Mannlicher Luxus

Vše o kulovnicích a malorážkách
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od pufr »

Lovu zdar! A ať puška slouží bezvadně i dál!
Mě by zajímal ten "takedown" efekt - změna bodu dopadu střely po sejmutí a nasazení hlavně, protože ten by u téhle pušky nemusel být vůbec žádný. Ale tebe k té rozborce myslím nic nenutí (a kvůli mě to proboha určitě nerozebírej :)
Pufr
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od jaroslavn »

Nezkoušel jsem to, nemám potřebu to rozebírat. Ale tohle řešení je tam kvůli tomu, že by se nástřel měnit neměl, tak předpokládám, že je to pravda.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od BwanaHunter »

pufr> jelikož je optika nasazena vlastně na hlavni, nějak si neumím představit, co by mělo způsobit změnu zásahu po sejmutí a nasazení, sestava optika-hlaveň se přeci nijak nemění... Nebo jsem něco nepochopil?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od jaroslavn »

Je to presne tak. Ja to ale nerozebiram. Hlavni duvod ke koupi byl ten, ze se mi ta flinta proste libila vic, nez dalsi varianta a tou byl Mannlicher Classic. U toho se mi nelibi ten zasobnik a taky mi u toho Luxusu vyhovuje to, ze weaver lista je primo soucasti zbrane a nemusim cokoli sroubovat do pouzdra. No, a koneckoncu, ta moznost vymeny hlavne se taky muze nekdy v budoucnu hodit. Jsem spokojenej, zatim jsem na tom, musim zaklepat, nenasel nic, co by mi nevyhovovalo. Nekdo ma neduveru k tomu SBS, tedy konkretne k tomu plastovymu kolecku pojistky. Podle me to ale nema chybu a ze je to plastovy? Je to nejakej pevnej polymer, nedovedu si predstavit, co by se muselo stat, abych to rozbil. A kdyz to tak vezmu, vojensky flinty jsou plastovy cely a musi snaset jiny zachazeni. Ja s tim do zakopu snad nepujdu :-).
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od pufr »

2 Bwana (& Jaroslav) - no ano, ale pokud vyndám kulovnici z pažby a vrátím ji tam, taky může někdy střílet trochu jinam. Tady je vzadu na pouzdru závěru nějaké lůžko pro zadní konec té lišty - věřím, že je to vpořádku (nic se tam nenapíná a neohýbá) a funguje to bezvadně, jen jsem se chtěl zeptat na tu osobní - nezprostředkovanou pozitivní zkušenost - tak nějak by mi to udělalo radost :)
Pufr
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

Zdravím, chtěl bych zeptat na nějaké další zkušenosti s puškou mannlicher luxus, mám ji objednanou v ráži 270w.
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

Tak dnes jsem dovezl i když s rozpaky kulovnici mannlicher luxus z Přerova, kde jsem ji měl 2,5 měsíce objednanou, k mému překvapení však v jiném provedení, než jsem požadoval chtěl jsem weaver byl tam schveng chtěl jsem dřevěné boční panely byly tam stříbrné chtěl jsem standartní 600mm hlaveň a je tam 520mm jediné co sedí je ráže 270W. Původně jsem jsem to chtěl prodavači hodit na hlavu ovšem co mě dostalo byla pažba tak nádhernou pažbu, jsem pánové už dlouho neviděl a po příslibu stvrzeném na papíře, že mě vymění montáž na mou požadovanou weaver jsem zbraň vzal, největší obavy mám z té krátké hlavně přeci jenom se k této ráži moc nehodí co vy nato ?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od pufr »

Že lišta je vyměnitelná a s délkou hlavně máš pravdu, ale "pětkové" dřevo zadarmo se taky hodí, je to Tvá puška ... rozhodl ses
Ať slouží! :)
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od Choochoo007 »

Se divim, ze je v dnesni dobe nejaky prodejce schopny toto zakaznikovi vubec nabidnout. Ze jeste nezkrachoval. Si nedokazu predstavit, ze bych si domu dnes odvezl neco jineho nez jsem objednal. Mozna by nebylo spatne uvest prodejce, aby se mu dalsi zakaznici mohly obloukem vyhnout.
Jinak k razi a delce hlavne jsou tu urcite zdatnejsi odbornici, ale co jsem mel v ruce dve CZ v razi 7x64 a hlavni 520mm tak obe strileli opravdu pekne. Obcas jsem slychaval, ze ta kratsi hlaven u CZ je mozna i presnejsi nez ty 600mm. Takze ta kratsi hlaven nemusi byt na skodu, vykonu ma 270W urcite dostatek i z kratsi hlavne na vsechnu nasi zver. Nekdy se muze i ta mensi delka hodit na kazatelnach.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od jezevcik »

Měl jsem manlichera s hlavní 48 cm s přesností žádný problém-308W.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od Rogam »

To bych ho tedy z principu poslal někam. Osobně si myslím, že Ti nacpal zbraň, která byla možná i pro někoho jiného a ten ji pak nechtěl (a třeba i přeprodaná mezi prodejci), tak se občas dělá. Doufám, že si alespoň ukecal slevu :) Měl jsem několik Steyrů a v kratší hlavni bych problém nehledal.
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

No tak ono sleva byla už jen v těch bočních panelech prý stojí 12tis. dřevěné jsou ve standartu no a kratší hlaveň je prý také dražší (to se mě sice nezdá ale možné to je) já flintu vzal za původní dohodnutou cenu (standart). S tou kratší hlavní nemám problém s přesností ta by teoreticky měla být přesnější jak delší, jde mě spíše o výkon zejména při střelbě na hranici 180-200m. Jinak flinta byla kupovaná v bývalém detexu v Přerově nyní STV.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od rimar77 »

pokud sis je neobjednal tak se nemůže jednat o slevu :-)) stejně tak schvenk je taky dražší než weavr lišta takže to máš vlastně taky slevu :-) souhlasím s předchozím příspěvkem někomu se někde válela tak se jí rádi zbavili protože tvůj objednaný kus nedorazil. To je asi jako když si objednáš kombíka a odjedeš v kabrioletu a jsi rád že jsi ušetřil .-)). Do 200m neřeš to máš výkonu pořád dost spíš jde oto vybrat munici s takovým prachem aby ti i v té kratší hlavni všechen vyhořel
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od Rogam »

To fanda2
Ne že by to bylo podstatné a mělo by Ti to kazit radost, ale kdy byla zbraň vyrobena? viz https://en.wikipedia.org/wiki/File:Steyr_Date_Codes.jpg
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Mannlicher Luxus

Příspěvek od fanda2 »

A jak to podle toho zjistím kdy byla zbraň vyrobena to je nějaké číslo na zbrani ?
Odpovědět