Nože

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Můk starý mikov

Příspěvek od nimrod nimrod »

viz níže
Naposledy upravil(a) nimrod nimrod dne úte 28.8.2007, 16:48, celkem upraveno 1 x.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Můj starý mikov

Příspěvek od nimrod nimrod »

Zdravím všechny, podařilo se mi nedávno dokončit repasi starého mikovu, kterého jsem našel u dědy na chalupě - a nebylo to nic jenoduchého :wink:
http://album.volny.cz/nimrod/browse.php ... wse_page=0
našel jsem ho ve stavu ?alostném, čepel zrezlá, zlomené péro becklocku, střenky plastové - imitace parohu, byl bez pilky a vývrtky.
Následovala rozvaha a pak jsem se do toho pomalu pustil:
- Nechal jsem v práci zu?lechtit čepel z 54 na 60Hrců, vybrousit nový lockbeck z pru?inovky, pilku a vývrtku jsem přidal z novodobějšího rozbitého mikovu, taktéž pru?inu a podpěru pilky. Problém byl v tom že díry ve střenkách neseděly takže převrtat :roll: , následovalo přebrou?ení a rytí kování a becklocku - je to relativně malá plocha takže jsem se s tím dost natrápil, potom jsem nechal becklock zu?lechtit, dodělal paroh a poskládal - výsledek vydíte na fotkách - myslím že to ujde.
Kdyby měl někdo o něco podobného zájem, jsem když tak k dispozici (SZ). :wink:
Naposledy upravil(a) nimrod nimrod dne úte 28.8.2007, 17:47, celkem upraveno 1 x.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

[quote="sako80"]nazdar chlapi,vedel by mi niekto poradit s vyberom noza?

Přišetři ještě tak dva litry a nech si vyrobit Brixiho. a když ho neztratí? tak máš skvělou kudlu až do konce svých dní.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Mate nekdo nuz Cold Steel?
http://www.kvalitninoze.cz/scripts/zbozi.php?KID=29

Vhoole, nevis jaka je na tom tvym Victorinoxu pouzita ocel? Drzi ostri treba i pri vyvrhovani prasete?
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Hans88Vagus píše:Mate nekdo nuz Cold Steel?
http://www.kvalitninoze.cz/scripts/zbozi.php?KID=29

Vhoole, nevis jaka je na tom tvym Victorinoxu pouzita ocel? Drzi ostri treba i pri vyvrhovani prasete?
Dovolím si odpovědět místo Vhoola, protože ho mám a používám taky. Ostří drží obstojně - zvládl jsem s ním dva lončáky po sobě a dalo se to. Mám velký model (tu?im trailmaster, nebo jak se jmenuje) a prima je i ta pilka.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já mám wenger ranger vercajk na brou?ení po pradědovi a nemůžu si vynachválit naprostá spokojenost brousil jsem ho akorád jednou za tři roky co ho mám protože ten samý co jsem měl před tím jsem stratil a akorád ho vždycky obtáhnu na na velmi jemným brousku na břitvy a pak na starý ocílce a můžu se sním klidně holit :wink:
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Tak jsem chlapi dodělal další kudlu.Jsou to ty tři poslední fotky. až když jsem ji vzal do ruky ,tak jsem zjistil,že mnohem lépe pasuje do pravačky a já jsem levák. :( Kdyby se někomu líbila tak mu jí prodám. :wink:
http://album.volny.cz/j.laser/browse.php?album_id=97425
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

já mám Wictorinox už asi 8let. Zavírací v černé barvě. Aktivně ho používám asi 2roky a plná spokojenost. Vyvrhoval a kostil sem sele a úplně bez problémů. Za 800,- fakt dobrý kup
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

J.Laser:gratulujem, velmi pekna praca, cepel je vlastnej vyroby alebo z niecoho pouzita? Co je to za material?Ako je upevnena v rukoveti?
Prepac tie otazky, ale mam jeden noz rozrobeny a mam nan asi 2-3rukovete, tak sa rozhodujem co tam dam a ako to osadim. Ja mam vypalok vodnym lucom z nerezu, pravdepodobne 17 042. Je feromagneticky, takze ho chcem kalit ale asi iba 1cm okolo ostria.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

Mno...já už dva roky používám nůž od Fiskarsu...je sice nevzhledný a není moc určen přímo pro myslivost, ale tady se vzhledem k ceně nějakých 180Kč na to moc nehraje :oops: jsem s ním maximálně spokojený, bez problémů zvládne "udělat" celého srnce.

Kód: Vybrat vše

http://www.batacz.cz/53-zahradni-naradi-fiskars/1733-nuz-univerzalni-fiskars-125860/
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

for Kubo 630

Původně to byla taková ?karedá kudla brazilského typu co má takové esovité prohnutí čepele a hrot vypadá jako středověký střevíc. Materiál je zřejmě 440 A ale to nemůžu říci jistě protože nemám jak bych to zjistil.
Vybrousil jsem tomu tvar Bowie a na rukoje? jsem Použil schoz dančího parohu do kterého jsem vyfrézoval lo?e pro čepel zalil jsem ji tam dvouslo?kovým lepidlem a zajistil ještě kovovým nýtkem.
Myslím,že je to nůž spíš pro trampa než pro lovce,ale vypadá celkem slušně.
Teď mám rozpracovaný nový nůž a to bude opravdu krasavec. :P
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Tak už ji mám pár týdnů hotovou,tak se moji milí kamarádi podívejte zdali se mi povedla...Jsou to ty dolní dva snímky.

http://album.volny.cz/j.laser/browse.php?album_id=97425
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
rws

Solingen

Příspěvek od rws »

Zdar chlapi, nevíte kde by se dal v ČR vidět a případně i koupit in natura original sortiment firmy Solingen. Nechci nějaké sráče z Číny kterýmy je zaplaven celej trh. Jde mi o nějaký útočný či obraný nůž k dennímu nožení ,avšak se širším Použitím i v myslivosti? Poraďte ,díky. PS: Neznám přesně názvosloví,tak buďte prosím shovívaví,dík.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar solingen není značka ale město kde je řada no?ířů a někteří mají právo užívat tuto ochrannou známku která garantuje kvalitu tak že potom je na no?i napsáno solingen a něco dalšího například název nebo značka no?íře . Tak že bys měl napsat hlavně kolik za nůž chceš dát a jak velký si asi nůž představuje?.Pro představu se může? podívat třeba sem http://www.knife.cz/
rws

Solingen

Příspěvek od rws »

No měl bych představu o nějakém hodně kvalitním zavíracím no?i, který se dá denně nosit u sebe a zároveň se dá uplatnit v lese. Mám na to uvolněno cca 6000 Kč.
Odpovědět