Adeptský kurs

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Kubo 630 »

Tak vcera som uspesne spravil doplnkovu skusku pre ziskanie zbrojneho preukazu, takze mam D-cko. Dvaja chlapci nespravili, trochu mrzute, ale mozu skusit v januari.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od slavektis »

Kubo ,blahopřeju ke zbrojáku,možná si zaváhal ještě s tím E,nikdy nevíš,kdy ho budeš potřebovat. Tak přeleštit flinty,nechat se pozvat,ať stihneš aspoň poslední hony a natláčky. Lesu a nyní hlavně lovu zdar.
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Kubo 630 »

Dakujem. O polovacke mozem zatial iba snivat. Skusky som spravil, ale zborjak dostanem najskor tak v januari, cize po sezone.
Ak ma zoberu za cakatela, tak tiez nebudem polovat, to by spravilo akurat zlu krv, technicky to mozne je avsak to by bola dvojsecna zbran. Rok cakatelom, potom mozno clen. Ja si nezapolujem este taky rok a pol urcite, mozno viac, ale vobec ma to nemrzi, co je mne sudene, iny nestreli ( to si Hubert s Dianou ustriehnu)
Zbrojak dostanem mozno v januari, ale pod stromcek dostanem brokovu dvojku :lol: bude musiet este ostat u povodneho majitela.(striela jak lusk, a za 50 eciek, no nekup to )
Strasne ma mrzi, ze kamarat nespravil zbrojak hoci na to mal, chudak nemoze za to ze sa neprijatel jeho otca vypomsti na nom. Taketo veci robia nazor o polovnictve u sirokej verejnosti. Ale skoda takuto temu na taky pekny vecer.

Lovu a lesu zdar!
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Hanzi216 »

Kubo 630 píše:Chcem sa opytat, ako ste prisli na skusky obleceni vy? Bolo nas tam 33 a v zelenom sme boli len dvaja, ostatny boli v sakach a tesilakoch, popripade v rifliach. Mne to akosi nepasovalo, nebude uz asi mnoho udalosti v zivote polovnika kde by mohol takto reprezentovat svoje presvedcenie. Teda aspon ja to tak citim.
Pro mě nepředstavitelné. Na zkouškách pořádaných OMS byla POVINNOST přijít v mysliveckém oblečení, měli jsme to jako součást předmětu o mysliveckých tradicích. Všichni přišli v zeleném a myslím , že kdyby někdo nepřišel, tak asi propadl, nebo by ho pěkně přidusili. Na MZLU je všeobecně povinnost přijít k jakékoliv zkoušce v obleku a dámy v kostýmu, nebo šatech - no prostě jak jsme říkali svátečně oblečenej.Takže lesáci chodili všade v zeleném a my z agronomický fakulty v sakách. Já osobně jsem si vzal k Hromasovi na myslivost zelený oblek. U nás (obor agroekologie) si dávali myslivost jako volitelný předmět i lidé, kteří ani nikdy myslivost dělat nechtěli.
Jenom jednou jsem musel na náš myslivecký ples v normálním saku (to myslivecký se za rok hrozně srazilo :lol: a já ho neoblékl :evil:) a cejtil jsem se pěkně trapně. Jinak u nás na výroční schůzi všichni v mysliveckém obleku, košili a kravatě. Na normální schůzi aspoň v zeleném triku.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Perník »

Základní zkoušky jsem absolvoval sic svátečně oblečen, ale nikoliv v uniformě. Za prvé si nikdo nemohl být jist zda se myslivcem opravdu stane :wink: a za druhé značná část účastníků kurzu byli študáci a mladí, co mají hluboko do kapsy a vypláznout 4 tisíce za uniformu hned na začátku myslivecké kariéry nebylo jen tak. Takže, já osobně bych z toho povinnost určitě nedělal. Zkoušky mysliveckých hospodářů, to už je věc jiná. Tam už jsme všichni byli jak zelená armáda.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Hanzi216 »

Perník píše:Základní zkoušky jsem absolvoval sic svátečně oblečen, ale nikoliv v uniformě. Za prvé si nikdo nemohl být jist zda se myslivcem opravdu stane :wink: a za druhé značná část účastníků kurzu byli študáci a mladí, co mají hluboko do kapsy a vypláznout 4 tisíce za uniformu hned na začátku myslivecké kariéry nebylo jen tak. Takže, já osobně bych z toho povinnost určitě nedělal. Zkoušky mysliveckých hospodářů, to už je věc jiná. Tam už jsme všichni byli jak zelená armáda.

