Hubení myší

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od fesoj »

Opečený chlebíček se mi taky osvědčil. A zjistil jsem, že dnes se už dají koupit /pravda, za trochu vyšší cenu/ i plastové sklapovací pastičky pro blbce, které na rozdíl od těch klasických nevyžadují žádné štelování spoušťového mechanizmu a je vyloučeno, aby v nich myš návnadu sežrala. Jako kluk jsem do sklapovacích pastiček nachytal myší a hrabošů stovky. S kamarádem jsme měli mladá káňata, tak jsme si koupili každý 10 pastiček /jedna stála 50 haléřů/, nalíčili jsme je v lese podél silnice v příkopu a hlodavců bylo, že jsme je někdy ani nestačili zkrmit. Tehdy jsem začal získávat praxi v lovu "škodné" pomocí lapacích zařízení - a skoro se mi nechce věřit, že za rok to bude už 50 let...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Karlos23 »

Já jsem kočky nikdy moc nemusel,ale tenkrát to byla kvůli tomu kvantu myší nutnost a dnes už sem do baráku prostě patří. Může i ven, ale daleko nechodí,protože kdykoli přijdu domů, tak mě vítá společně se psem, a strkaj se, koho pohladím prvního. Nedávno zase přinesla ze zahrady dva obrovský krtky(jednoho živýho), tak jí nemůžu popřít užitečnost. Akorát budky pro ptáky jsem musel na zahrade dát do pozic, kam se potvora nedostane, dříve byly níž.
Jo a ty plastový pastičky jsem taky kdysi zkoušel, ale s těma mi ty naše myši normálně utekly. Měli jsme je fakt dost velký a viděl jsem jednu jak s ní zdrhá secvaklou na noze.Tak jsem zul botu, udeřil a bylo po myši i po pastičce. :lol:
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Jednou po neúspěšném lovu myši se smetákem a pastičkama přišla na řadu vzduchovka. Myšák zůstal v ohni, jen po něm zbilo na zdi trochu nepořádku :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od fesoj »

Kočky beru jako nutné zlo v baráku, jinak by nás ty myši sežraly - ale moje křepelačka to jaksi nemůže pochopit. Manželka má čivavy, ty se s kočkami kamarádí a když se pokusí micinky navázat bližší vztah s Dorinkou, už 5 x to skončilo tragicky. Ale bez koček to nejde. Myš, hraboš, hryzec, krtek, potkan - to jsou jejich nejčastější úlovky, bohužel to sem tam odnese taky jiřička, rehek a několikrát už i veverka.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Jenom k tomu snášení koček se psy. Předseda měl českého fouska, kterého v mládí učil ostrost na kočkách. Bohužel jeho sousedi jsou zarputilí milovníci koček. Co naplat, když jim vysvětlovat, že to nemá smysl si pořizovat nové. Každá kočka vydržela max týden, do té doby než se odvážili si zkrátit cestu přes předsedův dvůr. Teď už od ní (fena) mají pokoj. Ve svých 14 už nemohla ani na nohy, tak přišla milosrdná injekce. Byl to dobrý psík :(
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od fesoj »

Ještě k tématu kočka a pes. Když jsem si přivezl své první štěně křepeláka, měli jsme kocoura, kterému v té době bylo asi půl roku. S fenkou si na sebe zvykli, nebyli kamarádi, ale respektovali se. Dost dlouho mi trvalo, než jsem čubinu naučil, jak by se měla k cizím kočkám chovat - než "zneškodnila" svou první micinku, už měla zadáveného tchoře, kunu i postřelenou lišku. A nakonec toho kocoura po několika letech zamordoval její syn.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Lotr »

Taky jsem jednou lovil jednu nepolapitelnou myš na čekané :D Usídlila se někde v kytkách v ložnici a to žádná ženská nepřenese přes srdce. Zamaskoval jsem se peřinou, zhasnul jsem a vybaven vzduchovkou jsem zůstal "na čekání". Hned za pár minut jsem měl úspěch, čistá komora, sice jsem prostřelil i kytku, po které lezla, ale díky mému loveckému úspěchu to zůstalo bez odezvy paní domu :D

Sice OT, ale k tématu domácí kočka a lovecký pes. Můj WSS naši domácí kočku toleruje, už jsem je párkrát "přistihl" jak spolu spí v kotelně, sice ji sem tam prožene, ale jinak ji na rozdíl od cizích koček snáší. Cizí kočka má smůlu :twisted:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Karlos23 »

Náš pes se s kočkou snáší, ale nerad.Ví, že nechci,aby jí zakousnul, tak jí nechá i chlastat vodu z jeho misky a ona si kněmu i lehá do pelechu,ale jakmile vidí, že jí chci od někud vyhodit, nebo za něco potrestat, napjatě sleduje, a okřiknutí kočky "deš potvoro",nebo cokoli podobného bere jako povel " teď máš možnost jí dát co proto" a jde po ní s plnou parádou. Skočí po ní, převrhne židli, strhne závěs, a když má kočku v hubě, nebo někde v koutě, tak jí pustí a vítězoslavně odchází. :lol:
Odpovědět