dvojka ZP

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: dvojka ZP

Příspěvek od knoby »

A zjistit to na 100% lze asi jen přeměřením tvrdost vývrtu? Nebo to někdo dokáže zjistit nějakou jinou metodou?
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Vojta »

Můžu to potvrdit, o jedné dvojce ZP s chromovanými hlavněmi také vím. Mněl jsem ji i v rukách. Bude to určitě zakázková práce.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: dvojka ZP

Příspěvek od figi »

Vlastním ZH i ZP s tvrdochromem v hlavních. Dělali mi to ve zbrojovce v Brně, dokud fungovala, nebyl to žádný problém.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Zdenek41 »

Já vlastním taky ZP s chromovánými hlavněmi v jednom nejmenovaném podniku v Jihlavě :D .Po nakonzervování a odjezdu na vojnu jedna hlavěn neslušně vypadala,je to škoda.Jinak to dost hobluje broky.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Zdenek41 »

Knoby jak to zjistit vystřílej 10SB a nech to měsíc stát bez čištění.A garantuji,že hned budeš vědět jestly je to tvrdochrom. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: dvojka ZP

Příspěvek od figi »

Zdenku,myslím, že ty broky, které jsou v kontaktu s hlavní jsou zdeformované vždy, ať s chromem, nebo bez něj. Tak jsem to i vypozoroval u svých brokovnic, dvě mám s chromem a dvě bez. A dnes se už většina brokových nábojů vyrábí s košíkem.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo Figi to je ten problém.Po tátovi mám na svoje potřeby nepřekonatelné zásoby papíráků s filcovým luntem.Zatím do ZP jsem nekoupil jedinou.Má komory 7O s tou druhou brokovnicí mám jiné starosti je neidenfikovatelná hamrleska 65 s videnskýma hlavněma je lehoučká a všude napsáno nicht kugel.Vím,že s tím táta něco dělal v tom blíže neurčeném podniku a ja se dneska s toho koulí vystřelit bojím.Jinak stou ZP jsem srřílel na snih na 300m jsem z té chycené hlavně nacházel již jen šupinky.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Toma »

Zdenek41 píše:Jo Figi to je ten problém.Po tátovi mám na svoje potřeby nepřekonatelné zásoby papíráků s filcovým luntem.Zatím do ZP jsem nekoupil jedinou.Má komory 7O s tou druhou brokovnicí mám jiné starosti je neidenfikovatelná hamrleska 65 s videnskýma hlavněma je lehoučká a všude napsáno nicht kugel.Vím,že s tím táta něco dělal v tom blíže neurčeném podniku a ja se dneska s toho koulí vystřelit bojím.Jinak stou ZP jsem srřílel na snih na 300m jsem z té chycené hlavně nacházel již jen šupinky.
Taky jsem kdysi zkusil střílet na sněhu 3,5m brokem z šestnáctky,ze zvědavosti kde najdu poslední čáry po brocích.Flintu jsem se snažil mít vodorovně s terénem,a poslední broky byly na 72hém kroku.Tak to jsi musel střílet vysoko.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo kolik stupnů to bylo nevím napsal jsem metry,ale byli to kroky to sory :D
vhool

Re: dvojka ZP

Příspěvek od vhool »

...kdysi mi nekdo tloukl do hlavy,ze bezpecna vzdalenost pro brok je "prumer broku krat sto" a vyjde to v metrech ... nikdy jsem to nezkousel :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Zdenek41 »

Jinak dostřel i u té 16 by měl být 3,5/100 =350m.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Zdenek41 »

My Vhool máme nějak stejné myšlení jinak ty jsi vždy rychlejší :lol: :D
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: dvojka ZP

Příspěvek od Toma »

To jo ,ale pod určitým úhlem.V chytrých knížkách je uvedeno že brokový dostřel při vodorovné poloze je okolo sta metrů,mohou se ale dále odrazit od zmrzlé půdy atp.šak víme.
Lovec zabíjí jednou ranou.
vhool

Re: dvojka ZP

Příspěvek od vhool »

Zdenek41 píše:My Vhool máme nějak stejné myšlení jinak ty jsi vždy rychlejší :lol: :D
:wink: nemame,ty jsi myslivec telem i dusi a ja ne,ja jendelam v lese, lovim a staram se o zviratka :wink: :lol: :lol: :lol:
vejce

Re: dvojka ZP

Příspěvek od vejce »

Dobrý den pánové,celou diskusi jsem několikrát projel,na netu jsem nic nenašel,ani v moudrých knihách,nejblíže byla otázka od miroslavka,ale spočítat to hold nedokážu,mám též ZP 45 r.v.47.16/16/70,jedna hlaveň elektro kladno,druhá czechoslovakia,všechny zkoušky na hlavních o.k.zahrdlení 16,2 a 16,4 nechápu zahrdlení,nezpočítám,dostal jsem nábojový pás k této zbrani,byli v něm i slugy ale netroufl jsem si je zkusit ani do jedné z hlavní,vzal jsem ji na kachny,ale zatím jsem ji zkusil jen do papíru,nějak mi to nejde,asi musím víc po laufu,koza je koza,ale chodit s ní chci,poradí někdo jak na to?díky lovu lesu
Odpovědět