Co máte za psy?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Příspěvek od Jiří »

To Fery: Nenazval bych ho náhradníkem,ale taky jsem váhal zda si ho pořídit souběžně, nebo počkat. Zvítězilo klidné stáří a letos začínáme od nuly. Přeju ?tastnou ruku při výběru :P
Brok je brok, ale první kule bere.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak tady je moje strhávačka rodinou rozmazlená.Jinak drsnej lovec a paličák Dona.Je to na půl slovenka je to drsňák až drážák jinak JG kdyby to někdo nepoznal.
http://img251.imageshack.us/img251/9509 ... 001qp0.png
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Jiří:Tak dobrá. Ne náhradnice, ale pomocnice. :wink: Já si raději pořizuji další psi dřív, když je prvnímu tak 8-9 let. Ono chvilku trvá než začne druhý dělat. U ohařky je první rok po zkouškách ještě nic moc a tak se dva psi hodí. Další rok už to je spíš o tom brát jen mladšího, protože když pes opravdu dělá tak vydrží okolo těch 10-11 let. U první dlouhánky se mi to potvrdilo. Ode?la nám v 11 letech, týden před prvním honem. :cry: Pak se mi hodilo, že druhá dlouhánka se ještě od staré stačila něco naučit a už něco uměla. takže letos to hodlám opakovat s jaguškama. Stará je klidná a v lese se vrací k autu, když se náhodou rozhodne něco prohnat. Tak aby to naučila mladou. Teda to vracení k autu. :wink: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To zdenda: krasavice!:!: Takové se mi líbí! :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Příspěvek od Havran »

Zdravím.10.března si jedu pro štěně- psa výmaráka,tak doufám že to zvládnu.Bude to můj první lovecký pes.Teoreticky jsem se připravil snad dobře,čas ukáže.Rok jsem váhal mezi fouskem, německým ohařem a výmarem.Honitbu máme v údolí,na soutoku Jihlavky,Oslavky a Rokytné.Lovíme bažanty-divoké i vypouštěné,zajíce(letos nee),černou(letos moc nee) a srnčí zvěř.Myslíte že jsem vybral dobře?
Předem dík za povzbuzení.Od kamarádů ze sdružení jsem slyšel většinou kritiku-český myslivec má mít Českého fouska,rve se ......atd
S pozdravem Roman.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ahoj je to učenlivý plemeno ale budeš muset zvládnout trochu větší nedůvěřivost k cizím lidem a psum proto jsem sí ho nakonec nepořídil i když se mi moc líbí.P.S. k tomu rvaní znám združení kde maj většinu fousku nebo i N.K a je to tam kolikrát jak na jatkách je to o výchově ne o plemeni protože ke rvaní má sklony každý pes a Záleží jak majitel zvládne socializaci štěněte a ještě něco nebral bych štěně od chovatele který je má mimo pohyb lidí jako jsou kotce ve stodole stáji za domem atd. kde štěňata vidí člověka akorád při krmení!!!!!!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ahoj. Je to individuální. Třeba naše čubina výmaráka žádnou nedůvěřivostí k cizím lidem netrpí :lol: :wink: . každou návštěvu oskáče a oblíže :lol: .O žádném rvaní mezi psi na honu nemůže být řeč. spíš naopak, ale zatím to přičítáme tomu, že jí jsou 2 roky a je ještě hravá. Uvidíme později. Přihlaš se do klubu a jeď na výcvikový tábor co klub pořádá. Manželka tam s Herou v loni byla a nemůže si to vynachválit. Dozvěděla se spoustu věcí o výcviku a získala zkušenosti. Bylo tam cca 30 psů a žádný se vyloženě nerval nebo nenapadal ostatní. Samozřejmě mimo běžnou rivalitu u psů. Jen jsou výmaráci trochu pozdnější. Nechce to na ně spěchat. Nám se povedly podzimky v 1,5 roce, ale to je prý spíš výjimka. Další dva co tam na nich byli s námi byli o rok, dva starší.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Fery,kdy se potkáme na klubovkách a mezinárodnich v Telči?Jo vymaráci jsou krásní psi,ale taky podle některých stanic pěkný raubijáci.Znám jich pár co pěkně koušou a jsou tvrdohlavý,ale to už Záleží na povaze psa něco se dá napravit cvičením něco v něm zůstane.Já osobně kdybych začínal a chtěl ohaře tak to bude fousek.Taky byl můj první.Ona teorie je pěkná věc,ale praxe úplně něco jiného.To bylo pro Havrana.protože neni nic horšího jak nedocvičenej a zkaženej pes,který s náma ?ije a pracuje nějakých13 let.V každém případě ti přeji až se ti daří.A š»astnou ruku při výběru štěněte.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Havrane, vzhledem k tomu, že se loveckými psy zabývám asi dvacet let, tak se k tomu vyjádřím. Výmarák je nádherné plemeno a můj nesplněný sen a velmi Ti fandím, abys ho zdárně zvládl. Myslím, že ten výcvikový tábor je dobrá věc a v klubu VO, jak sleduji, funguje dobře, ovšem ten rozhodující základ v poslušnosti psovi musíš stejně vštípit Ty. Jinak se ztotožňuji s názorem, že pro začátečníka je vhodnější cvičitelnější plemeno - jako je např. český fousek. S pozdravem František
politice a politikům zmar
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Příspěvek od Havran »

Zdravím všechny.Děkuji za odpovědi k výmarákům.Rozhodl jsem se pro něj myslím zodpovědně.Dostavěli jsme dům na pozemku caa 2000 m2,kde bude mít dostatek místa,když budeme v práci.Honitbu mám kousek od domu-asi dvě minuty pě?ky,takže v ní budeme doufám každý den.Na psa nebudu nijak tlačit,holt půjdeme na zkoušky později.každopádně ale budu důsledný a nepovolím ve výcviku,protože když na honech někdy vidím,co dokáže majitel ze svého psa udělat,tak si říkám že je lepší žádného nemít.Myslivosti zdar[/u]
ToM
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: ned 24.9.2006, 11:31
Kontaktovat uživatele:

Český terier

Příspěvek od ToM »

Já používám k lovu českého teriera, pro někoho Možná trochu neznámé plemeno, ale bez je lov. schopností bych se už asi neobe?el. A pak myslivec bez psa je přece poloviční myslivec. Toto jsou moje stránky:
http://mujweb.cz/www/ceskyterier/ a kdyby náhodou někdo věděl o někom kdo používá ČT k lovu tak až kdyžtak napíše. :D
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Bavoráci

Příspěvek od BBrit »

Tak to jsou moji dva bavorští ,,dravci" :)
http://album.volny.cz/hubert7/browse.ph ... owse_page=
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bavoráci

Příspěvek od Aldak »

to: BBrit
Jooo to sou feťáci. Barváři se mi vždycky líbili.Sice víckrát sem se setkal s hanoverákem a jeho prací při dohledávce.
Původ je z Čech ?? (jestli se teda mohu zeptat).
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Bavoráci

Příspěvek od BBrit »

Klidně se ptej :) Ano,jsou z ČR, starý je z Libavé a mladý z Bílých Karpat.
Při dohledávce je to opravdu povedená dvojka :) ,ale starý už má skoro 14let,takže už to asi dlouho dvojka nebude :cry: Jinak hanoveráků je ale v ČR míň než bavoráků.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak to je nádherný věk to se o něj dobře staráž :!: :!:
Odpovědět