Smutná událost.

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

nimrodl> tak ty jsi dobrý mimoň. K prof. Komárek se dopustil některých omylů, jako asi většina lidí, ale ty se týkaly odborných závěrů apod., nicméně nazvat ho pytlákem je dobrej úlet... :lol:
Hubertus z Afarsu je jako nějaká známka punku nebo co :lol:
Brigády a schůze... :lol: :lol: :lol: jaké to zaklínadlo, obvykle těch, co ztratili alespoň nějaký lokální vliv a zdání moci a teskní po starých časech.... Schůze potřebují pouze tam, kde to jinak zorganizovat neumí a obvykle je to přehlídka zneuznaných ambicí a eg (to má být množné číslo od ego :D ). Pokud jde o brigády, tam je to trošku jinak, práce nějaká v revíru je potřeba vždy, údržba zařízení, péče o zvěř atd. někdy je to třeba, ale ledacos se dá řešit tím, že každý dostane přiděleny svoje povinnosti týkající se honitby, a jak, kdy a kým/čím je zabezpečí je mi celkem jedno, když jsou dobře. Nemusí to být vždy organizovaná "brigáda". Nehledě na to, že ledaskde se dělají brigády jen pro brigády, aby měli soudruzi pocit, že pořád můžou někomu něco nařídit...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Rogam »

To nimrodl

Zjevně máš nějaký mindrák. Nesmíš se tolik upínat na „poúnorovou“ podobu myslivosti, spočívající ve schůzování a brigádách, naštěstí tato doba je už pryč.
Holt se musíš smířit s tím, že někdo nemá čas běhat po brigádách a náladu běhat po schůzích, které jsou mnohdy o ničem a kde se akorát často "vyblinkává" řada polointeligentů. Namísto toho třeba maká a vydělá peníze, tak si to raději zaplatí, proto existují hosté, poplatkové odstřely, ne. Bez něj by řada sdružení ani neexistovala a neznamená to přeci, že by měl mít jiná vztah k myslivosti, než někdo jiný. Samozřejmě až na řadu výjimek, které si např. koupili lov. lístek...

Toho Prof. Komárka nemá cenu komentovat...
Naposledy upravil(a) Rogam dne stř 29.10.2014, 11:25, celkem upraveno 3 x.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Jiří K. »

Je to venku to o co jde je jedině lidská závist. A ta žere. Takže normovat, kádrovat, klást byrokratické překážky a pod. Podle hesla : " Když ne já, tak nikdo".
A ty debile! Pokud ani nevíš o kom píšeš tak se raději nevyjádřuj. Prof.Komárek většinu svých knih napsal za protektorátu. Kdy nemohl vyučovat, protože české vysoké školy byly zavřeny. To znamená, že popisoval ve svých povídkách období první republiky.
Sorry za ot a toho banána beru.

Bwana mě předběhl a napsal to kulatněji než já. Plný souhlas.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3409
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Smutná událost.

Příspěvek od dalas »

to nimrodl, Jiří K. - pánové, uberte prosím na plynu. Nazvat někoho pytlákem bez důkazů je přinejmenším hloupost. Pak to vyvolává reakce, které by tu neměly být. Pořád se tu svádí něco na lidovou myslivost. Zda je myslivost lidová nebo není, je dáno přístupem k loveckému lístku. Protože tu možnost mají prakticky všichni, je i současná myslivost lidová, bez ohledu na angažovanost jednotlivců. I neomezený nájemce honitby s několikamilionovým nájmem je lidový myslivec a je jen na jeho přístupu ke zvěři zda se bude hoden nazývat myslivcem. Vše ostatní jsou jen prostředky k dosažení nějakého stavu přírody.
Ale to už jsme se dostali dost daleko od nešťastníka, dle mne, s nezkrotnou loveckou vášní, která je příčinou toho neštěstí. Frustrace z toho, že lov by byl neúspěšný mu zatemnila mozek a zmáčkl. takže, naučit se ovládat a mít na vědomí, že když nic neulovím, nic se neděje. Natož aby někdo zemřel hladem.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Smutná událost.

Příspěvek od nimrodl »

Rogam píše:To nimrodl

Zjevně máš nějaký mindrák. Nesmíš se tolik upínat na „poúnorovou“ podobu myslivosti, spočívající ve schůzování a brigádách, naštěstí tato doba je už pryč.
Holt se musíš smířit s tím, že někdo nemá čas běhat po brigádách a náladu běhat po schůzích, které jsou mnohdy o ničem a kde se akorát často "vyblinkává" řada polointeligentů. Namísto toho třeba maká a vydělá peníze, tak si to raději zaplatí, proto existují hosté, poplatkové odstřely, ne. Bez něj by řada sdružení ani neexistovala a neznamená to přeci, že by měl mít jiná vztah k myslivosti, než někdo jiný. Samozřejmě až na řadu výjimek, které si např. koupili lov. lístek...

Toho Prof. Komárka nemá cenu komentovat...
V žádném případě sem nemyslel to klasické schůzování,debaty o ničem u piva atd. Ale spíše se sejít,pokecat co kdo střelil,viděl,postavil,co bude potřeba udělat,koupit,prostě přátelská rozmluva v rámci MS...
Komárek,ideální důkaz pro civilní lidi je Lovy v karpatech,kde často myslivecká skromnost a morálka jde stranou.A pokud se o něj zajímá člověk v rámci myslivosti tak příjde na násobky nepravd a přestupků minimálně proti etice
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

Nimrodl> tak si predstav a zkus pochopit, ze jsou mezi nami taci, kteri nemaji zadnou potrebu se schazet na potlachani o tom co videli, strelili, atd., proste si tu myslivost delaji sami pro sebe a tohle "druzeni se" je jim cizi, maji treba nekolik malo osobnich pratel a to je vse. Ze ty to mas tak jak to mas, to je v poradku, a stejne tak je v poradku, ze to ma nekdo jiny jinak a nemuzes ho za to odsoudit.
Ad Komarek - ackoliv nejsem takovy jeho obdivovatel, jako rada lidi, tak stejne, ohanis se jakousi mysliveckou moralkou a skromnosti, ale nejak nevim, co by to melo byt a cim se ten Komarek mel tak provinit. Jestli to nebude zas jen nejaka tva osobni definice...

Rogam> jak rikas, a aniz bych tim chtel kazit nekomu moralku, zjistil jsem, ze dost casto je lepsi, kdyz se kazdy drzi toho, co umi. Kdyz si nekdo, kdo je machr ve svem oboru, za cast sveho vydelku, najme jineho machra v jeho oboru, je vysledek mnohdy nasobne lepsi, nez kdyby na tom ten dotycny nechal mladi...

Dalas> napsal jsi to dobre a neni k tomu co mit za vyhrady. Spis jen pro zpestreni doplnim, ze pojem "lidova myslivost" vnimam, asi podobne jako Leon, v te konotaci zprofanovane dobou minulou, kdy kvalita myslivce byla hodnocena prave podle jeho politicke angazovanosti a poctu schuzi, brigad a akci Z, kterych se ucastnil, a ne podle odborne erudice. Osobne delim myslivce na profesionaly a hobiky, tedy lidove myslivce, sebe pocitam do te prvni skupiny. Rozhodne jsem ale dalek tomu, komplikovat nekomu pristup k loveckemu listku, s jedinou vyjimkou. Vyrazne bych pritvrdil pozadavky na odborne znalosti a kompetence (do kompetenci radim treba i ty zminene strelecke dovednosti, zachazeni se zbrani...).

Leon> povidej mi o tom. Pred nejakou dobou jsem byl z nostalgie pozvan na nahanku do kraje, odkud pochazi nas rod. A kdyz jsem videl v rukou potomku tech radiovkaru flinty z majetku slechtickeho rodu, kteremu moji predci slouzili jako lovci a prof.myslivci, jeste s erby na lucikach, bylo mi "zvlastne"...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter a ještě zvláštněji by Ti bylo, kdybys byl potomek toho šlechtického rodu :wink:
jinak, jak píšeš, já raději "hostuji" a zaplatím si to, koneckonců to někdo jiný stejně udělá líp, než já :lol: , jelikož nemám nyní potřebu:
a) mít na krku revír a starat se o to (resp. to hlídat, aby každý dělal, co má a když si najmeš někoho, kdo to bude hlídat, tak pak musíš hlídat jeho, to je jak ve firmě...),
b) být ve sdružení řešit s nějakým chytrákem, který s obtížemi vychodil ZŠ, co jak se má dělat.
Obojí vyzkoušeno a opravdu nikdy více.

To nimrodl
jenže ono to tak všude chodit nemusí, ne každý si s každým sedne a pak nemá potřebu s ním vysedávat u piva, neber to prosím osobně :wink:
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Smutná událost.

Příspěvek od petjan »

To nomrodl: no ono se taky třeba s tebou ani nedá sedět, třeba jsi prudič a to to nikdo nestojí, nevím. :?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Smutná událost.

Příspěvek od nimrodl »

nemám problém s tím že to bere někdo profesionálně a individuálně.Pokud je po něm znát nějaká práce,aktivita,je zodpovědný... Tak proč ne :wink:
Dokonce nemám problém ani s tím když si někdo zaplatí lov.Je to dáno dobou a často vhodné pro obě strany.
Nemám rád lidi co rozumují a přitom celý rok nevytáhnou paty z baráku.Příklad,hospodář a předseda rádi kážou jiným o morálce,tradici...přitom hospodář si vezme na společný lov maskáče a kšiltovku,předseda si rád práskne i na 150kg bachyni "aspoň bude víc masa" no a tito lidé mě vyčítají jak vodím psa,jak nosím flintu atd.
Kdyby to bylo ze strany echt myslivce,vzorného příkladu pro všechny tak proč ne.
Jednoho krásného dne sem si dovolil prohlásit že je jim potom hovno a postupně na to s.al s tím že nebudu dělat nikomu blbce.Úsměvná část,byl jsem prohlášen za flákače a schůze rozhodla že nejsem dále perspektivní :lol:
Proto ta částečná averze vůči modelu lidového myslivce.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Smutná událost.

Příspěvek od crif »

Nimrodl>hele hochu, pojď ke mě do HS a uvidíš, jak to chodí jinde. Ten kdo maká, přemýšlí,vymýšlí atd, je v pohodě a taky má! Kecalové a teoretici bohužel mezi námi nejsou. Ti náš kolektiv museli opustit a na nějaké osobní invektivy nebudeš mít ani pomyšlení :lol: :lol:
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Rogam »

To nimrodl
a co jsi čekal, když si je poslal do ....? začal si "boj", který si evidentně nemohl vyhrát, takže máš svoji pravdu a užíráš se doma, výborně..., zjevně musíš ještě životně vyzrát :wink:
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Smutná událost.

Příspěvek od nimrodl »

doufám že životně nevyzraju do jejich podoby.Rozhodl sem se definitivně že to zapichnu protože své práce si cením a nebudu dělat za ostatní flákače.
Našel sem si jiný koníček (z řad motorismu) kde závist a pomluvy nejsou na místě.Dovolil bych si doporučit i ostatním ať zhodnotí svoji činnost v MS protože není nutné si nechat dělat na hlavu od ostatních jen proto abych mohl dělat to co mám rád :wink: pro mne se v podstatě nic nezměnilo.Do přírody chodím stále (možná i častěji-už si se mnou zadnici nikdo utírat nebude), LUP psa mám stále,na střelnici si taky zajdu.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Smutná událost.

Příspěvek od kabát »

...nimrod... Tak to je super, že jsi spokojený a do nikoho nerýpeš. Ať ti to vydrží.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

Nimrodl> no tak kdyz to beres takhle, "na myslivost kaslu, nasel jsem si jineho konicka, kde mi nikdo neprudi, a jsem v pohode", tak fajn, budiz ti prano stesti. Ja to tak treba nemam, myslivosti ziju v podstate cel zivot a neumim si predstavit delat neco jineho, takze ty trable, ktere popisujes, si umim predstavit resit zmenou honitby, sdruzeni atd., ale ne zamereni, ale pokud ti to vyhovuje, tak v poho a uzivej.

Rogam> jojo, umim si to predstavit. Ackoliv, moji predci od dedy dal tomu rodu slouzili, a byl tam vzdycky vztah podrizeny-nadrizeny, vrchnost-slouzici, ale byli jejich osobni lovci a myslivci, lovili s nimi po velkem kusu sveta, travili hodne casu treba jen spolu pri dost osobnich zazitcich a ten vztah, byt mel ty zminovane aspekty, byl dost uzky a osobni, diky tomu. Jeden z predku svemu "sefovi" na lovu zachranil zivot, coz je dolozeno a byl za to odmenen a povysen na cosi atd. Proc to cele povidam, samozrejme ani zdaleka nikdo od nas nebyl "z rodiny", ale zase ten vztah mel daleko i k beznemu vztahu podkoni-pan. Takze me bylo tak nejak divne...
Jinak pokud jde o reviry, chapu o cem mluvis, a je znat ze ze zkusenosti. Protoze mam nejaka ta pismenka, prukazky, odznacky a razitka, jsem z tech, co si je ti panove najimaji, aby se jim o veci starali, a neni to vzdy jednoduche, na vsechny strany. Navic, pokud nemas dalsi duvody, zajmy ci plany, kdyz to, co das dnes za revir, investujes do poplatkoveho lovu, uzijes si mnohem vice radosti s mnohem mene starostmi...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Lotr »

Já nevim, co pořád s tou lidovou myslivostí máte. Poslední lidoví myslivci skončili s ukončením nájemních vztahů v roce 2013 a ti úplně nejposlednější skončí na konci tohoto desetiletého období v roce 2023. Ačkoliv jsem členem sdružení/spolku (ještě pořád bojujeme s transformací :evil: ) tak jediné, co se na schůzích řeší, jsou peníze. Tuhle je třeba zaplatit nájem, tuhle pořídit krmnou sůl, postavit posed, zaplatit kapelu na hlavní hon, řešit finanční situaci spolku. Na to, co kdo postavil, viděl, střelil na schůzi moc času není, o tom se může povídat po schůzi u piva. Jeden je majitel firmy v řádech desítek milionů, druhý je řemeslník v invalidním důchodu, kdo z nich je lidový myslivec a kdo lovec? Sedí na schůzi vedle sebe, jeden rád loví a pracuje pro MS, druhý je rád, že si může obejít svůj krmeleček a donést trochu toho krmení. Kdo z nich je víc myslivecky skromný a kdo víc dbá na etiku? Doba dávno pokročila a pojem "lidová myslivost" dávno ztratil svůj původní význam.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět