Kontaktní norování

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Kontaktní norování

Příspěvek od cejnyk »

Tak se nám to zase vrací do starých kolejí. Jen to jak to politici okomentovali, zvlá?tě p. Rabas nám udělalo opravdu dobrou reklamu. Několik takových výroků a i přes veškerá naše snašení jsme opět pro veřejnost zabijáci, tyrani zvířat a kdovíco ještě.

Pes se při výcviku zase může zakousnout do lišky

větší obrázekAutor: Wikipedie Commons
16:15 | Dnes | Pavel Baroch

Praha - až budou myslivci napříště cvičit své psy norovat, budou se moci jezevčíci zakousnout do ?ivé návnady - lišky.

Poslanci umožnili vrátit se k tomuto původnímu výcviku loveckých psů, který byl před lety kvůli ochraně zvířat zakázán. Zvířata musela oddělovat bezpečnostní mří?ka. Ta už ovšem podle schválené novely zákona na ochranu zvířat nebude povinná.

"Pes se do lišky zase může zakousnout," potvrdil Aktuálně.cz poslanec Přemysl Rabas. Byl jedním z poslanců, který se přijetí pozměňovacímu návrhu pokusil zabránit. Byl však v men?ině.

"Negativní stanovisko přednesl i ministr zemědělství, protože to je v rozporu s evropskými předpisy," poznamenal Rabas. Dodal, že v původní předloze takzvané kontaktní norování nebylo, pozměňovací návrh přišel ze zemědělského výboru.

liška na opakované Použití
Rabas pokládá za absurdní, aby zákon na ochranu zvířat umožnil takový ostrý kontakt psa s liškou. Podle něj jde jednozančně o týrání.


větší obrázekAutor: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

V praxi to bude vypadat tak, že se liška se zakousnutým psem vytáhnou z uměle vytvořené nory a ponoří se do nádrže s vodou, aby se zvířata od sebe oddělila. liška se k výcviku bude moci použít opakovaně.

Výcvik pro ostré nasazení
Jedním z poslanců, který kontaktní norování podpořil, byl Pavel Kováčik. "Ano, byl jsem pro. Jsem přesvědčen o tom, že je to potřeba," potvrdil Kováčik.

Vysvětlil, že ostrý výcvik je potřeba k tomu, aby byl pes skutečně připraven pro vypu?tění do skutečné nory v lese. "Je potřeba, aby pes měl v noře rovnocenou šanci," řekl Aktuálně.cz Kováčik.

Odmítl námitku, že přijatá novela je v roporu s evropskými předpisy. "Nikdo dosud žádnou takovou normu neukázal," řekl Kováčik, podle něho? je v některých členských státech Evropské unie kontaktní norování také povoleno. "Vím například o Slovensku," dodal Kováčik.




Obzvlá?tě pozoruhodné jsou komentáře pod článkem, vydržel jsem přečíst asi jen 20 kousků, pak jsem znechucen odešel. :evil: http://aktualne.centrum.cz/priroda/clan ... ?id=516002
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

to edelweiss: máš pravdu, že příroda a lidi jsou krutí, ale nedávno jsem tu někde na fóru četl příspěvek některého z Vás zkušených, ve kterém se odkazovalo na praktiky našich dědů a pradědů, kteří škodnou (veškerou) lovili kdykoliv a jakkoliv. Nikdo si z toho tenkrát nedělal těžkou hlavu, ani veřejnost.
Zákony, tak jak jsou dnes účinné poskytují někdy až příliš velkou ochranu některým druhům zvěře, které se nám již v hojné míře v honitbách vyskytuje a zasluhovala by také regulovat. Z praxe mohu uvést např. stavy sojky obecné, kterou velice běžně vídám ve velkém počtu, káně lesní. V poslední době se také značně zvedají stavy krkavců.

Neříkám, že je kontaktní norování špatné nebo dobré, nejsem zase natolik fundovaný, spíše mě pobouřili výroky poslanců které opět poškodili naši pověst. Předpokládám že se nás ČMMJ opět nezastane a v očích veřejnosti jsme zklamali
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

je mi ůplně jedno co si lidi myslí ale kontaktní norování je potřeba jenom vůl by šel do lesa s norníkem který na lišku nebo jezevce koukal vždy přez mří? to je to samý jako kdybych ho vzal a hodil na D1 a čekal jestli ho něco přejede nebo ne proto se dnes jezdí trénovat na Slovensko nebo do Polska to samý obůrky na výcvik honičů unás pes při výcviku kouká na divočáka přes dvojitý plot a pak se může nekdo divit že při kontaktu se seká?em dva ze tří psu když to dopadne dobře skončej na ?ití.Ale to někdo kdo nikdy nevychoval loveckýho psa a nemá ho jenom jako věc nepochopí :cry:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Naprostý souhlas s Leonem,protože mám jezevčici a vím co to je trnout na povrchu když ta potvora krátce po ZN vlítla do nory za liškou. Zapla? pánbů to dobře dopadlo a vyhnala jí. takže já jsem jenom rád že takový zákon prošel a pejsek bude vědět proti čemu stojí. Ony ty mr?ky rezavý z tý země dobrovolně ne a ne vylízt....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

To Čenda.To se také může potkat s jezevcem.Můj se střetnul v jedné noře se dvěma,dobře to dopadlo,pro psa. :?
8x57JRS,bordík
jan
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 06.7.2007, 13:11
Bydliště: PLZEN - SEVER

Příspěvek od jan »

tak nám to dnes senátoři vrátili neschválené, protože senátor liška se bál o své kolegyně.
JAN
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To je smutný.Bezkontaktní výcvik je bych řekl 80% pohromou pro mladého a nezkušeného psa.Realita v normální noře je pak uplně jiná.Pes přiběhne jak hasič a ejhle mří?ka nikde.Kdyby zákon mohl připomínkovat odborník myslivec určitě by vysvětlil to,že pes má taky právo na život a ne skončit na pvním lišákovi.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3409
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Takhle hlasovali. http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat ... G=8427&O=6 V?iměte si, na čem to zkrachovalo. 23 na to dlabe a 24 nemá názor. :? :cry: :evil:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3409
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

No a ještě jeden odkaz http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat ... =165#st165 Např. pan senátor Mejstřík zamítnutím kontaktního norování prý chrání taktéž lovecké psy. Navrhuji zasílat senátu fotografie zraněných loveckých psů a účtenky za ošetření. Jen mám strach, aby výsledkem nebyl zákaz myslivosti.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Zase jedna -nezaujatá- reportá? o tomhle tématu. Nemá cenu se k tomu nějak vyjadřovat víceméně bláboly...ale zas mě pobavilo, že podle TV Nova jsou norníci pouze jezevčíci a tu?ím že welshteriéři. To je celkem světový objev...chudáci jagoši, bordíci atd...

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=20.02 ... 38v=129967
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3409
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To, že média nejsou schopna podat informace přesně a objektivně je standardní zále?itost. spíše mě na tom zaujaly výroky zákonodárců. většina z nich argumentovala slovy "mám pocit, domnívám se, fandím". Jestli takto přistupují ke všem zákonům, tak už se ničemu nedivím. Útlocitně démonizovat utrpení lišky je dosti v kontrastu např. s nezájmem o umrzlého bezdomovce. No fakt to asi nemá cenu tady ře?it.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

kontaktní norování

Příspěvek od ČENDA »

Dostala se ke mě velmi potěšující zpráva:

tak mě přišel v 7.40 ze SVS mail
Autor: Karel Chalupník [22.2.2008]
?e president novelu zák. 246/92 Sb. na ochranu zvířat proti týrání podepsal. K.Ch.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

A je po kontaktním výcviku. Va?ek to vetoval!! :evil:
Asi za funkci!
Evropskou normou se dnes ohání kde kdo, ale ještě jí nikdo neviděl.
Je to jako s tou p.... taky jí neviděl a věří že ju má!
Proč se tedy touto normou neřídí také na Slovensku. V EU jsou a cvičej o 106!
LOVU!
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Jasně, musí se teď trochu snažit, má to u Bursíka rozlitý. :idea:
tož tak
Odpovědět