8x57 JS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já vím že to je celoplá?? ale stejně mě to zajímá právě na škodnou na větší vzdálenost tady je fotka střelyhttp://www.rws-munition.de/de/jagd_geschoss/vm ... schoss.htm
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

vhool

Příspěvek od vhool »

panove toto je strela do afriky.v zadnem pripade neni urcena na delsi vzdalenost.navic se vyrabi pouze v razich 22 hornet (to je vylozene na skodnou) a v razi 404.Rimles co z je na buvola !!! :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

vhoole podívej se sem klikni na jagt a pak jagtmatch tak tam je uveden náboj 8-57 JS se střelou Vollmantel proto se ptám známej má jenom 8-57 JS a chce aby mu z lišky něco zbylo tak jsme hledali něco ?etrnýho a tohle by snad mohlo
http://www.norma.cc/sida/ger/index.html
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: TO Leon:pane kolego,to jste nekde jinde.nahore jsi uvadel RWS a tohle je norma.jinak celoplaste vyrabi vetsina vyrobcu co laborujou 8x57JS vcetne S&B.jinak lisku bude mit z osmy rozbitou vzdy kdyz to streli do 100m.i celoplastem
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo celoplastem to taky jde. Ale je to loterie.... otoci se v tele... nebo neotoci? :roll: Od toho jsou lovecke strely... aby to byla tutovka.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

jen tak mimo ten odkaz na RWS jsem tam dal protože jsem fotku střely Vollmantel na stránkách NORMY Nenašel a ůčinek Vollmante bude asi trochu jiný díky tvaru a rychlosti jakou má oproti klasickým celoplá??um ale to asi bude vědět ten kdo stím střílel já to jenom odhaduju jinak dík za příspěvek
vhool

Příspěvek od vhool »

vollmantel je vollmantel=celoplast,v zadnem pripade to nevyjadruje tvar strely
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

K tomu celoplá?ti. Mám zprostředkované informace od kamo?a, který střílí 7x64. Je několik variant. Buď to tu lišku čistě prostřelía ta uteče z nástřelu velmi daleka (prý až 100m) nebo se nějak otočí v těle a brutálně to tu lišku rozbije. To se však nemusí stát u osmičky. Tento jev je velice známí u 223Rem. Volil bych asi nějakou tvrdou loveckou střelu. přemýšlel jsem nad Barnes XLC, ale od toho jsem zrazen z důvodu velké odrazivosti střely a tím její nebezpečnosti, s čím?, když nad tím popřemýšlím, souhlasím. Já používám do 308Win Winchester silvertipe CXP3. Musím podotknout, že touto střelou jsem střelil na ostro lišku mezi lopatky a vyletělo to kolem zadního běhu a výstřel i vstřel byl do 1cm.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Celoplá?? 8x57JS

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak s tím celolá?těm v osmi?ce zkušenost nemám, ale dost jsem ze začátku v "Zetce- 8x57JS" používal SaB DHK - expanzivní s kuklou a to právě kvůli liškám. lišky to prostřelovalo většinou úplně hladce - doslova jako celoplá?? a takhle se to chovalo dost často i k srnčímu- bez převracení. Obdobně i u 7x65R z kulobroku UB, i když tam byly výstřelové otvory větší - u lišek okolo 5ti až 20ti koruny(současné).

Celoplá?tě mají dva tvary:

- ?pičatý, vojenská, terčová, cvičná střelba, kožešinová zvěř. Dneska moderní náboje na škodnou (varmint) ve světě mají většinou expanzivní dutinu krytou plast ?pičkou-balisticky výkonné, aby měly vysokou ranivost i ke škodné zvěři, ko?enina není atraktivní.

-tupá, půlkulatá ?pička asi tak od kalibru 375HH, to jsou "Africké " celoplá?tě, půlkulatá hlava se míň odráží od překá?ek, větší stabilita ve zvěřině a v kosti, tupá ?pička má i větší ranivost. Mimo extra těžké kusy (sloni, nosoro?ci, hro?i) se nabíjí většinou jako druhý, kvůli výstřelu při čelním útoku. Ve sloních kalibrech i jako první náboj.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Nestacim s divit ako niekto hádze uplne rozdielne strely uplne inej konstrukcie len vdaka primarnemu vyzoru do jedneho vreca....strely pre "big5 teraz uz big6" su uplne inak konstrukcne disponovane ako nejake celoplaste a varminty alebo TNT....africke strely su konstruovane jednoznacne so zamerom stop efektu s nulovou stratou zostatkovej hmotnosti a priebojnosti hruboko?cov a ta?kých kostí..tomu nasvadcuje aj ich tvar, to ci sa budu odrazat od suchej travy alebo krov je jedno nestriela sa s nimi long range a ak by sa stocili aj pocas letu tak rozhodia kaferakovi na 100 ramenny klb...a vyjdu zdeformovane bez rozklade pokope. ale to je jedno tieto strely a ich konstrukcne a moznosti nie su pre mna zaujimave a ani pouzitelne a nemusim ani chodit do afriky aby mi to doslo. ale jednoznacne je treba podotknut ze celoplast je uplne inej konstrukcie = hrubky plasta ako napr HPBT. ta ma jednoznacne hruby plast a hlavne hrubsi ako FMJ.preto ma hpbt aj nepredvidatelne spravanie pri zasahu (podla dopadovky a stretu s materialom - telove tekutinyalebo kosti) niekedy sa roztrhne ako ?rapnel a inokedy presije ako celoplast...ta dutinka je zachovanie stability cize ta?iska v zadnej casti strely ktore napomaha co najmensej strate stability aj v napr. 400m - toto vahove tazisko je paradox avsak je to tak..v ziadnom pripade dutinka HPBT neplni funkciu spu??ača deformacie a aj keby k tomu doslo - pri zasahu na kosti, jadro kludne vypadne z plasta....varmintove strely nie su FMJ a ani by som ich v zivote nepouzival na lov kozusinovej zveri (a ak by som ju chcel pouzit) na lisku kunu alebo napr. tetrova - rozj...be ich na ka?u..kto toto vymyslel je tazky debil, pretoze jednoducha matematika hovori ze jednoznacne musi dojst k strate stability a trhaniu tkavniva s napr. bocnym alebo zadnym vystupom strely..vo vzacnych pripadoch dojde k hladkemu priestrelu a to len vdaka malej dopadovke a zasahu organov s nizkym obsahom vody..napr. pluca pretoze pokial viem tekutiny su nestlacitelne....varmintove strelivo nemusi byt vzdy konstrukcne riesene s plast spickou Ale napr. TNT s dutinou kde v kal. 14, 17, 224 v umernosti k hrubke plasta deformacne prekonavaju 20%tnou velkostou tejto dutriny k pomeru strely exploding rozklad vacsinou su na haved typu syslov, prerij. psíkov a pod. z dovodu registrovania zasahu maleho ciela vo velkych vzdialenostiach rozprasenim vnutornosti..potom je tu typ varmint s polymer hrotom ktory zacina deformaciu rozbitim strely cize inak ako u napr TNT naplnenim organ. hmoty dutiny...sam mam vyskusane tieto strely a nikto by neveril a ani ja ze 22-250 Vmax Hordy v 40 grain s Vo=1240m/s!!!! neprestrelí 1/2kg mača v 100metrovej vzdialenosti!!!! Kto to nevidel neuveri a povie ze to musi drtit kosti...Aj HPBT v 224 je uplne ineho chovania. Dakujem za pozornost.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Mě a Možná i ostatní, co mají 8x57JS by zajímalo, kdyby se s námi Vhool podělil o svých laboracích, co dělá do osmičky. Předpokládám, že laboroval více kulí, než ty Accubondy.
Obecně mě taky zajímá, jak je to vlastně s hloubkou osazení střely v hilzně. Někdo tvrdí, že hloubka osazení má minimálně odpovídat průměru střely a někdo tvrdí, že to není potřeba.
vhool

Příspěvek od vhool »

takze aby mela dusicka pokoj:moje laboraci ti bude asi nahouby protoze co flinta tak jine OAL.laboruju pro osmicku Accubond 200gr. a Vulkan 196 gr.Co se tyka hloubky osazeni strely do krcku tak mas pravdu v tom ze by melo byt min.na prumer strely.v pripade ze si ale delas naboje presne na oal tak muzes jit i na pulku akorat nesmis nosit naboje po kapsach aby jsi si to nepochroumal.dalsi predpoklad je hodne kvalitni matrice ktera to zaruci ulozeni strely presne v ose (o cemz u matric bezne pouzivanych silne pochybuji).osobne preferuji tezsi strely ktere maji krome znamych vyhod i tu vyhodu,ze jsou dlouhe takze je vetsi sance ze se na oal dostanes :wink:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Chtěl bych přidat fotky deformované střely 8mm z náboje 8x57JS kterou jsem vyjmul z lončáka asi 60kg kterého střelil kolega. Prase bylo střeleno asi na 35metrů na krkovici. Krkovice byla velmi poškozena spolu s kouskem plece a hřbetu. Střela uvázla pod ?károu, jedná se SP 12.7g S&B.

http://album.volny.cz/janda.jakub/view. ... page=0#img

http://album.volny.cz/janda.jakub/view. ... page=1#img
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Klasika a ´la S&B.Takisto ako foto,co si daval do 30-06.Rozbita strela na sr....y.
Odpovědět