Dálkoměry Leica

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Dálkoměry Leica

Příspěvek od tibi1 »

to vhool - nazdaz bracho! ja mam leicu 1200SCAN zohnal mi ju figi za super cenu on ma tiez ale 900SCAN - moj osobny nazor: NO COMENT... N1, počas dna super pozorovak. Momentalne je na trhu od nich aj novy mensi model ale neviem ci uz ma aj meranie v metroch este pred polrokom bol k dispozicii len v yards. Pokial nie je doslova hurikan prip. husta hmla nameras vzdy...nevadi mu ani tetelenie tepleho vzduchu...a ak sa vyskytnu aj horespominane zle podmienky tak zatial do 300 sa mi aj tak podarilo namerat vzdy a za šera je to dokonca najlepsie, nameral som tak 980m. Mozno o rok budu lahsie a mensie ale tak si nekupis potom nikdy nic....
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

dodatok: pokial viem figi ich testoval obe naraz a merali identicky takze by si mal vystacit vpohode s 900vkou...len v manuale pise ze 1200vka robi na 300m chybu cca +-1m
vhool

Příspěvek od vhool »

tu devítistovku jsem měl ale chlapi mi jí doje...li v práci tak to musím vyře?it protože to potřebuju k zaměřování porostů.nemáš www na tu prodejnu?
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

vhool

Příspěvek od vhool »

ceny jsou cca o 2000 ní? než jinde.líbil se mi tam ten nikon laser 800s.nemáš s tím zkušenost?
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

zkušenost mám jen s Leicou. Dokonce když jsem koupil Leicu pro Tibiho, porovnával jsem přesnost měření svojí 900 s Tibiho 1200, měřily potvory naprosto stejně.
vhool

Příspěvek od vhool »

noo ještě to promyslím.je fakt,že ta devítistovka naprosto vyhovovala
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Whoole mám dotaz na ten Fomei, kdyz to porovnas s Leicou na tech 400 -500m je tam nejaky velký rozdil. Jde mi o to jestli se tim daji zamerovat stejne velike cile, asi tak jako liska.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vhool

Příspěvek od vhool »

no ten fomej proti leice se neda srovnavat.lisku to vezme tak na 300m pri idealnich podminkach.je to spis takova nahrazka leica je leica.taky je to znat na cene :wink:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Dík moc, odpoved jako vino
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

ještě bych hodil do placu ATN 1500. Měří přesně zvět?ení je 7x.
Srnčí do 600m jsem naměřil, ale bez pevné opory ani náhodou.
vhool

Příspěvek od vhool »

jo na ten jsem zapomel :oops: sam ho pouzivam a rekl bych ze je lepsi nez leica a hlavne levnejsi.nameril jsem rybare na 1287 m !!! a dost rychle i proti leice :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Chce to asi si zkusit, já bych Leicu za ATN neměnil, určitě je rychlejší a měří menší cíle, lišku měřím běžně okolo 600 - 700m, srnčí do těch 900, největší změřená vzdálenost s Leicou 900 je zatím 970 m. Na malé cíle a velké vzdálenosti to bez pevné opory nejde.
vhool

Příspěvek od vhool »

no ja pouzival v praci i v myslivosti leta leicu 900 a musim rict ze to atn range eye mi prijde lepsi.je sice trochu vetsi a neohrabanejsi ale co se tyka mereni tak tak na nej leica 900 nema.mozna ta nova 1200 by se dala srovnat ale za ty prachy mam dalkomer i s puskohledem,skoro :lol:
Odpovědět