Jeleni rije 2009

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od martinh »

já bohužel nemám možnost jelení říji pozorovat takze kdyz to tak ctu tak nezbyva nic nez zavidet. :(
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
sai3ro
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.9.2009, 20:24

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od sai3ro »

Včera na Libavé jsem měl pocit že se tam seběhli snad všichni jeleni z celé moravy :) , neskutečný koncert 20 - 25 jelenů... a jednoho jsem považoval za hodně naštvanýho medvěda, s něčím podobným jsem se v životě nesetkal, jsem jen amatérský posluchač, ale nějaký rok už poslouchám - vždy na Libavé a při troubení tohodle jelena mi běhal mráz po zádech :shock: ... několik vteřin doznívala ozvěna toho neuvěřitelného zvuku, z toho jak ostatní jeleni na chvíli úplně ztichli jsem pochopil že je v okolí jasno o králi a později už bylo z jeho směru slyšet jen hodně hluboké a tiché mrmlání, pomalu se oblíkám a vyrážím i dnes...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Alda »

tak jsem se prave vratil z .... libave... opet pln nadhernych zazitku a chvil, kdy jsem mel moznost pozorovat tuto nasi kralovskou zver nekdy doslova na par metru (sestnacterak na 15 m, osmnacterak na 10m - neprehanim, bylo to z oci do svetel) i kdyz jelena neulovil, byl to opet nezapomenutelny zazitek... krome toho: dle mistnich je letosni rije asi "nejslabsi", co si pamatuji...

abych nezapomnel, jsou mezi nami taci, kteri se mohou pochlubit ulovenim jelena - 3. rok po sobe ve stejny datum :-) (ze jo, VJM:-)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Geronimo »

no jo Aldo,kdyz mu ho nekdo privaze ve stejny datum za beh ke stromu,tak to se strili . :lol: :lol: :lol:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od VJM »

Aldo, že můžeš potvrdit, že tam nebyl žádnýz uvázaný pro mě za běhy. :D :D Vždyť si tam taky chodil. Ale mohu říct, že 2 jeleny, které jsem 18.9. slovil jsem o beznal již na začátku říje.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Alda »

coze, vecer opet??? musim potvrdit, ze jsem v PA uvolnil VJM pole pusobnosti a takto to dopadlo :-)
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od VJM »

No kdyby to bylo možný, tak opravdu molu být dva, neboť jsem objevil ještě jednostrně korunovéo desateráka, tak kolem 160-170 bodů. Ale myslel jsem ty dva jeleny v roce 2008 a letos. :D
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

Aldo a Vjm to Vám teda trošičku závidím takový revír a takové možnosti.já jsem byl dnes v Chřibech na posluchy a slyšel jsem tak na 100m jelena,druhý byl kousek dál.krásný zážitek.byl jsem teď víkend na slovensku a nic a kousek za humny krásně troubí. :)
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od sterbik8 »

Dva dny za sebou jsem byl poslouchat v Orlických horách a můžu říct, paráda pánové, neváhám jet každý večer 50km tam a zpátky, to stojí za to, běhá mráz po zádech, předevčírem jich bylo kolem nás 15, včera to bylo slabší, to se jich toulalo 10, počasí nádhera, ticho a troubil celý les!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od VJM »

Včera večer to začalo troubit okolo 16.30. Niv jim nevadilo, že kolega mezi něma střelil jelena, troubili ostošest, akorát se trocu vce začali motat na kraji lesa. Běem 2 odin jsem si natočil 6 jelenů, kteř troubili ve vzdálenosti do 80 m ode mne. Pro Aldu: Mám dobré záběry, akorát nemám ještě toho loňského Pašu. Již jsem ho viděl, akorát jsem u sebe neměl kameru. Zatím to troubí dobře, ale dost brzo ráno zatahují 6.00 - 7.00 do lesa a večer se jim do ploch moc nechce.
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od VJM »

Omlouvám se za překlepy, ale malá mi vyloupala celou klávesnic :D i.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Climber »

Takže jsem byl o víkendu poslouchat na Křivoklástku. Ze soboty na neděli super, bylo slyšet asi 5 jelenů. Z neděle na pondělí se oteplilo (ráno rozdíl 6 stupňů) a už byl slyšet jenom jeden jelen a ten si jenom tak pomrmlával.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Geronimo »

A jelena si neulovil ???
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Alda »

VJM píše:...Pro Aldu: Mám dobré záběry, akorát nemám ještě toho loňského Pašu. Již jsem ho viděl, akorát jsem u sebe neměl kameru...
to VJM: v patek vyrazim na vikend na libavou, tak uvidime. podle dnesnich informaci tam dnes prselo a foukalo - rije pry rychle odezniva. tak uvidime, zda bude pri mne diana s hubertem stat, ci nikolik
patrol píše:...jen škoda, že to tak brzy končí a zase je rok čekání před náma...
to patrol: naprosto moje slova - je neuveritelne, kdyz clovek rekne: za rok... za chvili se sejdeme na jarni CHPT, kdy si rikame "jeste dlouhych 6 mesicu", aby jsme se pak ani nenadali a jiz balili na dalsi riji. jak nam ten zivot rychle utika.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět