Střelivo Barnaul v ráži 7,62x39

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
zizkam
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 20.9.2007, 7:34
Bydliště: Plzeňsko

Střelivo Barnaul v ráži 7,62x39

Příspěvek od zizkam »

Prosím nemáte někdo zkušenosti s touto municí v této ráži. Dnes se mi stalo to,že mi 2 náboje nevistřelili a kulky zůstali v hlavni naštěstí šli vždy vyndat.(Nejdřív zůstala 1 tu jsem vyndal a za chvíli druhá tu jsem naštěstí taky vyndal). už se toto střelivo pomalu bojím použít,aby se mi to nestalo znovu.Díky za každou radu a odpověď.
mates 7x57,SKS,Iž12/70 jednuška,
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Já mám špatnou zkušenost s Ruskou municí zejména v ráži .22. To mě Short selhalhával v revolveru zpravidla když to mohla být 10. Problém byl v tom, že materiál nábojnic byl přili? tvrdý a energie úderníku nestačila na inicializaci zápalky. Jinak ty rány byly nepravidelný, ikdyž náboje měly hrdý název Match. Pokud jsi současně se střelou vysypal i neshořelý prach, tak je energie zápalky příliš malá. může to být vlastní zápalkou, nevhodným prachem ve vztahu k zápalce, nedostatečným zaškrcením střely a Možná i malou energií úderníku. Pokud tam prach nebyl, tak je to blbej ?ertík ze strany výrobce. V každým případě bych silně zvažoval jestli toto střelivo používat. ještě štěstí, že ten SKS asi nepřebije. Pak by byl k odpálení druhé rány do ucpané hlavně opravdu jen krůček.
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Přátelé, nechci vám do toho kecat, ani se nikoho dotknout, ale proč ten šmejd kupujete...???? :shock:
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od bendy »

Proč šmejd? Ten osmerák (u? bronzový) - v jiném fóru, byl střelený právě Barnaulem, jako vše ostatní... Neměl jsme špatnou zkušenost... Sice jsem už I?ku prodal, takže další praktický zkušenosti a testíky nebudou,ale já zase nemám rád SB... No jo, výběr v téhle ráži je velice omezený...
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

No, ten omezený výběr je fakt. Barnauly určitě fungují, ne že ne, ale ocelovou hilznu bych ještě....no....ale plá??ovaní střely ocelí pokrytou slabou vrstvou tombaku... :? , nemám je rád, stejně jako SB. Pravda....jsou levné...
stifter
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25.9.2007, 20:34

Příspěvek od stifter »

Ocelová nábojnice s tvrdou vojenskou zápalkou, to je oří?ek i pro I?ku !!! všechno co je ocelové (samozřejmě i levné) má určité mouchy, nehledě na to že tvrdý ocelový plá?? střely doslova "hladí" lauf zevnitř ve vývrtu, dno nábojnice při výstřelu, až se opře o závěr a mazlí se s ním, a vše korunují kyselé zplodiny zápalkové slo?e, a pokud je venku vlhko, tak do 2 hodin máš zrzavou lišku v laufu. Ve srovnání s ním se jeví vojenské náboje zlých bolševických armád jako poloviční zlo, plá?tě byly sice ocelové, ale z měkké oceli a se silnou vrstvou tombaku, a hlavně laufy byly chromované. K zápalkám, viděls jaké je u AK bicí kladívko, a jaká pru?ina ho ?enež Nebo u SKSu, to je kladivo!

Kolik těch kulových ran za rok dá?? To chceš šetřit i na tomhle? Nejvíc se používají SB, a Federaly, aspoň tady na Vysočině.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

No, pravda je, že s SKS no problem...:D...a hloubka zápichu je vždy cca 1mm. Včetně Barnaulů. Ale pokud vím, tak barnaul by měl vyrábět non-erosive/corosive ammo, ne?
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

U? jsem to psal, ale co já vím, tak ty Barnauly SP mají poměrně dobré účinky na zvěř. Pár kusů jsem viděl střelených včetně lončáků a vždy byl průstřel a zvěř ne?la nikdy dál než 50 m. Často i v ohni. Jednou to neprostřelilo silnějšího lončáka a ta střela měla nad očekávání pěkný hříbek a slušné zachování hmotnosti.
Ze svého SKS jsem těch Barnaulů ("mosazná" hilzna) vystřílel asi 150 a nebyla jediná selhávka. Resp. jsem neměl u SKS selhávku se žádným střelivem včetně všelijakých druhů patron včetně různých vojenských. Co vím, tak ale u CZ 527 Carbine nějaké selhávky byly, jak s Barnauly, tak s MFS. Podle mě to pro SKS není úplně špatná volba. Navíc všechny patrony od Federalu, Remingtonu nebo Winchesteru mají V0 710ms, kde?to Barnaul má při stejné střele 8g V0 okolo 745 ms. Tím se ale nějak Barnaulů nezástávám, podle mě lepší než SaB.
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

munice 7,62*39.

Příspěvek od Jindrich Camek »

Dobry den.Vlastni kulovnici CZ527 Carbine.Je skoda,ze v teto razi je mali sortiment streliva io renomovanych znacek.S touto zbrani jsem spokojen.Mam s ni strelenych par kusu sparkate zvere.Vzdycky mne nesklamala.A to sem s ni strilel srnce na vzdalenost asi dobrych 160m.Osobne si s touto zbrani verim a jsem ochoten strilet do teto vzdalenosti.Mam na ni optiku Meopta 3-12*50 cerveny bod.Zbran je lehka perfektne sedi v ruce.Coz se tyce streliva.To si kazdy musi vyskouset sam.Myslim si ze strelivo Barnaul a SB.Je v podstate na stejne urovni.Jsem schopen na 160 netru mit po trech ranach tyhle tri rany v kruhu o polomeru pivniho tacku.Nekdy mne jedna rana kousek utece.Je potreba strilet a trenovat strelbu.Co se mne u techto poloplastu libi.Nejsou po rane otrepi v hlavni.Takze je temer cista.Jinak se myn nastrelem na 160m nejsem spokojen.Ponevac mam kamarada ktery ma kulovnici Tika a ma tri rany ve 160m ktere ma v polomeru peti cm.Ale myslim si ze ma spatna strelba muze byt z duvodu horsi zbrane.A musim rict ze si myslim,ze jak SB,tak Barnaul trosku rozhazuji.Je jedno kterym smerem.Ale je potreba rict,ze CZ 527Carbine je zbran na strelbu do 100 130m.A na tech sto metru se s tim strelivem do 5cm dostanu.Na druhou stranu na vojne jsem strilel samopalem na 100metru na miridla.A tremi ranami jsem pivni tacek taky trefil.Takze az tak spokojen nejsem.Akorat tapu jestli ze strelivem,zbrani nebo mima rukama.Coz se tyce ranivosti strilel jsem i siku.Kule prosla skrz.Horni komora.Zver odesla 50 metru.Ale sika je tvrda.Lan odchazi po razi 7*64 az dveste metru.A to strelena na horni komoru.Coz jsem sam videl a byl jsem toho svedkem.Budu rad za kazdou komentar k teto zbrani i strelivu co jsem napisete.Dekuji Jindra
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

CZ 527 Carbine.

Příspěvek od Jindrich Camek »

Omlouvam se za hrubky vim o nich.Nejsem hloupy clovek mam sice jen stredni skolua,ale zatim me dela problem psat na pc.Takze se na pravopis nesoustredim.Doufam,ze to pochopite.A myslim si ,ze jsme tu blazni do myslivosti a zbrani,tekze nejaka hrubka neni podstatna.Polepsim se.
bony
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05.2.2008, 18:11

barnaul

Příspěvek od bony »

Mohu potvrdit seklá střela v hlavni u poloplá?tě barnaul ve zbrani SA 58 -ůprava na "lovecký dyzajn" při lovu telka ! takže nic moc ,ale nabu?ený malinko jsou -závěr mlátí jak o život .Mam tu i SP od SB ale po zkušenostech z lovu lončáků kdy zvěř odchází a trpí jsem přestal používat a opatřil 7x64.
Odpovědět