízu. Tam proběhlo dostřelení a kontrola zásahů. Kamarádova střela byla na měkko a já se musel stydět. V tom rychlém přebíjení jsem sáhl vedle a na prase střílel broky 7,60mm :oops: Dva byli v krku, jeden na spodní čelisti a jeden pod světlem - to vysvětlovalo ten ukázkový kotrmelec. Byl to lončák kolem 60 kg a já na něj střílel tak na 50 metrů, kamarád asi na 20.
Odteď se u nábojů nebudu spoléhat jen na barvu obalu ale podívám se, co je na nich napsáno :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od fesoj »

" V tom rychlém přebíjení jsem sáhl vedle" - tomu nevěříš snad ani Ty sám ! Náboje s broky 7,6 mm nosí na bažantí hon snad opravdu jen ten, kdo je předem rozhodnut v případě, že se tam vyskytne černá, vědomě porušovat zákon. Naštěstí to dopadlo dobře jak pro vás oba, tak pro to prase, protože nakonec neuteklo šeredně zmrzačené, jak tomu při použití takového střeliva běžně bývá.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Leon »

já nevím že to někdo vůbec zkouší kupovat :roll: ´podle toho tuplu to je ZH tak že na 50 metru flusbrok SG 12/70
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Zdenek41 »

Tam se bohužel jedná o stejnou barvu náboje.Nezastávám se SG,ale kdo dosleduje v rákosu v náletech porušuje taky zákon.Jde většinou s brokovnicí... Do 10m to zastavuje...
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Tim »

Fesoj Popravdě jsem se trochu urazil, na druhou stranu ta reakce krásně vypovídá o tom, s jakými lidmi se setkáváte - nic ve zlém :wink: Vážně takový brok nikdo na bažanty nenosí? Já ano. Nemám klasický patronpás, ale sumku a v té mám vše. Často totiž nastane nějaká příležitost, při které někdo lamentuje, že nemá jiné střelivo (třeba když letí husy, běží liška kousek dál atp.) V mé sumce tvoří tak 80% nábojů broky 3,5mm světle modré SB Vega, dále tmavěmodré 4,5mm SB Junior, pak nějaké 5,1mm minimagnum a nakonec jednotné střely tyto http://zbrane.subrt.cz/16-67-5-special- ... na-strela/ a broky 7,6mm tyto http://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/3-1- ... Shot-7-6mm
Vím, že to byla moje blbost, že mám lépe čumět, ale prostě mi při tom šátrání přišel do ruky bílý náboj tak jsem ho hned ládoval do flinty. Nezkoušejte mi tvrdit, že nikomu z Vás by se to nikdy nemohlo stát :?: A opravdu nemám potřebu ládovat na prase broky, když mám Slugy, to bych byl blbec... Věřit mi samozřejmě nemusíte.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od vesrad »

u nás jsou taky borci,co nosí jeden patron pás celý rok, ať se jde na kachny, bažanty, zajíce nebo prasata. Mají tam od každého 4-5kousků a aspoň nikdy nic nezapomenou (jak sami říkají). Drobné tu moc není, takže 5 nábojů na hon většinou stačí :D
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od fesoj »

Jak říká Toyota ve svém reklamním sloganu, "nic není nemožné", takže nic ve zlém, to podrobné vysvětlení beru. Mně se také jednou stalo, že jsem na základě telefonického upozornění vyběhl z kanceláře zneškodnit vzteklou lišku, pobíhající po vesnici. Popadl jsem kulovnici, kterou jsem měl náhodou ve skříni, hmátl do šuplíku pro dva náboje a vyběhl jsem na ulici, kde jsem zjistil, že mám vlastně jen jeden náboj patřičné ráže, ten druhý byl do kulometu. Spolu se mnou se té huráakce zúčastnil i můj náčelník s malorážkou, tak jsem předpokládal, že nejspíš střílet nebudu muset, malorážka je v takovém případě přece jen podstatně vhodnější zbraň - jenže šéf se ukvapil, pěti ranami lišce jen předvedl, že se jí nebojí, takže nakonec ten jeden náboj musel stačit, i když chvíli trvalo, než jsme se liška i já dostali do takové pozice, že jsem mohl vystřelit bez rizika. Pro případné mně podobné rejpaly dodávám, že zbraň na nehonebním pozemku jsem použil podle ustanovení zákona o policii k zneškodnění nebezpečného zvířete, zékon o myslivosti mi tu možnost nedával.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Petr1970 »

nejhorší jsou náčelníci co řeknou "tady prasata nejsou a nebudou, nemáme je tu".. a člověk dá ten slug v -13 pod bundu a do kapsy nasype broky, protože bažanti.. nikdy už nebudu posloucht náčelníka:-) sice sem to vysypal, přebil i vystřelil (broky sem nezmáčkl i když některý radilové radili) ale prasátko fuč.:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3407
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od dalas »

Věřme, že se to Timovi přihodilo neúmyslně a sám to deklaruje, že je to tak špatně. Na jeho podporu uvedu příběh mého kamaráda. Zúčastnil se naháňky u sousedů v honitbě, kde se podařilo, vyjma výrazných úspěchů postřelit lončáka. Ten uvědoměle vyrazil směrem do naší honitby a pejsek za ním. Kamarád nelenil, skočil do auta a hurá někam prasátku zkřížit cestu. Pejsek asi třikrát prase stavěl, ale než kolega dorazil, byli vždy už o kus dále. Pak se ale zadařilo. Vyjel z lesa na louky již u nás a spatřil oba hrdiny na louce. Zastavil, popadl kulobrok ZH 7x57R/16x70, Hrábl do kapsy a narval tam kuli i sluga. To vše probíhalo simultánně. Jenže jak otvíral dveře, prase nechalo psa psem a vyrazilo po něm. Hodil flintu do ramene, vyšla rána a prase mu zarolovalo pod nohy. Když zlomil flintu, zůstal jak opařenej. Do tý 16 narval 20kovej náboj. Ani sám nevěděl, proč na tuto krátkou vzdálenost zmáčkl kuli. Být to naopak, nemuselo to dobře dopadnout. A to je sakra zkušenej matador. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od BwanaHunter »

Já i věřím, že se Tim přehmátl. Mě by spíš zajímalo, co s tím nábojem 7,6mm standardně zamýšlí...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3407
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od dalas »

U nás to někteří chlapi taky tahají. Sice pravděpodobnost husí je minimální, ale dělají to kvůli liškám. Je to ale o krytí, protože na větší dálku s blbým krytím je to dost ruleta, ale s dobrým krytím docela platí. Na takovejch 70m ji 3,5 už moc neudělají, ale když chytne jeden broček z SG jen trochu do vitální zóny, má to spočítaný.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Petr1970 »

no já sem taky pořídil ty 6,1? nebo něco.... a bylo mi vysvětleno že 4magnum(minimagnum) je mnohem lepší, kvůli krytí a počtu..

chlapi co choděj norovat atd.. nakonec všichni skončili u 4 broků.. víceméně ve 3 sdruženích okolo kdo střílí na lišku z roury, není nikdo kdo by používal tyhle buckshoty a každej jede 3,5-4mm - počet rozhoduje prý...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Ondra »

Tim: Já si na dno kování nábojnice u jednotný střely dělám tlustou černou lihovkou kříž, abych se takhle nepřehmátl. Nemusíš pak ve stresu řešit barvy a je to absolutně blbuvzdorný - ty kříže v pásu jsou mezi neoznačenýma brokovýma nábojema jasně viditelné.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Agresivita stoupá...

Příspěvek od Petr1970 »

já v pásu nosím max 3 druhy "střel" - slugy vpravo, velký broky (4 mm) uprostřed), malý broky (3-3,5) vlevo.. podle počtu a co čeakám to nabalím..

a pak když nabíjím na štontě tak vytáhnu ty na hraně mezi změnou, takže je tam mezera mezi velkejma brokama a slugama... .. ale sem divnej, já trénuju přebíjení a šahání do pásu i před zrcadlem:-) takže se snažím i bezmozku šáhnout správně...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět