Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od jira »

Ahoj, tak jde se ptal ve zbrojovce zda budou vyrábět verzi pro levoruké střelce a na povrchovou upravu. Pro levoruké včetně mě špatná zpráva zatím se údajně na LH verzi pracuje v konstrukci nikdo neví jaký model to bude a nevi ani v jakých ražich. Můj osobní pocit je , že ještě na verzi pro levoruké nesahli. Odpověď nevíme jaké ráže budeme LH nabízet je v podstatě vyhibavá neboť při modularite a dodorženi velikosti záveru a skupinu ráži je prakticky možné jakákoli ráže. V které již vyrábí nebobudou. Co se povrchové úpravu týká je to zbrojovkou vyvinutý způsob nitrydace. Musím říct že jsem to na několika flintách okukoval a řekl bych pěkný.Takže chtěl jsem 600 ale jelikož je verze pro levaká dle odpovědi v nedohlednu budu muset najít nového mazlika u jiné značky.
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od argonaut »

Mojich pár zkušeností s LUX verzí v 308.

Oproti předchozím CZ zbraním (557, ZKK a ZH) se mi docela líbi pojistka. Spoušť příjemná. Největší zlepšení ale vidím v povrchové úpravě. Přebíjení je hladké. Nevím, jak dlouho vydrží zásobníky, jsou plastové a s vysokou marží... Zásobníky na zandavání vyžadují grif, začít na straně u lučíku a pak docvaknout. Ten vnitřní mechanismus důvěru nevzbuzuje, ale zatím těžko soudit. S přesností problém není.

Co mi přijde legrační je ten "ebenový" nos. je to nějaké dřevo, kde v té černé struktuře, asi barvené, vystupuje mnohem světlejší, až bílá, struktura dřeva. To je řekl bych ošizené.
Odpovědět