Já jako většina jsem neměl svoje vlastní, ale různě popůjčované. Já například od mého dědy, který dělal vrátného. Fasovali lesácké obleky, potom jim uřezali ty zelený knoflíky s lístkama a přišili si hnědý. Co jsem slyšel, tak už to je zrušené a letos byli lidé na zkouškách v riflích někdo v saku atd.
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Kubo 630 »

Tak dnes som bol vyplatit 120 Eciek ako clenske, zapisne, poistka atd. Ozaj to lezie do penazi, som si po mature uzival volnosti a teraz som musel dva dni zobrat fusku a ist pokryvat strechu aby bolo z coho vyplatit konicek. Cely den fukalo, zima jak v gronsku, do toho vcera aj sneh. Teraz budem musiet pobehat k doktorovi, na prokuraturu po vypis registra trestov, overit vysvedcenie, pohladat blocky a davaj na Okresny Lesny Urad. To zas bude chodenia, neznasam birokraciu, radsej este jeden den na tu strechu :D
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Kubo 630 »

Tak vcera na vyrocnej clenskej schodzi ma prijali za cakatela, jednohlasne. Z piatich 2 nepresli za cakatela a zo 4 jeden nepresiel za clena. Uz sa tesim na sezonu, material na krmelec uz mam doma, len to zbuchat a vyviezt.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
CorwinCz
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 15.9.2009, 21:07

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od CorwinCz »

Ahoj.
Dnes jsem úspěšně složil zkoušku z myslivosti.Jsem rád,že to mám za sebou.
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od dušan »

Dneska to snad nejde udělat zkoušky bez absolvování kurzu ale po revoluci to bylo normální,že kdo měl peníze tak nikam chodit nemusel a dostal dekret o zkoužce z myslivosti a někdy to bylo podle postavení od 10000 tisíc až do 100000 tisíc pro movité podnikatele a na nahánce jsi se musel schovávat za strom,když jsi viděl jak pan doktor zachází se zbraní,tomu je snad konec.polovina lidí co znám to má koupené a když je potom slyšíš jak se baví o zvěři a myslivosti tak bys blel.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od kojot »

Dušane buď si naprosto jist, že to funguje pořád. V okolí pár takových expertů znám. Blasery, Beretty............ale zvěř má prej krev a vočiska..............No comment.
Jo a další postřeh - na střelnici je nepotkáš a když už, tak raději nestřílí, aby se neztrapnili. Za to na společných lovech, to jsou opravdu mistři!!!!!!!!!!!!!!
Proto naháňky a natláčky s těmito lidmi moc nevyhledávám.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Zdenek41 »

Dušane ty seš moje krevní skupina.I já jich pár znám.Taky se jim vyhybám :lol: Pokud můžu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Leon »

to bylo a bude dnes to je za prachy a dřív za funkci a nebo když dokázal sehnat to co nebylo ale na to dost lidí zapomělo :?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od dušan »

Zdenku,já se začal zajímat o myslivost po přícodu z vojny a to bylo o něčem jiném v roce 77 nebylo tolik černé ale drobné mraky ,chodil jsem chytat zajíce,aby měli ve Francii zvěřa také jsem chodil na ondatry s jedním myslivcem co bydlel u nás v baráku to byla jiná škola a v kurzu jsi už věděl o čem je řeč.taková myslivost se už nevrátí.dneska se v kurzu učí to samé ale doba je jiná a tak máme na co vzpomínat,lidé měli k sobě blíž ,dnes hrají hlavní roli peníze a myslivost je až na druhořadá.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od vesrad »

Zdravím pánové,
mám dotaz asi především na myslivecké hospodáře, kteří někomu zaštiťují adeptskou praxi.
Jak moc je adeptská praxe časově náročná? To, že mi teoretická část kurzu vezme na tři měsíce každou sobotu je mi jasný a s tím počítám. Ale jak je to potom dál v té praxi? Je to vycházka ven kdykoli to jde,nebo jedna akce za týden, jedna za měsíc?
Jde mi o to, že za necelý měsíc začíná kurz na který bych rád začal chodit, ale problém je v tom, že současně dělám dálkově výšku (což si taky nějaký čas vezme) a tak trochu opravuju barák... Takže pokud by zodpovědná praxe vyžadovala každý víkend nějakou celodenní akci, tak to budu muset odložit. Nerad bych to odbýval, ale současně se mi .moc nechce čekat další rok na další kurz. Půjdu se poptat i na OMS, ale rád bych znal další názory.
Díky
Lesu, lovu zdar
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Odpovědět