Střílíme s Baikalem

Vše o brokovnicích
Odpovědět
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Zdravím,
pokud má komory 76 mm tak proč by nemohlo...??? Každopádně bych to nepřeháněl, po určitém množství uvidíš že ti půjde flinta líp otevírat a později poznáš jak ti bude hlavňový svazek při otevření malinko kvedlat v baskuli, ale po zavření zbraně ne! Je to flinta na lov = 200 ran ročně = vydrží snad do smrti. Ale pokud to spojíš se střelnicí a každej rok z toho vystřelíš 1000ks 28g + nějaký lovecký = dříve či pozděj ji prodáš.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Toma »

Viděl sem inzerát starší bajkal model 27 v 16ce,a měl tam poznámku volitelný vyhazovač/vytahovač.Setkal se někdo s tímto provedením?
Lovec zabíjí jednou ranou.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od fplisek »

Tuším každý model IŽ 27 EM má volitelné vyhazovače/vytahovače, dá se to přepínat šroubem v baskuli, který se otočí o 90°, na své to mám, ale ještě jsem to nezkoušel přepínat, mám tam vyhazovače. Model IŽ 27 E má tuším jen vytahovače
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od dalas »

Jen vytahovače má IŽ 27 M. To E značí "ejector" a M "magnum"
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od fplisek »

Tak je to naopak, ale zase jsem chytřejší, díky :-)
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Georg.H »

@fplisek: mohl bys udělat foto toho šroubů?
Mám tu teď baskuli s IŽ 27 E a nic tam nevidím.
Je to ještě starší výroba, tak nevím zda to tam bude.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od zispo »

Jsou to ty šrouby v předu na boční desce baskule. Jsou vyditelné zhora.
Venca M.
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.11.2013, 20:46

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Venca M. »

Zdravím mám krátce IŽ 27 a zajímalo by mě jaké choke používáte při střelbě jednotnou střelou. A jaké střelivo s jednotnou střelou používáte. Mám zatím nakoupené slugy od SaB
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Raději dávej co tzv. "největší otevření" tudíž 0 a 1/4 nebo pokud máš možnost vyměnit či investovat do dalších zahrdlení tak obě 0 nebo obě 1/4. Už jsem viděl pár kousků kdy musel být hlavňový svazek zakrácen kvůli vystřelení celého choku ze závitu. Na naháňce se dá i s těmi 75cm dlouhými hlavněmi i přes dosti otevřené zahrdlení střelit liška na slušnou vzdálenost, jen je potřeba použít odzkoušené patrony.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od palkopal »

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/faq.php


Do jak zahrdlené zbraně mohu bezpečně používat náboje SLUG?
Náboje SLUG lze bezpečně používat při jakémkoli zahrdlení zbraně (to znamená i při plném zahrdlení).
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Je zde jedno ALE. U výměnných choke je jednotná střela může střílet max z 0,5 čoku. To je kvuli namahání závitu,čoku atd., bez ohledu na typ jednotné střely.
V pevných zahrdleních záleží na typu konkrétní jednotné střely. Lovecké střely jsou většinou použitelné do pevného zahrdlení max. 0,9 , ty moderní podkaliberní střely v plastových zástřicích až do plného úžení.
Pozor na různé italské střely.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od palkopal »

Nezpochybňuji, ale píše kdo a kde? Výrobce zbraní nebo nábojů?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Petr1970 »

u sb - váleček s "výstupky po obvodu" mi bylo řečeno že to je tam schválně a že to právě umožnuje i plný choke (a o výměném říkali také)..

že díky tomu na obvodu není tolik materiálu, takže to má "kam utéct" (ty výstupky olova se zploští do těch mezer a "ucpou hlaveň..

jak sem koupil tak prodávám, osobně mám 1/4 a 1/2 a nehejbu s tím (mám to na broky i slugy)...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od zispo »

Baikala jse prodal, ale na nové brokovnici mám napsáno jen 0 a 1/4 od 1/2 to už výrobce nedoporučuje.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od dalas »

Ono je to asi tak. Výrobce zbraně nespecifikuje jednotnou střelu a protože různých konstrukcí je celá řada, uvede maximální zahrdlení pro obecnou jednotnou střelu. Zpravidla je to jiné pro pevné a pro výměnné (to samozřejmě snese méně).
Na druhé straně výrobce jednotných střel, znalý vlastností jednotlivých zahrdlení a znalý vlastností výrobku určí max. zahrdlení, kterým střela projde bez poškození zbraně. Přitom musí počítat jak s pevným, tak s výměnným.
Pokud tedy S+B uvádí i plné zahrdlení pro slug, není důvod tomu nevěřit. Je to jen o prolomení nedůvěry a opatrnosti. Já mám v IŽ27 odzkoušeny slugy z 1/2 a plného zahrdlení při pevném zahrdlení bez problémů. U IŽ94 tam dávám cylindr (proč to taky zkoušet, když nemusím). Druhá otázka je přesnost. Údajně při vyšších zahrdleních jak 1/2 a při cylindru jde přesnost do háje. Nejlepší je při 1/4. Už si ale za boha nevzpomenu, kde jsem k tomuto rozumu přišel, a je pravda, že jsem to netestoval.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět