Border terier nebo Jagdterier ???

Pejskové a jejich výcvik
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

přiznám se, že jsem tak trochu tušila, že jagošek pro začátek je asi velké sousto (je to ale nádherný pes) a proto jsem ráda za všechny odpovědi. Teď jsem ale tam kde jsem byla, protže jste mi doporučili patíka, který mě láká hlavně svou ovladatelností. Že bych založila nové vlákno? :lol:
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:26, celkem upraveno 1 x.
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

já vím, už to mám naštudovaný, měla jsem na mysli téma border terier & patterdale terrier :D
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Border terier nebo Patík

Příspěvek od ČENDA »

Při tomto rozhodování je důležité vzít v potaz že u nás v ČR není patík jako lovecké plemeno uznaný a tím pádem nelze vykonat jakoukoliv zkoušku z upotřebitelnosti. :!: Tím pádem to znamená jezdit někam do ciziny kde to prý jde.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

zkoušky lze udělat na slovensku ale ty stejně čr neuzná. psa bych chtěla na práci ne na papíry
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Petr 3 »

jagoš by nebyla špatná volba,jen to chce vybrat slušnou stanici a mrknout jak vypadají rodiče
má 11 měsíců fenku,bydlím v bytě a je super k dětem,začal jsem s ní pracovat a vypadá to hodně dobře,dnes jsem ji dal poprvé na barvu a byl jsem překvapenej jak si suprově poradila
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

Petr 3 píše:jagoš by nebyla špatná volba,jen to chce vybrat slušnou stanici a mrknout jak vypadají rodiče
má 11 měsíců fenku,bydlím v bytě a je super k dětem,začal jsem s ní pracovat a vypadá to hodně dobře,dnes jsem ji dal poprvé na barvu a byl jsem překvapenej jak si suprově poradila
Můžu se zeptat na chovatelskou stanici ze které ji máte?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Leon »

maňo mám jenom dotaz byla jsi někdy norovat když chceš norníka ?
CZ 550 american 308win.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Petr 3 »

jasně že můžeš,mám ji z Řezbova dvora
musím říct že chovatel jednáním A1,takhle nějak bych si vždycky představoval chovatele
v květnu jsme se potkali na nominaci na MRK,mě nepoznal a fenu jo,jsem čučel
tuto chovnou stanici můžu vřele doporučit
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

to Leon ano byla jsem norovat. proč se ptáte?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Leon »

Ptám se jenom proto jestli vám nebude vadit když si vykopete při norování psa který může vypadat jak starý telefonní seznam protože i to se stává nebo i o něj můžete přijít jako já :(
CZ 550 american 308win.
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

To víte že mi to bude vadit když přijdu o psa a komu by to nevadilo tak mu do ruk pes nepatří, ale kdybych měla pořát přemýšlet co všechno se může stát tak bych ani nevylezla z baráku a norník je přece k takové práci vyšlechtěn. Mimochodem taky můžete jít jen tak na procházku revírem s ohařem a narazíte na černou taky Vám ho může rozpárat. Nebo Vám ho může srazit auto. A takových "blbích" náhod kdy můžete přijít o psa je spousta. Vím že práce není náhoda ale já se na to dívám takhle. Můžu vykopat "telefoní seznam" ale taky nemusím, může mi ho přejet auto ale taky nemusí. myslím že je to 50 na 50. Je mi líto že jste přišel o psa.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od OndraH »

Ahoj měl jsem jaga suprovej pes na norování, dosledy, dobrej aporter skoro jsem s ním udělal SZVP v první ceně ale při hledání v rákosí hledal tak dlouho až našel a vrátil se za dvě hodiny což mi pání rozhodčí nechtěli uznat(jinak velice férový) :-)
Jediná a dosti zasadní chybka byla, že jakmile začal lovit a nevěděl kdy přestat. Prostě lovil a lovil nikoho k tomu nepotřeboval.
Bohužel to se mu stalo osudným. Jinak na něj vzpomínám jen v tom nejlepším nekonfliktní k ostatním psům a super mazel k dětem.
Teď mám patíka od paní Hodové. Ze začátku jsem byl nervozní takovej neslanej nemastnej. Bylo to dáno tím že jsem ho bral staršího tak ho ta změna vzala, je to takovej cíťa. Teď si ho nemohu vynachválit ostrost na škodnou parádní, ovladatelnost super nechodí tak daleko hlavně si mě furt hlídá. V úterý jsem byl poprvé na oplůtku s prasaty a pes si počínal parádně, hlasitý přiměřeně ostrý. jinak hlasitý není skoro vůbec. Hlásí akorát škodnou, černou a návštěvy co přijdou k nám na dvůr takže nepotřebuji zvonek. Další plus je že, v naší polní honitbě krásně vyhledavá bažanty a vypichuje je. Uvidím jak se bude chovat na honech:-)
Na norování asi moc nebude protože je větší.
Toď zatím asi moje postřehy.
Patíka mohu za moji zatím krátkou zkušenost doporučit. Samozřejmě jaga taky ale momentálně je u mě v kurzu patík protože si užívám kouzla procházek bez toho abych hledal psa.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím a vím.Svího Arese jsem ještě nehledal on spíš hledá mě.O JGT se píše,že má špatnou orientaci je to blbost.Když mu byl rok.Zdrhl mi ze zahrady tenkrát jsem myslel na nejhorší v honitbě 3silnice vlak.O půl noci jsem to vzdal položil fungl novou bundu od Kettnera na dvůr a šel ležet,no znáte to ani oko jsem nezavřel,ráno 2,30 jsem chodil do práce.Ares už na bundě ležel i s tchořem.Pes do vany,bunda po tejdení deratizaci do popelnice.Na psa jsem týden nepromluvil až mi to srdce drásalo protože mi lezl až do prd...Od té doby,když se někde zapomene nikdy déle jak 20min pokud nejde o barvu či poraněnou zvěř mě neo milně najde.
Obrázek
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier nebo Jagdterier ???

Příspěvek od maňa »

ještě jednou děkuju za Vaše odpovědi
Odpovědět