Hornady SST

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Hornady SST

Příspěvek od egon »

Dnes jsem byl v Lyse a koupil jsem naboje hornady do 3006 180gr sst,tam jsem jeden vytahl a prohlidl ,vypadal jak novy,doma jsem rozdelal obe krabicky a svete divse,vsechny naboje od smiru a dole napsano frontier,kdybych to nemel 230km tak bych tam zajel ato by videli kdyz se na .... .A nakrabce je napsano jeste lot 3060510 jestli to je serie tak jsem to cislo nikde nenasel.Jo cena za 2 krabky 1300kc.Tak nevim jestli to mohu dat do zbrane,jestli to nedelal nejakej vetnamec.
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Hornady SST

Příspěvek od jindrich764 »

Hornady SST, 162gr, 7x64. Ulovena liska hledajici mysi ve smrkovem vyvratu, odkrokovana vzdalenost 280 kroku, po rane prez lopatky v ohni, vystrel cca 8cm. Nic neobvykleho. Co me ale zarazilo: Kule dal prosla skrze koren o prumeru cca 18-20cm, urazila pul korenu o promeru cca 4cm, ve kterem zustal zaseknuty plast a jadro pokracovalo dal. Plast jsem vyprostil, byl pekne rozvynuty a zadni tretina kompaktni. V miste kde je na rezu teto strely vnitrni zamek nebylo nic, jen hladka stena, pritom rez i tento naboj pochazi ze stejne krabicky. Nabizi se otazka, je li skutecne vnitrni zamek u teto strely tak podstatny, nebo svoji praci odvadi spise prolis na strele?
Odpovědět